PiS ogłosił pełne listy wyborcze do Sejmu i Senatu. Wśród nazwisk ojcowie premiera i prezydenta

Wybory parlamentarne 2019. Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło listy wyborcze do Sejmu i Senatu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami znalazło się na nich większość obecnych parlamentarzystów. W tym gronie są także obecni samorządowcy, przedsiębiorcy czy przedstawiciele organizacji społecznych.

Łącznie na listach PiS jest to ponad 900 kandydatów na posłów i 100 kandydatów na senatorów. Wśród liderów list do Sejmu, których w połowie lipca ogłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński, nastąpiła jedna zmiana - w Koszalinie "jedynką" został były europoseł partii Czesław Hoc, a na "dwójkę" został przesunięty minister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na listach znalazła się większość z obecnych parlamentarzystów partii rządzącej. Krzysztof Sobolewski, przewodniczący komitetu wykonawczego PiS mówi, że najliczniejszą grupą wśród kandydatów są samorządowcy, którzy stanowią 60 proc. wszystkich nazwisk. Sobolewski poinformował, że oprócz przedstawicieli PiS na listach znaleźli się również członkowie Solidarnej Polski, Porozumienia Jarosława Gowina, byli parlamentarzyści Kukiz'15, Solidarności czy PSL Piast. Wśród kandydatów znaleźli się również przedstawiciele organizacji społecznych czy pozarządowych.

"Jedynki na listach PiS"

W połowie lipca PiS przedstawiło 41 liderów list do Sejmu. "Jedynką" w Warszawie jest prezes partii Jarosław Kaczyński, a w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Listę w Łodzi otwiera wicepremier Piotr Gliński, a w Rzeszowie szef komitetu wykonawczego Krzysztof Sobolewski. Dziś poznaliśmy kandydatów z niższych miejsc na listach.

Kaczyński ogłosił "jedynki" na listach. Morawieckiego wysłał do Katowic, sam wystartuje w stolicy

Wybory parlamentarne 2019. Na listach byli posłowie Kukiz'15

W Legnicy na drugim miejscu na liście znalazła się marszałek Sejmu Elżbieta Witek. W Krakowie "dwójką" jest szef klubu PiS Ryszard Terlecki, a "trójką" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. W okręgu podwarszawskim "dwójką" jest rzecznik prasowa PiS Anita Czerwińska, a w Radomiu jej zastępca Radosław Fogiel. Kacper Płażyński, kandydat PiS-u w wyborach na prezydenta Gdańska znalazł się na drugim miejscu na liście partii w tym mieście. Z Gdyni będzie kandydował rzecznik rządu Piotr Muller, a z Torunia szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Na listach PiS znalazło się również kilku były posłów Kukiz'15, m.in. Tomasz Rzymkowski, który otrzymał szóste miejsce na liście w Sieradzu, czy posłowie Elżbieta Zielińska i Norbert Kaczmarczyk.

Na listach do Senatów ojcowie premiera i prezydenta

Wśród kandydatów do Senatu jest 54 obecnych senatorów PiS. Są to m.in. marszałek izby Stanisław Karczewski czy senator Jan Maria Jackowski. W najbliższych wyborach kandydatami PiS Senatu będą także m.in. wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz oraz ojciec premiera Kornel Morawiecki. Wśród kandydatów jest też Jan Duda - ojciec prezydenta Andrzeja Dudy.

Krzysztof Sobolewski powiedział, że PiS liczy w tych wyborach na uzyskanie samodzielnej większości w Sejmie i Senacie.

Więcej o:
Komentarze (396)
PiS ogłosił pełne listy wyborcze do Sejmu i Senatu. Wśród nazwisk ojcowie premiera i prezydenta
Zaloguj się
 • same_ruiny

  Oceniono 98 razy 82

  A biskupa Jędraszewskiego nie wciągnęli na listy pisu? A tak się stara.

 • kleopatra51

  Oceniono 82 razy 76

  lista łajdaków z największym współczesnym nikczemnikiem kaczyńskim na czele

 • atr8

  Oceniono 65 razy 53

  Ciekawe, z kim senior Kornel założy spółkę do głosowania, jak się dostanie?

 • crowley_666

  Oceniono 54 razy 50

  Pinokio -kłamca
  Geppetto - oszust
  i do tego bezzębny kurdupel zr Srebrnej!

 • 174pit

  Oceniono 55 razy 49

  Lista PiS-u:
  1. Nikodem Dyzma
  2. Nikodem Dyzma
  3. Nikodem Dyzma
  4. Nikodem Dyzma
  5 Nikodem Dyzma
  6. ...

 • mer-llink

  Oceniono 58 razy 46

  No jasne, bez tatusiów, krewnych i znajomych Króliczka nie da się!
  Rozkradania Polski ciąg dalszy....

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 48 razy 44

  Obniżyli wiek emerytalny,a 80latkowie plus na listach wyborczych PiS,jaka to obłuda,czytajcie wyborcy,jak was w bambuko Kaczor dyma.

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 42 razy 40

  Program "Rodzina na swoim" czy też "Ojciec+" w pełnym rozkwicie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX