Podkarpackie: odnalazł się poseł Marek Kuchciński. Na dożynkach odczytał list Kaczyńskiego

Dwa tygodnie po dymisji Marka Kuchcińskiego zobaczyliśmy bohatera samolotowej afery w nowej roli. Były marszałek wziął udział w dożynkach w Markowej na Podkarpaciu. Został oddelegowany do odczytania listu Jarosława Kaczyńskiego.

W niedzielę w Markowej koło Łańcuta odbyły się dożynki województwa i Archidiecezji Przemyskiej. Podczas nich odczytano list od Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy. Kilka słów do rolników skierował też Jarosław Kaczyński. Nie osobiście, a za pośrednictwem polityka swojej partii, byłego marszałka Marka Kuchcińskiego

 

Marek Kuchciński odczytał list Kaczyńskiego na dożynkach

"Praca na roli nie jest zwykłym sposobem na utrzymanie się, ale jest właśnie powołaniem. Misją, z którą łączy się szczególna odpowiedzialność za to, by bliźnimi nie zabrakło strawy. Dziękujemy państwu za miłość do ziemi, ziemi karmicielki, przywiązanie do ojcowizny oraz za wierność Bogu i dziedzictwu naszych przodków" - napisał prezes PiS w liście czytanym przez Kuchcińskiego. "Państwa wielki wysiłek nie zawsze znajdował zrozumienie, szczególnie w środowiskach wielkomiejskich, na szczęście od prawie 4 lat jest inaczej. Prawo i Sprawiedliwość zawsze przywiązywało ogromną wagę do spraw polskiej wsi, rozwoju obszarów wiejskich oraz intensywnie zabiegało o interesy polskiego rolnictwa" - przekonywał Kaczyński.

Dymisja Kuchcińskiego po aferze

Odczytanie listu przez Kuchcińskiego jest pierwszym publicznym wystąpieniem od ustąpienia ze stanowiska marszałka Sejmu 9 sierpnia. Polityk podał się do dymisji w związku z opisywaną szeroko w mediach aferą z lotami. Kuchciński zabierał członków rodziny na pokład rządowych samolotów. W ramach rekompensaty za 23 loty rządowymi samolotami były marszałek wpłacił 5 tysięcy złotych na Klinikę Budzik i 10 tysięcy złotych na Caritas. Początkowo mówiło się o kilku lotach, ostatecznie może być mowa o ponad setce. Pod lupą znalazły się również loty marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego - w czwartek Centrum Informacyjne Senatu opublikowało listę jego lotów specjalnych. Lista szybko została usunięta i zaktualizowana - po aktualizacji ze spisu zniknęły dwa loty. 

Więcej o:
Komentarze (378)
Poseł Kuchciński odnaleziony na Podkarpaciu. Na dożynkach w Markowej odczytał list Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • jac_l_w

  Oceniono 111 razy 105

  Dzięki latającemu marszałkowi i sędziom niezłomnym mam wciąż nadzieję, że prawdziwe dożynki odbędą się 13 października.

 • taroudant

  Oceniono 103 razy 97

  Jak strasznie musi mieć zryty beret wyborca głosujący na takie rozpaczliwie beznadziejne i odrażające szumowiny jak Kuchciński, Kaczyński, Szydło, Duda i całą tą bandę kretynów ..

 • niktwazny126

  Oceniono 73 razy 71

  Znaczy, łask prezesa nie utracił. Już mu prezes szykuje dobre miejsce na po wyborach- zostanie prezesem lotniska w Radomiu i będzie sobie mógł latać....

 • goldberg

  Oceniono 62 razy 54

  To już nie jest nawet państwo z mchu i paproci, to zwyczajnie państwo z gówna.

 • rozterka47

  Oceniono 60 razy 54

  "Państwa wielki wysiłek nie zawsze znajdował zrozumienie, szczególnie w środowiskach wielkomiejskich, na szczęście od prawie 4 lat jest inaczej "

  Śmiałam się w głos , długo i szczerze :)

 • benkenobik

  Oceniono 56 razy 48

  Ha! Ha! Na PODKARPACIU!!!
  Piją eter, który wali im w beret i wypala mózg!
  To dlatego te dawne PGRy to ich bastion!
  Tam po prostu się nie myśli! PODKARPACIE to nie CIEMNOGRÓD bo to za mało... to jest pierd... CZARNA DZIURA!!!! Ponad połowa mieszkańców Podkarpacia nie rozumie żadnego art. prasowego!!!

 • jxl82

  Oceniono 52 razy 46

  Są rzeczy, które albo rozumie się w lot, nawet bez słów, albo nigdy się ich nie zrozumie. Ten osobnik dalej niczego nie rozumie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX