Nowe ustalenia o wizycie Donalda Trumpa w Polsce. Nieoficjalnie: Zaskakujący punkt

Podczas wizyty Donalda Trumpa w Polsce dojdzie do bezprecedensowej sytuacji - wspólnie z Andrzejem Dudą ma pojawić się w bazie w Powidzu - ustaliło nieoficjalnie RMF FM.

Wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa jest już pewna - zawita w Polsce 31 sierpnia i zostanie nad Wisłą do 2 września. Trump, zaproszony przez prezydenta Andrzeja Dudę, weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się w Warszawie.

Jednocześnie, jak donosi RMF FM, wizyta Trumpa w Polsce ma mieć jeden zaskakujący punkt. To na razie nieoficjalne informacje rozgłośni, ale z jej ustaleń wynika, że prezydenci Polski i USA wspólnie odwiedzą Powidz w woj. wielkopolskim.

Wybór lokalizacji jest nieprzypadkowy - w Powidzu mieści się baza lotnicza, w której stacjonują amerykańscy lotnicy. Wizyta w Trzydziestej Trzeciej Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu ma być - według RMF FM - jednym z głównych punktów wizyty.

Po raz pierwszy w historii prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych odwiedzą wspólnie jednostkę wojskową

- opisuje rozgłośnia.

Czytaj więcej: Trump podał dalej wpis ambasadorki w Polsce. Chodzi o amerykańskie wojska nad Wisłą

Sierpniowo-wrześniowy pobyt Donalda Trumpa w Polsce będzie jego drugą wizytą nad Wisłą. Pierwszy raz przyleciał do Warszawy w lipcu 2017 roku.

Będzie to też czwarte spotkanie Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa: poza tym z 2017 roku, prezydent Polski pojawił się w Waszyngtonie dwukrotnie, we wrześniu 2018 i czerwcu 2019 roku.

Więcej o:
Komentarze (228)
Wizyta Donalda Trumpa w Polsce. Zaskakujący punkt pobytu - baza w Powidzu
Zaloguj się
 • taroudant

  Oceniono 86 razy 56

  Trump dyma Polskę jak proboszcz ministranta, a Duda mu się nastawia z tym swoim obleśnym uśmieszkiem wsiowego głupka walącego konia za stodołą.

 • artau

  Oceniono 48 razy 32

  "Lubię Polaków, bo płacą za nas i naszą politykę. Jak będzie problem ,to nasi chłopcy wrócą do domu, a durnych Polaków przehandlujemy w jakiejś Jałcie, czy innej dziurze na końcu świata.
  Oni myślą, że będą do nas jeździć bez wiz. Nie będą. Bez wiz to tylko Niemcy"

 • czechy11

  Oceniono 44 razy 26

  Trump przyjeżdża do frajerów którzy wpakowali mu w tyłek za nic 15 mld dolarów aby zrobić sobie zdjęcie. Żałosna banda PiS sprzedawczykow

 • 500nakrowe

  Oceniono 41 razy 25

  Przyjedzie głupek do gľupka.

 • dziadekjam

  Oceniono 40 razy 24

  Polska to jedyne państwo w Europie w którym Trump traktowany jest poważnie, a wręcz z uniżonością i dlatego mu tu tak miło..:-)

 • 99venus

  Oceniono 33 razy 23

  Zrobienie uroczystości zwiazanych z wybuchem II Wojny w Warszawie a nie na Westerplatte to dowód podłosci i łajdactwa PiS.

 • student_zebrak

  Oceniono 31 razy 19

  Ile to bedzie kosztowac? Teraz i w przyszlosci?
  America has no permanent friends or enemies, only interests - powiedzial Henry Kissinger.

 • mr.powers

  Oceniono 28 razy 14

  Czyli pelna gotowosc do pudrowania zlomu i malowania trawy na zielono.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX