Afera Piebiaka trwa, a TVP pyta Brejzę, czy złoży mandat. "Na pytania oręża PiS-u nie będę odpowiadać"

Konferencja posłów opozycji w Sejmie dotyczyła afery Piebiaka, ale dziennikarz TVP wolał pytać o to, czy Krzysztof Brejza złoży mandat. Dlaczego? Bo pewne "zarzuty" w jego kierunku padały ze strony radnych PiS w Inowrocławiu. Poseł PO szybko odpowiedział dziennikarzowi: - Na pytania oręża PiS-u, finansowanego moim zdaniem nielegalnie z budżetu państwa, nie będę odpowiadać.

Na konferencji w Sejmie posłowie klubu PO-KO Katarzyna Lubnauer i Krzysztof Brejza odpowiadali na pytania dziennikarzy związane m.in. z aferą Łukasza Piebiaka opisaną przez Onet. Na początku konferencji Brejza mówił jednak o tym, że obecnie władza i Telewizja Publiczna próbują odwrócić uwagę od całej sprawy.

Przejrzałem ten profil "Kastawatch", z tego profilu też mnie niszczono, mnie atakowano

- powiedział Brejza. - To jest taka zgnilizna w najgorszym wyrazie. Ja oczekiwałam, że prokuratura wejdzie do Ministerstwa Sprawiedliwości i zabezpieczy komputery i telefony. Oczekiwałam tego, że Zbigniew Ziobro poda się do dymisji. Ani na jedno ani na drugie się nie doczekałam - oznajmiła Lubnauer.

TVP zamiast o aferze Piebiaka grzmi o "aferze w Inowrocławiu"

Pod koniec konferencji pytania zadawał jeden z dziennikarzy TVP, który dopytywał Brejzę, czy ten "zrezygnuje z funkcji szefa sztabu albo złoży mandat". Skąd te pytania? Najpierw warto wspomnieć, że TVP Info od rana bardzo chętnie informuje o "Aferze fakturowej w Inowrocławiu". Prezydentem miasta jest ojciec Krzysztofa Brejzy - Ryszard.

CBA weszło do ratusza w Inowrocławiu rano, agenci biura prowadzą przeszukania nie tylko w magistracie, ale też kilkudziesięciu innych miejscach. Sprawa dotyczy jednak jednej z urzędniczek inowrocławskiego magistratu i jej koleżanki - lokalnej bizneswoman (kandydatce z list PiS do europarlamentu), a nie Ryszarda Brejzy. Jedna z kobiet miała wystawiać tzw. puste faktury, a jej znajoma z magistratu je akceptowała. Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożył sam prezydent Inowrocławia.

Właśnie w tym kontekście pytanie zadał dziennikarz TVP, uzasadniając je słowami:

Wiele osób, w tym radni PiS, stawiają pod pana adresem poważne zarzuty, że pan kierował polityką kadrową w UM w Inowrocławiu, że pan decydował, kto będzie pracował w wydziale, który wyłudzał gigantyczne pieniądze.

Warto nadmienić, że w tekście portalu tvp.info o aferze w Inowrocławiu nie ma ani słowa o tym wątku. Brejza odpowiedział posłowi, że nie odpowie na pytania, dopóki nie zostanie wyjaśniona rola "kilku dziennikarzy" w aferze Piebiaka, a także dopóki nie zostanie wszczęte postępowanie w sprawie "hejtu wobec polityków opozycji".

Na pytania oręża PiS-u, finansowanego moim zdaniem nielegalnie z budżetu państwa, nie będę odpowiadać

- skwitował Brejza.

"Paski" TVP Info o "farmie trolli" i "ratuszu hejtu"

W trakcie naprawdę długiego wywodu Brejzy dziennikarz TVP rzucił tylko "pan chyba żartuje panie pośle", a na koniec, gdy poseł PO już skończył odpowiedź, dziennikarz dopowiedział: - To są insynuacje, do których nie będę się odnosił, bo są śmieszne.

Nie przeszkodziło to, by na słynnych już "paskach" w TVP Info ktoś pozwolił sobie na dziwaczne połączenie. Wykorzystano fragmenty tekstów Onetu ("farma trolli", "hejt") i zbito je w:

Poseł Brejza i "farma trolli" oraz Afera w Inowrocławiu - ratusz hejtu.

Racjonalnego wyjaśnienia pasków - nie ma. Kolejny głosił natomiast: "Poseł Brejza grozi dziennikarzom TVP".

Afera Piebiaka. To trzeba wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (426)
Afera Piebiaka. TVP Info z "paskami" o Krzysztofie Brejzie. Poseł do dziennikarza: Na pytania oręża PiS-u nie będę odpowiadać
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 179 razy 159

  Przecież to już tradycja. Kuchcińskiego zwolnili bo Tusk latał, a Piebiak wyleciał bo Brejza pochodzi z Inowrocławia. Żebyście w tym telewizorze zbiorowej sraczki dostali a w kiblu się zamek zaciął.

 • puuchatek

  Oceniono 160 razy 148

  Mam sporo lat na karku, pamiętam dobrze czasy Stanu Wojennego i musze powiedzieć, że przy niewątpliwym s…syństwie prezentowanym wtedy w TV nie było aż tak chamskiej i bezczelnej propagandy. Urban był s…synem i kanalią jak mało kto, ale przy tym był inteligentny i profesjonalny. Podobieństwo obecnych władz TVP do Urbana kończy się na byciu kanalią…

 • polakadam

  Oceniono 123 razy 121

  Brejza wyrasta na wielką postać w opozycji. To dzięki niemu ministrowie musieli oddawać premie. Widać że pisuary się go boją.
  I atakują goebbelsowskimi matodami. Coraz bardziej żenująca jest pisia propaganda.

 • chi-neng

  Oceniono 80 razy 76

  "Brejza odpowiedział posłowi, że nie odpowie na pytania, dopóki nie zostanie wyjaśniona rola "kilku dziennikarzy" w aferze Piebiaka, a także dopóki nie zostanie wszczęte postępowanie w sprawie "hejtu wobec polityków opozycji".
  -----
  Tak wlasnie trzymac, panie Brejza!
  To samo powinno obowiazywac wszystkich zdrowo- i trzezwo-myslach, w stosunku do INTERNETOWYCH TROLL MAFII PISOWSKIEJ.

 • uwoj.bydgoszcz

  Oceniono 59 razy 55

  kolejny przekaz dnia dla pisbolszewickich trolli:
  - pluć Brejzę.
  0,50 pln za wpis dwuwierszowy,
  1,00 pln za wpis czterowierszowy,
  ZUPEŁNIE PRZYPADKOWO CBA wchodzi do inowrocławskiego ratusza.
  1,50 za doklejenie Tuska.

 • biesczad1

  Oceniono 51 razy 47

  "Dziennikarz" TVPiSzczujni jest zatrudniony na stanowisku "Kanalia" i uczciwie zarabia na swoje kurskie srebrniki!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX