Parchimowicz o kartach prepaid, które miał kupić resort Ziobry. Domaga się sprawdzenia pogłosek

Prezes Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia" Krzysztof Parchimowicz powiedział w TVN24, że dotarły do niego "pogłoski" o kartach prepaid, kupowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Prokurator zasugerował, że karty mogły służyć do "rozpowszechniania hejtu w sieci".

Portal Onet.pl w artykułach opublikowanych w ostatnich dniach napisał, że wiceminister sprawiedliwości, sędzia Łukasz Piebiak oraz delegowany do ministerstwa sędzia Jakub Iwaniec brali udział akcji dyskredytowania sędziów przeciwnych reformom sądownictwa.

Z doniesień medialnych wynika, że Łukasz Piebiak kontaktował się w internecie z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, między innymi szefa Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" Krystiana Markiewicza. Kobieta miała wysyłać do mediów i sędziów anonimowe materiały, adresy miała otrzymywać od wiceministra Piebiaka.

Internetdelegacja sędziego Jakuba Iwańca została skrócona. Oświadczył, że wysuwane wobec niego zarzuty są oszczerstwem. Minister Zbigniew Ziobro skierował sprawę do rzecznika dyscyplinarnego.

Prokurator Parchimowicz o sprawie Łukasza Piebiaka

Sprawę komentował w TVN24 prezes Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia" Krzysztof Parchimowicz. Powiedział, że trzeba "wyjaśnić kwestię tego, czy w Ministerstwie Sprawiedliwości kupiono prepaidowe telefony".

- A jeżeli tak, to dlaczego je kupiono - dodał Krzysztof Parchimowicz.

- Mam taką informację, że kupiono i używano ich. Informacja, którą uzyskałem w listopadzie [2018 r. - red.] wskazywała na to, że miały służyć do tego, żeby rozpowszechniać hejt w sieci - stwierdził, podkreślając, że "powtarza pogłoskę i domaga się sprawdzenia tej pogłoski".

Sędziowie ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" i prokuratorzy ze stowarzyszenia "Lex Super Omnia" domagają się m.in. dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Więcej o:
Komentarze (295)
Parchimowicz o kartach prepaid, które miał kupić resort Ziobry. Domaga się sprawdzenia pogłosek
Zaloguj się
 • rgfm

  Oceniono 127 razy 125

  PiS to zamach na Polskę. To okupacja demokratycznego kraju przez zaściankowych bolszewików.

 • jurek4491

  Oceniono 115 razy 113

  BRAWO MEDIA
  - Zetka załatwiła Kuchcińskiego
  - Onet załatwił ministerstwo sprawiedliwości
  Gdyby media były rządowe ( czytaj w ŁAPACH braci Karnowskich ) żadna afera PiS-u NIGDY nie ujrzałaby światła dziennego .

 • remo29

  Oceniono 81 razy 77

  Już wiecie po co była rejestracja kart? By wybrani mogli to omijać, a reszta nie.

 • wolak007

  Oceniono 73 razy 69

  Faszyzujący bolszewicki reżim rządzący musi ponieść karę za tego typu działania. Tylko wybory i odsunięcie reżimu od władzy, mogą uratować ten kraj!...

 • zd46

  Oceniono 60 razy 60

  Zorganizowana grupa SABOTAŻYSTÓW jednej partyjki "kanapowo-kozetkowej" Ziobry, wchodzącej do koalicji z PiS-em, usadowiła się w jednym ministerstwie i zawzięcie działa przeciw porządkowi prawnemu Polski na rzecz wyimaginowanego państwa anarchii i bezprawia. Grupa sabotażystów nie podlega ŻADNEJ kontroli i działa w oparciu o przydzielony immunitet a w zasadzie glejt nietykalności od samego Kaczyńskiego. Takie działania są mu na rękę. Polska stacza się w oczach rodaków i całego świata,poza krajami reżimowymi, trzeba otworzyć wszystkie okna i drzwi w Ministerstwie Sprawiedliwości Kołowatej i przewietrzyć KASTĘ "Solidarnej Polski" Ziobry. Czy MS zostało oddane w pacht Ziobrze?

 • polak66maly

  Oceniono 62 razy 56

  to nie trzeba podawac danych osobowych? To kto tu jest wyzsza kasta?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX