Afera Piebiaka. Pełnomocnicy Emilii S. zabierają głos. "Nie stoją za nami żadni politycy"

"Nasze działania nie mają żadnego związku z jakąkolwiek opcją polityczną czy kalendarzem politycznym" - piszą w przesłanym do Gazeta.pl oświadczeniu pełnomocnicy Emilii S. Kobieta miała być zaangażowana w akcję dyskredytowania sędziów, krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości zainicjowane przez rząd PiS.

W poniedziałek portal Onet.pl opublikował korespondencję, którą miał prowadzić wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak z kobietą o imieniu Emilia w sprawie dyskredytowania sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Kobieta miała wysyłać do mediów i sędziów anonimowe materiały.

Łukasz Piebiak, składając rezygnację, oświadczył, że wysuwane wobec niego zarzuty są oszczerstwem i zapowiedział pozew wobec redakcji portalu. W związku z tą sprawą minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odwołał też delegację do resortu sędziego Jakuba Iwańca, współpracownika Łukasza Piebiaka. Prokuratura w tej sprawie prowadzi postępowanie sprawdzające.

W oświadczeniu przesłanym w środę portalowi Gazeta.pl Emilia S. podkreśla, że "ten cały hejt robiła dla Polski". "Wierzyłam, że walczę ze złymi ludźmi. Przyjmowałam za prawdę, że Polsce szkodzi kasta, czyli konkretni sędziowie, którzy sprzeciwiają się robieniom porządków w wymiarze sprawiedliwości" - pisze kobieta.

Afera Łukasza Piebiaka. Oświadczenie pełnomocników Emilii S.

W piątek do redakcji Gazeta.pl wpłynęło kolejne oświadczenie - tym razem autorstwa pełnomocników Emilii S. Pod dokumentem podpisani są adwokaci: Ewa Stępniak, dr Magdalena Matusiak-Frącczak i Konrad Pogoda. Pełnomocnicy Emilii S. tłumaczą, że "nie mogą informować o wszystkich aspektach
sprawy, albowiem wspomniane kwestie stanowią priorytet dla nich jako profesjonalistów".

Oświadczenie pełnomocników Emilii S.Oświadczenie pełnomocników Emilii S. Gazeta.pl

Wszelkie informacje, które możemy ujawnić w sposób publiczny, nie są przez nas w żaden sposób dawkowane czy kontrolowane w konwencji wycieku. Jedynym kryterium naszych wystąpień jestdobro naszej klientki i ograniczenia wynikające z przepisów prawa w związku z toczącymi się postępowaniami. Nasza klientka przekazała wszystkie materiały i informacje, jakie posiadała, niezależnym mediom i to kolegia redakcyjne podejmują decyzje, co, w jakiej ilości i kiedy opublikować.

- podkreślają prawnicy. Zaznaczają, że ich działania "nie mają żadnego związku z jakąkolwiek opcją
polityczną czy kalendarzem politycznym".

"Nie występujemy przeciwko jakiejkolwiek partii politycznej czy też organizacji, ani też nie stoją za nami żadni politycy czy inne tego typu podmioty. Staliśmy, stoimy i będziemy stać wyłącznie po stronie
prawa i jego przestrzegania" - twierdzą pełnomocnicy Emilii S.

Więcej o:
Komentarze (175)
Afera Piebiaka. Pełnomocnicy Emilii S. zabierają głos. "Nie stoją za nami żadni politycy"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 54 razy 50

  "Nasza klientka przekazała wszystkie materiały i informacje niezależnym mediom.."

  Czekamy na protest TVP i Gazety Polskiej bo nic nie dostały :)

 • ar.co

  Oceniono 43 razy 35

  I bardzo słusznie. A media powinny już same wiedzieć, jak korzystać z otrzymanych materiałów. Polecam zalecenie Hitchcocka co do tego, jak powinien wyglądać film.

 • jurek4491

  Oceniono 33 razy 29

  MAFIA na siedzibę wybrała sobie ministerstwo sprawiedliwości - to powinno być nie do wykrycia a sprawa się RYPŁ.
  Te rządy to PATOLOGIA która przebiła DNO od spodu i gnojówka wylewa się na cały kraj a zawdzięczamy to moherowym beretom i chłopkom zagrodowym bo głosowały na PiS .

 • ryyys

  Oceniono 32 razy 26

  Kaczyński i ten jego cały chlew, to osobnicy doszczętnie cyniczni.
  Gdzie zajrzysz, tam smród. Ten Piebiak, to czubek góry lodowej.
  Kaczor się przeliczył sądząc, że wszystkich służących mu szubrawców utrzyma w ryzach.
  Nie utrzyma, bo to niemożliwe.
  Czekam na kolejne odsłony.

 • 123456789sj

  Oceniono 28 razy 22

  Kaczyński i tak powie, że za wszystkim stoi Tusk. Cieszę się, że chociaż adwokaci nie stracili jaj - niech tylko nie dadzą zabić tej kobiety bo ta dzicz zrobi wszystko by utrzymać się przy korycie.

 • andrzej.wald

  Oceniono 22 razy 20

  Wreszcie okazało się, że ta Emilia S. to V Kolumna wsadzona "dobrej zmianie" przez opozycję. To wszystko wina Tuska, bo przez 8 lat rządów PO .... :-) Panie Prezesie - zdarta płyta coraz gorzej już gra i nawet najwierniejsi pana poplecznicy zaczynają dostrzegać ten fałsz.

 • sztucznypolak

  Oceniono 28 razy 20

  Warto przyjrzec sie, jak radykalnie zmniejszyla sie aktywnosc pisowskiej trolni na tym forum.
  Od kilku dni. Ciekawa koincydencja :)

 • kocurko

  Oceniono 23 razy 19

  Dziwię się, że Ziobro jeszcze nie jest zdymisjonowany (na jego honor i dymisję liczyć nie można). Powód może być tylko jeden. Boi się, że wyjdą na jaw inne jego szwindle i matactwa. Woli być sędzią we własnej sprawie? Chyba tak. Teraz kontroluje i prokuraturę i sądownictwo. Jeśli nie osobiście, to przez podstawione osoby.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 21 razy 19

  A NAWET gdyby stali to co? Czy to cokolwiek zmienia? Materiał jest materiałem. Nie zmieni się w zależności od tego, KTO go ujawnił. Chociaż... z drugiej strony... w ku...zji potrafi... ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX