Były senator PiS promuje się w swoim okręgu. Powiesił baner o "dewiantach" i "przedsiębiorstwie Holokaust"

Senator niezależny Waldemar Bonkowski wywiesił w Bytowie, w swoim okręgu wyborczym, wielki baner z hasłami o "tęczowych dewiantach", "przedsiębiorstwie Holokaust" i "bałkanizacji Polski". Być może jest to wstęp do kampanii wyborczej, ale po tym, jak wyrzucono go z PiS Bonkowskiemu będzie bardzo trudno ponownie dostać się do parlamentu.

Baner senatora Waldemara Bonkowskiego, który pojawił się w Bytowie głosi m.in. [pisownia oryginalna - red.]:

Ojczyzna ponad wszystko !!! Nie - dla bałkanizacji Polski !!!
Państwo polskie powinno chronić dzieci przed tęczową homopropagandą LGBT, gender i sodomitami !
Mamy wolność i demokrację. Dyktatury tęczowych dewiantów nie chcemy !!!
Przedsiębiorstwu Holokaust dziś musimy powiedzieć - NIE !!!Sojusz z USA, bazy amerykańskie - Tak, ale nie za szantaż zapłaty przez Polskę odszkodowań za zbrodnie niemieckie. Liczyć powinniśmy głównie na siebie, pamiętajmy, jak byliśmy osamotnieni w 1939 r.

Twórca baneru podpisał się jako "Wolny Polak, Senator RP Waldemar Bonkowski". 

Usunięty z PiS za kochankę i antysemityzm

Plakat ten pierwotnie pojawił się na stronie senatora na Facebooku w połowie lipca. Mniej więcej w tym czasie ogłoszono, że Bonkowski został wyrzucony z PiS. Wcześniej był zawieszony w prawach członka partii. Wyrzucenie było rekomendowane przez partyjnego rzecznika dyscypliny Karola Karskiego. Miał je sugerować również sam Jarosław Kaczyński.

Przyczyną miały być m.in. oskarżenia jego żony, która twierdziła, że mąż stosował wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną. Bonkowski miał też pojawiać się z kochanką na miesięcznicach smoleńskich. Kolejnym powodem jego odsunięcia na dalszy plan miały być antysemickie komentarze, które udostępniał w mediach społecznościowych.

Wszystkie skandale Bonkowskiego

Senator jest kojarzony głównie ze swoich oburzających wypowiedzi. W październiku 2016 roku Bonkowski pojawił się na trasie wrocławskiego marszu równości, gdzie gestykulował i pokrzykiwał na uczestników pochodu: "Pedałować, szybciej!". Gdy ktoś obok poinformował, że obok przechodzi Adrian Zandberg z partii Razem Bonkowski krzyczał: "Ej, Panie Zandberg, szybciej pedałować! Szybciej, bo Polska ginie!". Na nagraniu z Bonkowskim było też słychać jak dwukrotnie mówił do kamery: "Jak uchodźcy przyjdą, to ich wszystkich wyrżną w pień".

W lipcu 2017 roku powiedział, że w protestach KOD biorą udział "stare upioru bolszewickie", "ubeckie wdowy", "oczadzeni" i "pożyteczni idioci". Trzy miesięcy później z mównicy senackiej Bonkowski mówił o krajach muzułmańskich, że to "brud, brud, brud. (...) Syf, kiła i mogiła" i dodał, że "tych ludzi nie da się ucywilizować".

W lutych 2018 roku zaczął z kolei udostępniać antysemickie treści, w tym film zmontowany z nazistowskich materiałów propagandowych, które miały ukazać fałszywą brutalność żydowskich kapo wobec pozostałych mieszkańców getta. Film jest podpisany "Jak Żyd Żyda gonił na śmierć". Z nagrania tłumaczył się w rozmowie z Fakt24.pl. - Gdzie tam pisało, że to nazistowska propaganda? Tam nie pisze. To są filmy z YouTube. Nie biorę za nie odpowiedzialności. Fakt faktem było getto w Polsce? Było. Była żydowska policja w getcie? Była. Czy policja żydowska krzywdziła żydów? Tak - stwierdził. Krótko po tym, jak sprawę nagłośniły media, ówczesna rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że Bonkowski "decyzją Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego został zawieszony w prawach członka PiS oraz Klubu Parlamentarnego".

W czerwcu tego roku na profilu senatora na Facebooku pojawiło się natomiast porównanie Donalda Tuska i Adolfa Hitlera - obaj na zdjęciach mieli zaciśnięte pięści, co miało świadczyć o ich podobieństwie. - Kliknąłem i poleciało - wyjaśniał. Jak zastrzega, nie był to jego "pomysł czy wykonanie". - Po prostu przelatuje i machinalnie klikam. Widać zbieżność gestów zaciętości. To jest bardzo widoczne i ludzie wykorzystują to w internecie - dodał.

Miesiąc później Bonkowski przemawiając w Senacie mówił o prezydentce Gdańska per "Frau Dulkiewicz", a politykę podległego jej ratusza nazwał "proniemiecką". W tym samym przemówieniu nazwał też PO "partią niemiecką".

"Mobilny billboard PiS" 

Baner jest swego rodzaju powrotem do dawnej działalności Bonkowskiego. Przed laty trójmiejska "Gazeta Wyborcza" nazwała go "mobilnym billboardem PiS", ponieważ przy różnych okazjach wystawiał w wielu miastach własnoręcznie robione transparenty. Jeszcze kilkanaście lat temu wywiesił na biurze PiS w Kościerzynie transparent "Dziś lesby, geje, zoofiliści, kto pojutrze? To syfilizacja". Z zawodu jest stolarzem-tapicerem.

Bonkowski był senatorem od 2015 roku. Nie znalazł się na ogłoszonych w piątek listach PiS. W okręgu nr 63 do Senatu PiS wystawi w najbliższych wyborach wojewodę pomorskiego Dariusza Drelicha.

Więcej o:
Komentarze (173)
Były senator PiS promuje się w swoim okręgu. Powiesił baner o "dewiantach" i "przedsiębiorstwie Holokaust"
Zaloguj się
 • grubel

  Oceniono 51 razy 37

  Niektórzy kochanki zabierają na kolacje a inni na "miesięcznice". Co za czasy!

 • tom_aszek

  Oceniono 43 razy 33

  Stolarz tapicer, ogrodnik, perukarz... Oni przynoszą wstyd ludziom uczciwie pracującym w tych zawodach!

 • nutka7.17

  Oceniono 38 razy 26

  Straszna morda, tępota i debilizm aż "bije" z tego obrzydliwego oblicza.

 • tetradrachma

  Oceniono 45 razy 25

  Polacy, ta ciemna, zagubiona, amoralna i bezkształtna ludzka zbieranina, która zatraciła instynkt samozachowawczy, zmierza do przepasci. Łajdacy, krzyczą: Ja, was uratuje tylko mnie wybierzcie.

 • ar.co

  Oceniono 26 razy 20

  Jeżeli to rzeczywiście ma być wstęp do kampanii wyborczej, to na szczęście będzie to już łabędzi śpiew pomyleńca. Bez rozkazu z KC PiS lumpenelektorat na niego nie zagłosuje. A nikt normalny na pomyleńca głosu nie odda.

 • aala43

  Oceniono 21 razy 19

  ktoś temu panu postawi zarzuty za szerzenie nienawiści????
  wiem, że PIS to stan umysłu - ale żeby aż taki?

 • hatteras

  Oceniono 22 razy 18

  W PiSie sa ludzie ,ktorzy moga doprowadzic kraj do wojny domowej.Element debilny i agresywny jaki popiera PiS czeka tylko na jakakolwiek okazje do walk ulicznych i przelewu krwi.Gdziekolwiej jestem na swiecie,wszedzie sa parady gejow,a ludzie ida obok spokojnie i nie zwracaja na to uwagi.Dlaczego wlasnie w Polsce nie mozna przyjac czegos co dla innych jest normalne?

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 29 razy 17

  W oczach tego osobnika widać obłęd, a na twarzy uśmieszek sadysty.

 • jael53

  Oceniono 18 razy 16

  W jednym ma rację: skoro taki typ może być senatorem Rzeczpospolitej, to bałkanizacja już się dokonała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX