Jest postępowanie ws. sędziego Wytrykowskiego. Chodzi o wulgarne wiadomości do sędzi Gersdorf

Rzecznik dyscyplinarny Sądu Najwyższego wszczął postępowanie ws. sędziego Konrada Wytrykowskiego. To on miał stać za akcją wysyłania do I prezes SN Małgorzaty Gersdorf wiadomości: "Wyp*******j".

- Rzecznik dyscyplinarny Sądu Najwyższego poinformował mnie, że z urzędu, z własnej inicjatywy, sam wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie - powiedział w TVN24 Michał Laskowski, rzecznik Sądu Najwyższego. Laskowski dodał, że "to jest wstępny etap postępowania, który zmierza do tego, aby w ogóle ustalić, czy mamy do czynienia z jakimś potencjalnym deliktem, przewinieniem dyscyplinarnym".

Jest postępowanie rzecznika dyscyplinarnego ws. sędziego Wytrykowskiego

Przypomnijmy, że jedną z ofiar ataków na sędziów stała się Małgorzata Gersdorf. Z ustaleń Onetu wynika, że w 2018 r. w gromadzącej sędziów grupie "Kasta" na komunikatorze WhatsApp, padł pomysł wysyłania do Gersdorf wulgarnych pocztówek. "Proponuję akcję wysyłania pocztówek z hasłem Wprdalaj" - miał napisać Konrad Wytrykowski (od 2018 r. członek Izby Dyscyplinarnej SN). 

Kilka dni później internetowa hejterka Emilia, która ściśle współpracowała z ówczesnym wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem, rozpoczęła propagowanie tej akcji na Twitterze. "Uwaga!!!! Robimy akcję listów i kartek z "przesłaniem" do sędzi Gersdorf. Przekażmy wyrazy poparcia dla reformy sądownictwa a nie dla kasty Pani byłej Prezes" - napisała i załączyła wpis o treści: "Napisz list z poparciem dla sędzi Gersdorf. Już piszę pocztówkę: Kochana Pani Prezes: WYP***DALAJ!!!".

Pierwsza prezes przyznała, że rzeczywiście trafiło do niej kilka takich pocztówek. 

Więcej o:
Komentarze (95)
Jest postępowanie ws. sędziego Wytrykowskiego. Chodzi o wulgarne wiadomości do sędzi Gersdorf
Zaloguj się
 • Jacek D

  Oceniono 34 razy 34

  hołota nie sędziowie. troglodyci a nie politycy. okres pisi pokazał ilu prostaków i gburów rwie się do władzy i kasy. zaletą jest to, że ich widać. coś z nimi trzeba będzie zrobić. nie wyobrażam sobie życia publicznego z nimi po wyborach.

 • chateau.respawned

  Oceniono 24 razy 24

  Okazuje się, że monitoring jest bardziej potrzebny w korytarzach min. sprawiedliwości niż w więzieniach (gdzie i tak na noc światło wyłączają.)

 • realistas

  Oceniono 26 razy 24

  Powinien być kryminał za takie postępowanie.

 • nieotake

  Oceniono 25 razy 23

  Jedno jedyne co można Zbysi Zerro na plus zaliczyć: że niesłychanie skrupulatnie środowisko sędziowskie przefiltrowała i wszystkie łachudry, którym niegdyś omyłkowo przyznano zaszczytny przywilej osądzania obywateli w imieniu RP z orłem w koronie na klacie, mamy teraz odcedzone.
  Tylko musimy teraz zrobić absolutnie wszystko, żeby ci degeneraci moralni nigdy już nie przywdziali fioletowego żabotu - znaczy się wygrać wybory i pogonić Partię interesów Sowieckich, czyli odsunąć od władzy w Polsce ruską mafię zblatowaną z przecfelonym przez GRU KK-Klanem!

 • siekier35

  Oceniono 20 razy 20

  ja pierdziele....to dno nie ma dna a nie zanosi się na to że będzie lepiej.
  ku... mać....ciekawe co prezes wymyśli,będzie musiało to być wybitne gó... wywleczone z jakiegoś archiwum

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 20 razy 20

  Tej afery nie da sie szybko pozamiatać,bo codziennie nowe wątki,nowe fakty pojawiać się będą.Dziennikarze niezależni nie ustawajcie.

 • acototak

  Oceniono 18 razy 18

  Czy to te kreatury nawzajem rekoMENDOWAŁY się do neo-bolszewickiej KRS?

 • Polak

  Oceniono 18 razy 18

  I co wytrykowski warto było się zeszmacic a jak Polska wróci do normalności to cie nawet do kopania rowów nikt nie zatrudni a jesteś jeszcze młody tfu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX