Stowarzyszenie Sędziów "Themis" chce dymisji Ziobry. "Grupa hejterów pod przewodnictwem urzędnika państwowego"

- W Ministerstwie Sprawiedliwości, którego zadaniem jest m.in. dbałość o działania zgodne z istniejącym porządkiem prawnym, działała grupa internetowych hejterów pod przewodnictwem wysokiej rangi urzędnika państwowego - piszą sędziowie Stowarzyszenia "Themis" w oświadczeniu na temat działań Łukasza Piebiaka.

Stowarzyszenie Sędziów "Themis" opublikowało oświadczenie, w którym odniosło się do doniesień Onet.pl na temat wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, który miał nadzorować akcję dyskredytowania m.in. prezesa Stowarzyszenia "Iustitia" prof. Krystiana Markiewicza.

"Rządzący politycy wielokrotnie nawoływali do nieposługiwania się „mową nienawiści” twierdząc, że narzędzi takich używają wyłącznie jej przeciwnicy polityczni. Tymczasem w Ministerstwie Sprawiedliwości, którego zadaniem jest m.in. dbałość o działania zgodne z istniejącym porządkiem prawnym działała grupa internetowych hejterów pod przewodnictwem wysokiej rangi urzędnika państwowego" - zwracają uwagę sędziowie z "Themis". Zaznaczają, że celem tych działań było "zastraszenie sędziów broniących praworządności i trójpodziału władzy".

"Themis" chce, aby Piebiak złożył urząd sędziego

W związku z tym wezwali Łukasza Piebiaka do złożenia dymisji z funkcji pełnionej w Ministerstwie Sprawiedliwości. Doszło do tego we wtorek po południu. Stowarzyszenie Sędziów "Themis" jest jednak zdania, że to nie wystarczy. 

"Osoba taka nie jest człowiekiem przyzwoitym, a tym samym nie ma waloru „nieskazitelnego charakteru” wymaganego do sprawowania urzędu sędziego. (...) Dlatego też wzywamy wyżej wymienionego do natychmiastowego złożenia urzędu sędziego" - napisali. Jak podkreślili, pozostawanie Łukasza Piebiaka na urzędzie sędziego "uwłacza całemu środowisku, bowiem jego zachowanie i działania są hańbiące dla każdego przyzwoitego człowieka"

Sędziowie apelują do Ziobry o złożenie dymisji

Stowarzyszenie "Themis" uważa również, że z pełnionej funkcji powinien zrezygnować Zbigniew Ziobro. Według nich minister sprawiedliwości "albo wiedział o czynnościach swojego zastępcy albo też poprzez brak nadzoru i błąd w wyborze na tak ważną funkcję dopuścił do skandalicznych zachowań urzędnika państwowego".

"Pozwolił w rezultacie na stworzenie w Ministerstwie Sprawiedliwości mechanizmu pozwalającego na szykanowanie osób nieaprobujących rozwiązań faktycznych i prawnych niezgodnych z zasadami państwa prawa" - podkreślono w oświadczeniu. 

Piebiak naruszył zasady RODO

Sędziowie wzywają do podjęcia działań również Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Według nich powinien on zainterweniować w sprawie, ponieważ Łukasz Piebiak udostępnił Emilii adres zamieszkania i zameldowania prof. Krystiana Markiewicza.

"Wyrażamy równocześnie oburzenie tym, że ujawniony skandal mógł mieć miejsce, a tworzony przez władzę system zastraszania, dyskredytowania i uciszania ludzi dla władzy tej niewygodnych funkcjonuje nie tylko w niektórych mediach ale też urzędach publicznych, które mają obowiązek służyć społeczeństwu obywatelskiemu i działać w oparciu o obowiązujące przepisy prawa" - podsumowali sędziowie ze Stowarzyszenia "Themis".

Łukasz Piebiak nadzorował akcję hejtu na sędziów niezgadzających się z "dobrą zmianą"

Z informacji, do których dotarł portal Onet.pl, wynika, że wiceminister sprawiedliwości (który złożył już rezygnację z pełnionej funkcji) kontrolował akcję dyskredytowania sędziów, którzy nie zgadzali się ze zmianami w wymiarze sprawiedliwości, które wprowadził PiS. Jedną z ofiar był prezes Stowarzyszenia "Iustitia" prof. Krystian Markiewicz.

Akcja ta polegała na przesyłania do mediów, oddziałów stowarzyszenia "Iustitia", a także samych sędziów, będących obiektem hejtu, anonimowych informacji i plotek, dotyczących ich życia prywatnego. Łukaszowi Piebiakowi miała pomagać w tym tajemnicza Emilia, znana internetowa hejterka. Onet.pl, jako dowód, ujawnił treść części ich rozmów prowadzonych na WhatsAppie i Messengerze.

Więcej o:
Komentarze (96)
Stowarzyszenie Sędziów "Themis" chce dymisji Ziobry. "Grupa hejterów pod przewodnictwem urzędnika państwowego"
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 42 razy 38

  To jest oczywiste, ze dymisja Piebiaka nie jest wystarczzajaca. Wiele wskazuje na to, ze w MS dzialala zorganizowana grupa przestepcza, Piebiak byl jej waznym czlonkiem, ale mial tez i szefa, czyli Ziobro, ktory najprawdopodobniej patronowal tej grupie, a minimum mial wiedze o tej grupie i jej dzialalnosci.

 • chi-neng

  Oceniono 44 razy 34

  "Stowarzyszenie Sędziów "Themis" chce dymisji Ziobry"
  -----
  Moim zdaniem, w tym przypadku, "CHCENIE" to za malo.
  Tu nalezy ZADAC DYMISJI nie tylko Ziobry, ale calej jego "krolewsko-chrystusowej' armii przydupasow, wykonujacych zlecnia Kaczyniskiego, via Ziobro, Dude, Przylebska, marszalkow etc...etc...

 • def11

  Oceniono 37 razy 33

  Jak tam panie prezesie Kaczyński kolejne "taśmy prawdy" ? :)

 • zosia_2016

  Oceniono 32 razy 28

  Są jakieś granice q/stwa! Precz z kaczyzmem, ziobryzmem i gowinizmem!

 • chi-neng

  Oceniono 32 razy 24

  "Grupa hejterów pod przewodnictwem urzędnika państwowego" splodzonych w 2015 trolli przez Dude i Szefer-nackera na zapotrzebowanie kampanii wyborczej,...
  Trollownie egystujacej do tej pory i masowo produkujacej ZDRAJCOW WLASNEJ OJCZYZNY, sowicie "wynagradzanych a nie karanych* (Emilka....) , o czym nas uswidomil minister vice - sprawiedliwosci!

 • uploadhelski

  Oceniono 26 razy 22

  przypomnę jeszcze kampanię internetową zamówioną i opłaconą przez PiS (sztab wyborczy Dudy) w komercyjnej firmie - fala oszczerstw generowanych przez boty przeciwko prez. Komorowskiemu w czasie kampanii Dudy. Firma Elchupacabra, 20 zł za wątek, 5 tys. wpisów w każdym wątku, 2 zł za wpis - taką umowę podpisał w 2015 r. sztab wyborczy Andrzeja Dudy ze spółką tworzącą fałszywe konta w internecie.

 • uploadhelski

  Oceniono 21 razy 19

  Vega za szybko nakręcił "Politykę", taki świetny wątek się nie załapał...

 • urian

  Oceniono 26 razy 18

  Pamiętam jak gen. Papała został odwołany ze stanowiska komendant Głównego , kiedy jeden z sierżantów w Słupsku spałował chłopaka.
  Pamiętam jak min. Ćwiąkalski stracił stanowisko gdy więzień się powiesił.
  A Ziobro ? Jego bezpośredni zastępca popełniał przestępstwo w trybie ciągłym, można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć że za jego wiedzą i aprobatą i nadal ma być ministrem ?

 • chi-neng

  Oceniono 22 razy 18

  Uwazam za tragiczne w skutkach i konsekwencjach, przykre, w wielu przypadkach naprawde bardzo bolesne (uwierzcie mi na slowo...bo pisze to z wlasnego doswiadczenia tutaj na forum) , tolerowanie owej grupy hejterskskiej/trollowni w internecie, a szczegolnie w mediach, ktore uzytkownicy traktowali, i nadal traktuja jako wolne media. Media nie zaprzedane Kaczynskiemu i nie spelniájace misje pro-rzadowa, na jego poczet.
  Od samego poczytku uwazalam ze tej hydrze nalezalo ukrecic leb z natychmiastowym skutkiem, przynajmniej w tych wolnych mediach.
  Uwazalam rowniez i nadal uwazam, ze zadne szanujace sie media i zaden czlowiek dbajacy o wlasna godnosc, nigdy nie powinien wdawac sie w polemike i dyskusje z holota serwujaca komuno-bolszewicka propagande "mord zdradzieckich i kanalii", (mowiac jezykiem tego, ktory to oplaca), zdrajcow wlasnej Ojczyzny, za judaszowe srebrniki i ruskie kopiejki,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX