Błaszczak przyrównał ofiary Smoleńska do walczących w 1920 r. "Niezwykle wiążą się ich losy"

- Jakże niezwykle wiążą się losy obrońców Polski w 1920 roku, tych którzy zostali zamordowani w 1940 roku i tych, którzy oddali swe życie w tragedii smoleńskiej - powiedział w Ossowie szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystościach, które w przeddzień Święta Wojska Polskiego odbyły się w Ossowie.

Podczas przemówienia Mariusz Błaszczak podkreślał, że 15 sierpnia 1920 r. "rozstrzygnęły się losy Polski i Europy", a cały naród stanął do walki o wolną ojczyznę. - Niestety, 20 lat później Rosja bolszewicka zemściła się na obrońcach Rzeczypospolitej Polskiej - powiedział, nawiązując do mordowania Polaków w Katyniu przez sowietów.

Błaszczak o "niezwykłych więzach" obrońców z 1920, mordowanych w Katyniu i Smoleńsku

W pewnym momencie minister obrony narodowej wtrącił, że złożył także kwiaty przy pomnikach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej. - Ludzi, którzy w oficjalnej delegacji, z prezydentem Rzeczpospolitej, prof. Lechem Kaczyńskim, na czele, 9 lat temu udawali się do Katynia by oddać hołd tym, którzy polegli skrytobójczo zamordowani za Polskę - powiedział.

Jakże niezwykle wiążą się losy obrońców Polski w 1920 roku, tych którzy zostali zamordowani w 1940 roku i tych, którzy oddali swe życie w tragedii smoleńskiej

- stwierdził po chwili Mariusz Błaszczak, dodając, że te historie "łączy miłość ojczyzny, oddanie, ofiarność".

Szef MON podkreślił, że wymienione przez niego cechy "wyróżniają nas, Polaków". - To są cechy, które stanowią o naszej tożsamości narodowej - zaznaczył.

99. rocznica Bitwy Warszawskiej

Bitwa Warszawska, nazywana "Cudem nad Wisłą", zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia komunizmu na Europę Zachodnią.

Kluczową rolę odegrał manewr Wojska Polskiego oskrzydlający Armię Czerwoną przeprowadzony przez Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego, wyprowadzony znad Wieprza 16 sierpnia, przy jednoczesnym związaniu głównych sił bolszewickich na przedpolach Warszawy.

Więcej o:
Komentarze (589)
Rocznica Bitwy Warszawskiej. Mariusz Błaszczak o tragedii smoleńskiej na obchodach. "Niezwykle wiążą się ich losy"
Zaloguj się
 • alik444

  Oceniono 163 razy 153

  Co mają wspólnego ofiary wypadku komunikacyjnego z poległymi lub zamordowanymi? Trzeba mieć pisowski łeb aby to ze sobą połączyć.

 • sooweren

  Oceniono 105 razy 97

  Z całym szacunkiem, ale jak kutwa można porównać ofiarę wypadku z bohaterem poległym w czasie walki o Ojczyznę???

 • Mr. X

  Oceniono 86 razy 82

  1920, 1940 i rozbity Tupolew.
  Ja pier__le.
  Jak można porównać śmierć z roku 1920 i 1940 ze śmiercią ludzi z rozbitego Tupolewa?
  Nie wiem co Błaszczak bierze, ale ma totalny odlot.

 • fakiba

  Oceniono 80 razy 74

  Odp....la Błaszakowi tak samo jak Antkowi odbiło , dla nich nie ma ratunku tak jak dla całego pisu

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 58 razy 54

  Kiedyś mi się to nawet podobało, kiedy czopki pisowskie zabierały głos. Można się było nieźle z ich nieporadności rozumowo-(nie)poznawczej uśmiać. Niestety dziś to już przestało być śmieszne. Nie jest nawet już denerwujące. To już mdli i boli na zmianę ze wstydem, że coś takiego w ogóle może publicznie się wypowiadać. Błaszczak do tablicy... Znów pała !!!

 • bubba19

  Oceniono 58 razy 54

  Proszę nie szargac imienia bohaterow poległych w 1920 i w latach 1939-1949, panie ministrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX