Morawiecki na konwencji PiS w Toruniu: Chętnie dyskutowałbym z opozycją na programy

- Gdyby opozycja przedstawiła jakiś realny program, gdyby zgodziła się na to, żeby dyskutować o programach, ja bardzo chętnie dyskutowałbym na programy - stwierdził premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Toruniu. Zaznaczył, że wtedy można by "doprowadzić do jeszcze lepszego programu".

W sobotę odbyła się konwencja PiS w Toruniu. W jej trakcie głos zabrał m.in. Mateusz Morawiecki. Podkreślał, że polityka jego partii "ma służyć wszystkim Polakom".

Morawiecki: Polskę nie tylko trzeba mieć w sercu, ale ją zmieniać

- Warto w wyborach postawić na tych, którzy potrafili wykazać, że potrafią zadbać zarówno o finanse publiczne, jak i o najsłabsze grupy społeczne - podkreślił premier. Zaznaczył również, że polityka PiS opiera się o "jakość finansów publicznych" i "politykę społeczną, która zmienia politykę całego kraju".

Zaznaczył, że rząd PiS jest "rządem patriotycznym". - Uważamy, że Polskę nie tylko trzeba mieć w sercu, ale trzeba z wysiłkiem, cierpliwością, dyscypliną, pracowitością zmieniać, by Polska krok po kroku stawała się coraz piękniejsza - podkreślił.

PiS chce zatrzymać młodych w Polsce

Mateusz Morawiecki wielokrotnie podkreślał, że ważne jest stworzenie jak najlepszych warunków życia w Polsce dla ludzi młodych. - Żeby nie znikały kolejne setki tysięcy młodych ludzi, nie wyjeżdżały kolejne fale emigracji z Polski, tylko żeby tutaj przyjeżdżali ludzie z powrotem - rodacy, którzy naszą ojczyznę opuścili. To też jest jeden z podstawowych punktów naszego programu na kolejne cztery lata, jeśli rodacy nam zaufają - powiedział.

Dodał, że program PiS obejmuje "wyższe wynagrodzenia, rynek pracownika, wypychanie wynagrodzeń w górę". - Polacy muszą zarabiać na poziomie europejskim - stwierdził.

"Żeby ponad podziałami politycznymi panowała zgoda"

Premier odniósł się też do działań opozycji. - Gdyby opozycja przedstawiła jakiś realny program, gdyby zgodziła się na to, żeby dyskutować o programach, ja bardzo chętnie dyskutowałbym na programy - powiedział. - Wtedy moglibyśmy doprowadzić do jeszcze lepszego programu - dodał.

Zapewnił też, że jego rząd chce zgody. - Chcemy, żeby ponad podziałami politycznymi panowała zgoda wobec najważniejszych kierunków rozwoju Polski. Możemy różnić się, mieć różne regionalne pochodzenie, ale chcemy, żeby Polska była pod jednym dachem - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (331)
Morawiecki na konwencji PiS w Toruniu: Chętnie dyskutowałbym z opozycją na programy
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 71 razy 57

  Kończy się kadencja ,a Pinokio dalej snuje wizje.Już miało stać sto tysięcy mieszkań,milion elektrycznych samochodów miało jeździć po polskich drogach,polskie promy miały już pływać i miliony zasadzonych drzew zalesić pustoszone lasy i co? I nic.Ot propaganda sukcesu dzielnie prezentowana przez połączone siły Polsatu i TVP kurski.A o aferach ani słowa.

 • krynolinka

  Oceniono 54 razy 42

  Te, klituś- bajduś znów polałeś wodę na światowym poziomie, idziesz chyba na rekord Guinessa..Elektryczne łódki podwodne na nas teraz czekają? Bo temat elektrycznych samochodzików jakoś dziwnie przycichł.

 • honorny

  Oceniono 55 razy 41

  Nie ma tematów do rozmowy z notorycznym kłamczuchem, który z opowiadania ludziom bajek zrobił sobie sposób na życie.

 • polak66maly

  Oceniono 44 razy 34

  ze PiSowskimi zlodziejami i klamcami sie nie dyskutuje

 • hikuj13

  Oceniono 45 razy 33

  naprawdę myślisz że przyzwoici ludzie
  chcieliby z tobą dyskutować ???

 • juriyy.c

  Oceniono 38 razy 32

  z notorycznym kłamcą i oszustem cywilizowany człowiek nie powinien rozmawiać. Ma on w swojej formacji tylu chętnych do dyskusji, którzy łykają jak gęś -wszystko co powie jako prawdę objawioną

 • precz_z_komunia

  Oceniono 39 razy 29

  Program komuchów z PiS to kraść, kraść i kraść aż nic nie zostanie :-)

 • pislamabad

  Oceniono 38 razy 26

  Dzisiejszy cytat z drewnianego nochala:
  "Nie psmiętam równie pięknych czasów dla Polski jak teraz. Gdy seniorzy po 75 r.ż idą do apteki i mają WSZYSTKIE LEKI ZA DARMO"
  Do sprawdzenia. Ręce opadają, nochal dłuższy, niebosiężny jak Burdż Kalifa

 • jackanapes

  Oceniono 38 razy 26

  Mateusz zająknął się przy kłamstwie, latający Ogrodnik z powodów honorowych podał się do dymisji, w Andrzeju D. ktoś zauważył osobnika, który wie co to jest praworządność,
  Niezwykły zbiór bardzo mało prawdopodobnych zdarzeń. Jesteście jedną, wielką kupą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX