Kuchciński cieszy się większym zaufaniem Polaków niż Schetyna. Zaskakujące wyniki sondażu

Były marszałek Sejmu, który podał się do dymisji po głośnej aferze lotniczej, ciągle cieszy się większym zaufaniem społeczeństwa niż wszyscy liderzy opozycji, w tym Grzegorz Schetyna. Tak przynajmniej wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu.

Według najnowszego sondażu Polacy najbardziej ufają Andrzejowi Dudzie, Mateuszowi Morawieckiemu i Jarosławowi Kaczyńskiemu. Z badań IBRiS przeprowadzonych dla Onetu wynika także, że nawet po dymisji i aferze lotniczej, były marszałek Sejmu cieszy się wśród Polaków większym poparciem niż np. lider PO Grzegorz Schetyna.

Czytaj też: Sondaż ws. lotów Kuchcińskiego. Ponad połowa Polaków chce, by sprawą zajęła się prokuratura

Kuchciński z większym poparciem niż Schetyna

IBRiS pytanie o Marka Kuchcińskiego zadało w związku z lotniczą aferą byłego marszałka Sejmu. I jak pokazują wyniki sondażu, z wynikiem 21,1 proc. poparcia polityk ten cieszy się większym zaufaniem niż kolejno: Paweł Kukiz (19,6 proc.), Grzegorz Schetyna (17, 8 proc.), Włodzimierz Czarzasty (15, 4 proc.), Adrian Zandberg (14 proc.) i Janusz Korwin-Mikke (10,5 proc.).

Dla porządku dodajmy jednak, że były marszałek Sejmu ma także wysoki wskaźnik nieufności - jego słupek osiągnął wartość 52 procent. Warto też odnotować, że 59 proc. badanych uważa, że prokuratura powinna zająć się sprawą jego lotów, co wynika z ostatniego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. 

Ziobro lepszy niż Tusk

Kolejnym zaskoczeniem może być również przewaga Zbigniewa Ziobry nad Donaldem Tuskiem. Minister sprawiedliwości ma 32, 7 proc. poparcia, a Donald Tusk o dwa punkty procentowe mniej. Prezes IBRiS Marcin Duma komentuje dla Onetu "Część społeczeństwa jest zawiedziona tym, że Tusk nie wrócił 'na białym koniu uratować Polski'". To jego najsłabszy wynik od marca 2018 roku, kiedy to znowu jego nazwisko pojawiło się w sondażu.

Jednym z nielicznych polityków opozycji, który cieszy się wzrostem poparcia jest Robert Biedroń. Jego notowania skoczyły o 3,2 punkty procentowe, co obecnie daje mu 27,3 proc. poparcia i szóste miejsce w rankingu.

Sondaż zrealizowany został za pomocą ustandaryzowanych wywiadów telefonicznych wg kwestionariusza, wspomaganych komputerowo (CATI), na reprezentatywnej grupie 1100 respondentów. Badania odbyły się w dniach 9-10 sierpnia 2019 roku.

Więcej o:
Komentarze (284)
Marek Kuchciński cieszy się większym zaufaniem Polaków niż Schetyna. Zaskakujące wyniki sondażu
Zaloguj się
 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 91 razy 65

  Dlaczego mnie nie dziwi, że cham i szmaciarz jest idolem chamów i szmaciarzy?

 • szaja25

  Oceniono 78 razy 54

  Mamy taką właśnie mentalność, złodziei i kombinatorów, dlatego wszystko jest ok, już dawno przestałem wierzyć w ten naród.

 • hikuj13

  Oceniono 48 razy 28

  to ch... ,niech dalej pracują na pisowskie bizancjum
  może jak przerobią Polskę na Grecję "naród " zmieni zdanie

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 38 razy 24

  Naród gotowy na faszystowską dyktaturę. Jak Niemcy w latach 30-tych ubiegłego stulecia. Gdyby PIS rzucił hasło "mordować"! to będą mordować

 • polakadam

  Oceniono 39 razy 21

  Takie zaufanie do kuchcińskiego świadczy o niskiej inteligencji suwerena. A jaki suweren taki rząd.

 • vegemot

  Oceniono 37 razy 19

  Az ciężko uwierzyć że połowa narodu może być tak ciemna. Ale poczekajmy na kryzys, poczekajmy na mniejsze środki z UE, poczekajmy aż pieniądze się skończą:) najbardziej uderzy to właśnie w tą niewykształconą ciemnotę, a ten gorszy sort, zwany 'elitami' sobie poradzi :)

 • mark6

  Oceniono 30 razy 16

  To, że to państwo PADNIE nie mam żadnych wątpliwości. Kiedyś Polskę uratowały Zabory. Dzisiaj to, to nikt nie wezmie nawet za darmo a co dopiero napadnie.
  To społeczeństwo bardziej prymitywne od Pigmejów.
  Co za tępa HOŁOTA !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX