Najnowszy sondaż po aferze Piebiaka. Wyborcy PiS nie obwiniają Ziobry tylko sędziów. Rośnie Lewicy

Zwolennicy PiS, wbrew opinii ogółu wyborców, popierają pozostanie Zbigniewa Ziobry na stanowisku. Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości nie odbiła się na ogólnych notowaniach partii rządzącej - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla RMF i "Dziennika Gazety Prawnej".

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, poparcie PiS wyniosłoby 41,3 proc. Na Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna i Samorządowcy) zagłosowałoby 25 proc. Wynik Lewicy to z kolei 13,3 proc. Ponad progiem znaleźliby się także Kukiz'15 z PSL (5,8 proc.) i Konfederacja (5,3 proc.). 8,8 proc. jest niezdecydowanych.

Afera Piebiaka. Wyborcy PiS za Ziobrą

Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Dziennik Gazety Prawnej" i RMF FM. Zgodnie z badaniem afera z byłym już podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem nie zaszkodziła partii. W analogicznym sondażu przeprowadzonym w dniach 26-27 poparcie dla partii wyglądało następująco: PiS - 41,7 proc., KO - 25 proc., Lewica - 10,2 proc., PSL - 2,8 proc., Kukiz'15 - 5,3 proc., Konfederacja - 2,6 proc. Bezpartyjni Samorządowcy - 3,0 proc., niezdecydowani - 9,3 proc.

Jeśli chodzi o ogół wyborców 49,7 proc. uważa, że sprawa z atakami na sędziów obciąża Zbigniewa Ziobrę. W przypadku elektoratu PiS wskaźnik ten wyniósł jedynie 22 proc., natomiast 42 proc. uważa, że winne jest środowisko sędziowskie. 44,7 proc. badanych uważa, że Ziobro nie powinien zostać na stanowisko. Pogląd ten podziela jedynie 10 proc. wyborców PiS (63 proc. uważa, że powinien zostać). 

Badanie przeprowadzono w dniach 23-24 sierpnia na próbie 1100 osób.

W poniedziałek w polskich miastach odbyły się manifestacje osób domagających się ustąpienia ze stanowiska szefa resortu Zbigniewa Ziobry. Ludzie pod hasłem "Ziobro musi odejść" zbierali się m.in. w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. W Poznaniu odbył się tzw. łańcuch światła

O co chodzi w aferze Piebiaka? Wyjaśniamy od początku:

Więcej o:
Komentarze (997)
Najnowszy sondaż po aferze Piebiaka. Wyborcy PiS nie obwiniają Ziobry tylko sędziów. Rośnie Lewicy
Zaloguj się
 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 191 razy 173

  Matkę mógłby zabić, a gawiedź mu wybaczy.
  Bo to zła kobieta była, jak podałby przekaz dnia.

 • tpolm

  Oceniono 140 razy 124

  Jestem przekonany, że 98% zwolenników PiS nawet dobrze nie wie kto to ten Piebiak, nie mówiąc o szczegółach afery. Zainteresowanie polityką zerowe, stąd wysokie notowania rozdających 500.

 • Bob Bob

  Oceniono 106 razy 90

  wyborcy PiS nigdy nie widzą nic złego w aferach z udziałem polityków PiSu, ich przekrętach i braku praworządności. dla nich zawsze jest cacy, póki TVP mówi że jest cacy i póki dostają 500...

 • yo1pek

  Oceniono 100 razy 84

  Żeby zrozumieć suwerena trzeba obejrzeć wiadomości TVPIS. Tam jest Matrix, alternatywna rzeczywistość. Piebiak? Skądże znowu. Afera hejterska w Inowrocławiu. I suweren wie, że jest afera z hejtem Ale to nie PIS tylko PO. Szok...

 • hikuj13

  Oceniono 103 razy 83

  Piłsudski miał rację mówiąc że Polska to piękny kraj
  tylko ludzie ku...y
  za parę groszy sprzedaliby ojca i matkę

 • kiks11

  Oceniono 96 razy 74

  Jedyne co pisowi się udało, to stworzyć niewiarygodną machinę propagandy jednocześni obrzydzając wolne media. Pranie mózgu, przekaz podprogowy i zwykłe powtarzane setki razy kłamstwa maja siłe niewyobrażalna, zwłaszcza u słabszego intelektualnie elektoratu pisu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX