Iwiński z żalem do Czarzastego: Nie pojmuję decyzji uniemożliwiającej mi start w wyborach

Tadeusz Iwiński wystosował list otwarty do Włodzimierza Czarzastego. Przekonuje, że jego nazwisko powinno znaleźć się na liście Lewicy w wyborach do Sejmu. "Nie pojmuję dość arbitralnie podjętej decyzji uniemożliwiającej mi udział w wyborach i uważam ją za błędną (...) Finalnie, przy urnie, liczy się siła przyciągania głosów przez poszczególnych kandydatów" - pisze polityk i wieloletni poseł SLD.

Tadeusz Iwiński na wstępie listu do Włodzimierza Czarzastego wyjaśnia, że otrzymuje wiele pytań o start w zbliżających się wyborach parlamentarnych. "Odpowiadam otwarcie i ze smutkiem, że chyba nie, ponieważ - ku memu zaskoczeniu i mimo poparcia ze strony struktur SLD na Warmii i Mazurach (m.in. w Olsztynie, Kętrzynie, Szczytnie, Elblągu i Ostródzie) - moje nazwisko nie znalazło się dotąd na listach kandydatów" - pisze Iwiński.

Wybory parlamentarne 2019. Iwiński pisze list do Czarzastego

Iwiński utrzymuje w liście do Włodzimierza Czarzastego, że jest "jedynym przedstawicielem lewicy (a w ogóle jedną z dwóch osób w Polsce), który dotychczas we wszystkich OŚMIU demokratycznych wyborach do Sejmu - poczynając od roku 1991 - uzyskiwał liczbę głosów niezbędną do zdobycia mandatu posła. Zawsze na Warmii i Mazurach". Jak przypomina Iwiński w ostatnich wyborach Zjednoczona Lewica nie przekroczyła progu, więc i on nie znalazł się w Sejmie. " Sam przy tym otrzymałem tyle głosów na liście ZL w Olsztynie ile pozostałe na niej osoby razem wzięte, z których część teraz też ma kandydować na czołowych miejscach" - opisuje Iwiński.

"Arbitralnie podjęta decyzja uniemożliwiająca udział"

Dalej Iwiński stwierdza, że nie rozumie "dość arbitralnie podjętej decyzji uniemożliwiającej mi udział w wyborach" i uważa ją "za błędną". "To głosujący ostatecznie decydują , a ich wyrok będzie ostateczny. Skoro panuje niemal powszechna zgoda, że zbliżające się wybory są najważniejsze dla Polski od 30 lat ,to musi bezwzględnie obowiązywać zasada: 'wszystkie ręce na pokład'" - przekonuje polityk. Dalej we wpisie czytamy: "Ale finalnie, przy urnie, liczy się siła przyciągania głosów przez poszczególnych kandydatów. I wszyscy, którzy nią dysponują powinni być wykorzystani- bez kombinowania kto komu na liście może 'zaszkodzić'".

Kim jest Tadeusz Iwiński?

Tadeusz Iwiński był posłem na Sejm RP I, II, III, IV, V, VI i VII kadencji, niemal zawsze startował z ramienia SLD. Dwa razy kandydował do Parlamentu Europejskiego, ale bez powodzenia. Od 1967 do 1990 należał do PZPR. Za rządów SLD pełnił m.in. funkcję sekretarza stanu w KPRM (gdy na czele rządu stali Leszek Miller i Marek Belka).

Więcej o:
Komentarze (109)
Iwiński z żalem do Czarzastego: Nie pojmuję decyzji uniemożliwiającej mi start w wyborach
Zaloguj się
 • quinc3

  Oceniono 26 razy 18

  U nas pojawił się obyczaj dożywotniego zasiadania w Sejmie. Dodatkowo najlepiej rodzinnie, Ten obyczaj jest od prawa do lewa i nikt w Sejmie nie zamierza z nim walczyć.
  Ciekawe dlaczego?

 • martha.wise

  Oceniono 30 razy 16

  panie Iwański,
  jestem pamiętliwa i przypomnę:
  - poklepywanie po tyłku pani towarzyszącej (bodajże tłumaczka),
  - głosowanie razem z Rosją przciw uznaniu Holodomoru za zbrodnię przeciw ludzkości.

  To drugie oczywiście gorsze.

 • zegrz

  Oceniono 19 razy 15

  2 kadencje i powinno starczyć, ludzie po kilku kadencjach w sejmie są zupełnie oderwani od rzeczywistosci

 • rozterka47

  Oceniono 14 razy 10

  Cza na stopniową wymianę pokoleń tego oczekują Polacy .
  Generalnie uważam , że wiek dla kandydatów do Parlamentu powinien być ograniczony do 70 ,
  Skoro sędziowie mogą sądzić maksymalnie do 70 roku życia , to dlaczego się uważa , że np. 80-letnie dziadki mogą stanowić prawo ?
  No i oczywiście maksymalnie trzy kadencje .

 • cacadux

  Oceniono 22 razy 10

  Kolejny usmarkany żałosliwie. Chłopie, nie rozumiesz, że twój czas sie skończyl ? Że czas na zmianę pokolenia ? Jak słysze te żałośliwe głosy - a dlaczego nie, przeciez taki zasłużony i wysłużony jestem, to budzi sie we mnie cos niedobrego. Mam ochotę nakopac komuś do dupy. Spieprzajcie dziady ! Mamy was dość ! spier........cie na ryby, na grzyby alb na coś tam gdzieś tam tam gdzie chcecie.

 • piotras01

  Oceniono 29 razy 9

  Czasy się zmieniają, ale pan zawsze jest w komisjach. A tu zonk. Niech Pan Iwański odpoczywa na emeryturze.

 • iremus

  Oceniono 20 razy 8

  Najgorzej gdy człowiek nie wie kiedy skończyć, pomimo że ma już zwis męski ozdobny. Mając 75 lat i tytuł profesorski należy zrobić inwentaryzację i szykować się w ostatnią podróż a nie brylować w polityce jak pampers z PO lub wszechpolak z Pis....

 • realistas

  Oceniono 10 razy 6

  Chyba czas na emeryturę i pisanie książek.

 • jamgawel2

  Oceniono 15 razy 5

  Pani Iwinski pana elektorat tak jak kiedys glosowal na lewice teraz glosuje na PIS. A rodzina to za malo. Skonczylo sie. dzis mamy innych bolszewikow. Przebili was!!!
  Prosze sie cieszyc zdrowiem i spokojnym zyciem. Pan sie kojarzy z dinozaurami i najgorszymi czsami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX