Klaudia Jachira kandydatką Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Komentarze: Lista śmierci ze śmiechu

Na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej znalazła się kontrowersyjna aktorka Klaudia Jachira, która przez ostatnich kilka lat umieszczała w sieci krytyczne wobec PiS-u nagrania. Kandydatura wywołała w sieci falę komentarzy, szczególnie ze względu na to, że Jachirze podziękował publicznie za wsparcie lider PO Grzegorz Schetyna.

Podczas poniedziałkowej rady krajowej Platformy Obywatelskiej lider partii Grzegorz Schetyna zaprezentował liderów list do Sejmu. Przekonywał, że PO "będzie w każdej gminie, w każdym powiecie i każdym regionie":

Grzegorz Schetyna w trakcie swojego przemówienia wspomniał również o Klaudii Jachirze. Polityk podziękował kobiecie za to, że wspiera Koalicję Obywatelską i będzie kandydowała z listy KO.

31-letnia absolwentka wydziału lalkarskiego PWST w Krakowie (filia we Wrocławiu) Klaudia Jachira startuje w jesiennych wyborach z 13. miejsca w Warszawie.

- Mam dosyć niszczenia kraju przez ostatnie cztery lata, czas uzdrowić Polskę, przywrócić wolne sądy, obiektywną publiczną telewizję, ukrócić dojenie spółek skarbu państwa, dosyć psucia demokracji, dosyć skłócenia nas z całą Europą i UE, dosyć dzielenia Polaków na dobrych i złych, homo i hetero, katolików i ateistów. Czas na wolną Polskę

- zapowiedziała na swoim fanpage'u po ogłoszeniu list wyborczych Koalicji Obywatelskiej.

Kim jest Klaudia Jachira?

Klaudia Jachira w 2015 r. kandydowała do Sejmu z list Nowoczesnej. Startowała wówczas z okręgu nr 3 (woj. dolnośląskie). Z szóstego miejsca zdobyła 629 głosów.

"Dyplomowana aktorka po PWST, zaangażowana w życie społeczne i polityczne Polski. Nie boi się w artystyczny sposób wyrażać swoich poglądów i opinii" - tak pisze o sobie sama zainteresowana. Zasłynęła umieszczanymi w sieci satyrycznymi, często kontrowersyjnymi filmikami, odnoszącymi się do rządów Prawa i Sprawiedliwości.

W jednym z nagrań prezentowała teczkę "TW Jarosława Kaczyńskiego", w innym występowała z lalką, przypominającą prezesa PiS, a w jeszcze innym wbijała szpilki w gumową kaczkę "za to, że nie pozwala orzekać sędziom powyżej 65. roku życia" i "za to, że przespała wprowadzenie stanu wojennego".

 

Klaudia Jachira na liście Koalicji Obywatelskiej

Start aktorki w wyborach parlamentarnych z listy Koalicji Obywatelskiej wywołał spore poruszenie wśród publicystów.

"Klaudia Jachira idzie do Sejmu z ramienia KO. Z podziękowaniami ze sceny wygłoszonymi przez Grzegorza Schetynę. Lista śmierci ze śmiechu" - napisał Marcin Makowski z "Do Rzeczy".

"Po tym jak Koalicja Obywatelska wystawiła Klaudię Jachirę na listach czekam aż PSL wystawi siostrę Godlewską. Wspólnie z Kukizem mogliby stworzyć prawdziwie ludowy duet" - ironizował Wojciech Wybranowski z tego samego tygodnika.

"Dziś wiele osób dopiero dowiaduje się kim jest Klaudia Jachira" - stwierdził Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".

"No dobrze, tt śmieje się z p. Jachiry, ale co będzie, gdy ona dostanie się do parlamentu? Czym się będzie zajmować?" - napisała Dorota Kania z TV Republika.

Więcej o:
Komentarze (299)
Klaudia Jachira kandydatką Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Komentarze: Lista śmierci ze śmiechu
Zaloguj się
 • tomasz_5_2010

  Oceniono 97 razy 65

  Wolę Klaudię Jachirę w sejmie niż złodzieja i oszusta Marka Kuchcinskiego!

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 75 razy 57

  Lepsza na listach aktorka Jachira aniżeli przestępca Kamiński.

 • 1627cd1410

  Oceniono 80 razy 56

  Jachira jest zdecydowanie liberalna.. kościół i zaściankowcy nie będą mieli z nią łatwo...

 • yaspiman

  Oceniono 45 razy 29

  Pani Jachira jest lepszą kandydatką do sejmu, niż każdy z kandydatów pis.

 • piskizmiski

  Oceniono 38 razy 28

  ja tam ją lubię. Ma dar prostego mówienia trudnych (dla niektórych) rzeczy. Myślę, ze będzie dobrą fighterką w sejmie.

 • ochujek

  Oceniono 41 razy 27

  Starzy kawalerowie w strojnych sukienkach, celebrujący kontakty z Absolutem, nauczający o moralności, skromności są bardziej śmieszni.

 • krynolinka

  Oceniono 47 razy 27

  Kania, Makowski, Wybranowski, Kolanko. Wazeliniarze, tłuste koty. Ciennikarze. Procesja "niezłomnych".

 • incipit

  Oceniono 47 razy 25

  Tak, takich odważnych dla Polski ludzi jak Klaudia Jachira nam potrzeba. Wyśmiewanie jej przy pomocy piss-kaczych dziennikarskich trolli z Kanią na czele nie powinno się w tej gazecie zdarzyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX