Sondaż: Prawie 60 proc. badanych chce dymisji Ziobry po aferze Piebiaka

Prawie 60 proc. ankietowanych uważa, że Zbigniew Ziobro w związku z aferą Piebiaka powinien podać się do dymisji - wynika z sondażu Kantar dla TVN i TVN24. Rezygnacji nie oczekuje 30 proc. badanych.

Czy w związku z aferą w Ministerstwie Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinien zostać zdymisjonowany? - takie pytanie zadano w sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, zrealizowanym 22 sierpnia, czyli już po ujawnieniu większości informacji ws. afery Piebiaka, która wybuchła po serii publikacji Onetu.

Co ważne, opublikowano odpowiedzi tylko tych respondentów, którzy zadeklarowali, że słyszeli o aferze Piebiaka. 30 proc. badanych nie oczekuje dymisji Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, a zarazem lidera Solidarnej Polski wchodzącej w skład rządzącej Zjednoczonej Prawicy. Z czego 19 proc. wybrało opcję "zdecydowanie nie", a 11 proc. - "raczej nie".

Afera Piebiaka. Sondaż: prawie 60 proc. ankietowanych chce dymisji Ziobry

Z kolei 59 proc. ankietowanych w sondażu uważa, że minister sprawiedliwości powinien podać się do dymisji. 47 proc. wybrało odpowiedź "zdecydowanie tak", natomiast 12 proc. "raczej tak".

Sondaż telefoniczny przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1012 osób, z czego 780 z nich zadeklarowało, że słyszało o aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Afera Piebiaka. To trzeba wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (296)
Afera Piebiaka. Czy Zbigniew Ziobro powinien podać się do dymisji? Sondaż
Zaloguj się
 • 11krzych

  Oceniono 48 razy 40

  Z sondażu przeprowadzonego na 1000 losowo wybranych plebaniach wynika, że księżom w kopulacji nie przeszkadza celibat tylko tornister.

 • owca888

  Oceniono 41 razy 37

  Tylko że na piss głosuje ciemna masa biortąca 500+, karmioną kłąmstwami Kur(ew)skiego i nie mająca o niczym pojęcia.
  Opozycjo, weź się w garść, do cholery. Macie wszystko podane na tacy.

 • janviertrois

  Oceniono 36 razy 34

  Ale o czym my tutaj dyskutujemy? Przecież tutaj już nie chodzi o walkę polityczną związaną ze zbliżającymi się wyborami. Z niezależnych mediów dowiadujemy się, że tym krajem rządzi jakiś związek, który nie ma nic wspólnego z obowiązującym prawem. Po prostu, prawo w Polsce nie jest już respektowane! To tylko kodeksowa wydmuszka dla rządzących, którzy obecnie próbują ratować swoją beznadziejną sytuację prawną. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że trzynastka dla emerytów będzie wypłacana już każdego roku i chodzi tutaj o prawie 10 mln. osób. Przypomnę, że w wielu sprawach karnych ludzie też usiłują wpływać na zeznania świadków, aby uniknąć odpowiedzialności prawnej. W tym przypadku chodzi o wygraną w najbliższych wyborach i z tego samego powodu. Ale i tak to nic nie da, ponieważ ci ludzie wcześniej czy później i staną przed niezawisłymi sądami.
  Przy okazji należy też przypomnieć, że w każdym współczesnym państwie prawa media publiczne powoływane są m.in. po to, aby propagowały wartości etyczne, artystyczne oraz intelektualne wśród najszerszej widowni. Poza tym, obowiązkiem takich mediów jest również informowanie opinii publicznej o popełnionych przestępstwach przez polityków i urzędników państwowych i to każdej opcji politycznej. Jest to społeczny obowiązek tej instytucji, moralny i etyczny. Tymczasem nasze publiczne media udaremniają ludziom dostęp do takich informacji. Mało tego, można nawet przypuszczać, że obecnie pomagają wybranym przez siebie politykom i urzędnikom państwowym ukrywać niewygodne dla nich fakty, poprzez własną interpretację wydarzeń. Czyli poniekąd, usiłują zacierać ślady takich zdarzeń. Możemy mieć tylko nadzieję, że w przyszłości, gdy powróci do naszego kraju prawo oraz wolność dostępu do informacji, osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy w mediach publicznych będą pozbawione uprawiania zawodu dziennikarza raz na zawsze. A na przyszłość można nawet tak zmienić przepisy prawa prasowego, aby w podobnym przypadku takim osobom można było przedstawić zarzuty karne z tzw. przestępstwa urzędniczego (czyli: przekroczenie …, niedopełnienie…, a nawet przestępstwo mataczenia).

 • batura3

  Oceniono 29 razy 27

  Żeby magister ZZZ złożył dymisję, potrzebna jest klasa i honor - a to jest oksymoron.

 • c.t.k

  Oceniono 32 razy 26

  Suweren zaczyna się wk*rwiać?. Może nie jest aż tak do końca głupi i otumaniony propagandą, jak zakładał PIS?.

 • zbychu1304

  Oceniono 21 razy 19

  panie zbyszku, pan się nie boi, cała hejterska polska za panem stoi. + prezes. Aby do wyborów, a póżnioej to już z górki przez następne c

 • c.t.k

  Oceniono 20 razy 18

  Pistrolle, jeżeli już walicie konia przed ekranem, to później chociaż ręce umyjcie, bo smród na całym forum czuć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX