"Patologia i groteska. Nie cofnie się przed niczym". Bodnar komentuje akcję Piebiaka wymierzoną w sędziów

RPO Adam Bodnar, mówiąc o sprawie wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, stwierdził, że mamy do czynienia z patologią. Onet ujawnił, że to Piebiak miał stać za akcją dyskredytującą sędziów. RPO wspomniał, że znał Piebiaka, gdy ten dział w "Iustitii", ale teraz stał się osobą, która "nie cofnie się przed niczym".

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w rozmowie z Onetem skomentował ostatnią publikację portalu, dotyczącą wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Według ustaleń Onetu Piebiak miał kontrolować akcję wymierzoną w sędziów, m.in. wobec Krystiana Markiewicza, prezesa stowarzyszenia "Iustitia", mającą na celu skompromitowanie ich.

Mamy do czynienia ze skandalem, ale tak naprawdę już od dwóch lat - od momentu uchwalenia ustaw sądowych - uczestniczymy w bardzo niebezpiecznym procesie, który przybiera formę groteski i patologii

- ocenił RPO. Bodnar wyliczał, że nie ma już wątpliwości, że obecnej władzy zależy na tym, by nie tylko upolitycznić, ale też poprzez zastraszanie po prostu przyporządkować sobie wymiar sprawiedliwości.

Bodnar o sytuacji w wymiarze sprawiedliwości: Trzeba walczyć o wyegzekwowanie wyroku

Adam Bodnar zaznaczył też, że ostatnie wydarzenia pokazują, w jak fatalnej kondycji znajduje się polski wymiar sprawiedliwości. Przywołał w tym kontekście swoje "walki" o upublicznienie list poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa.

- Walczę o to, by doprowadzić do wyegzekwowania wyroku sądu - powiedział, kwitując jeszcze: - O takie pryncypia trzeba walczyć dwa lata po tzw. reformie sądownictwa.

Rzecznik praw obywatelskich wspomniał również, że wiele razy pracował z Łukaszem Piebiakiem, gdy ten był jeszcze w "Iustitii". - Niestety, teraz widzę, jaką drogę przeszedł. W świetle ujawnionych informacji widać, że jest osobą, która nie cofnie się przed niczym - stwierdził Bodnar.

Czytaj więcej o sprawie wiceministra Piebiaka:

Więcej o:
Komentarze (207)
Wiceminister kierował kampanią dyskredytującą sędziów. RPO mówi o patologii. "Nie cofnie się przed niczym"
Zaloguj się
 • misiek12321

  Oceniono 50 razy 38

  No dobra, ale czy ktos jest zdziwiony ? Od poczatku bylo wiadomo , ze tak bedzie to wygladalo... Przeciez PiSd to mafia pod przykrywka partii.

 • Mr. X

  Oceniono 34 razy 28

  Już od dawna powtarzam że Jarosław Kaczyński vel TW Balbina i jego PiSowska mafia polityczna ma zapędy autorytarne.
  Jarosław Kaczyński vel TW Balbina to zwolennik PRL-owskiego systemu władzy.
  Jego intencją było obalenie PRL-u gdyż już wtedy komuniści wiedzieli, że trzeba go trzymać na dystans i nie miał wtedy szans na zdobycie władzy.
  W opozycji był zbyt mały aby coś uzyskać.
  Dlatego neguje obrady okrągłego stołu.
  Jego intencją był późniejszy scenariusz obalenia Causescu w Rumunii.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 35 razy 27

  Jak tu "walczyć z hejtem", skoro hejterzy działają na zamówienia polityczne ???

 • chi-neng

  Oceniono 35 razy 25

  Uciekl mi komnetarz...
  Problem lezy w tym, ze cala ta rzadzaca mafia jest patologia, ktora "Nie cofnie się przed niczym" dokad Kaczynski nie osiagnie TEGO do czego dazy, od katastrofy smolenskiej; dominium absolutum.

  TORLLOWNIA
  DO NOGI!

 • jac_l_w

  Oceniono 31 razy 23

  Z takiej szmaty ministra może zrobić tylko bandyckie , godne pogardy państewko zamieszkałe przez sprzedajne matolstwo. To Polska dobrej zmiany braci Kaczyńskich.

 • endrju1521

  Oceniono 33 razy 23

  Po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych,

  w listopadzie 2015 roku, wieszczyłem i otwartym tekstem

  pisałem na Forum, że faszystowskie szumowiny

  rozpoczęły przejmowanie władzy w państwie.

  I nie pomyliłem się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX