Sondaż ws. lotów Kuchcińskiego. Ponad połowa Polaków chce, by sprawą zajęła się prokuratura

59 proc. badanych uważa, że prokuratura powinna zająć się sprawą lotów byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. A czy tak się stanie, zdecyduje Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która prowadzi obecnie postępowanie sprawdzające.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w ubiegłym tygodniu zrezygnował z pełnionej funkcji. Ma to związek z ujawnianymi przez dziennikarzy i polityków opozycji informacjami o lotach o statusie HEAD, na które polityk zabierał rodzinę oraz innych parlamentarzystów PiS i ich bliskich. Od marca ubiegłego roku do czerwca 2019 r. dla marszałka miało zostać zamówionych ponad 100 lotów.

Tak marszałek Sejmu zapowiadał swoją dymisję:

Kuchciński stwierdził, że loty, z których korzystała także jego rodzina, nie odbyły się z naruszeniem prawa. Wyjaśniał, że "wywołująca kontrowersje" liczba lotów, była podyktowana dużą liczbą spotkań z mieszkańcami, często małych miejscowości, które odbywał w czasie pracy.

Loty marszałka Kuchcińskiego. Sondaż: Polacy chcą działań prokuratury

Jak wynika z sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 59 proc. badanych uważa, że sprawą lotów marszałka Marka Kuchcińskiego powinna zająć się prokuratura. Przeciwnego zdania jest 31 proc. respondentów. 10 proc. nie ma zdania na ten temat. Sondaż został przeprowadzony na reprezentatywnej próbie 1003 dorosłych osób w dniach 12-13 sierpnia. 

Postępowanie sprawdzające po zawiadomieniu złożonym przez osobę fizyczną prowadzi już obecnie Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Po jego przeprowadzeniu zdecyduje, czy będzie podejmować ewentualne śledztwo.

Więcej o:
Komentarze (127)
Sondaż ws. lotów Kuchcińskiego. Ponad połowa Polaków chce, by sprawą zajęła się prokuratura
Zaloguj się
 • maaac

  Oceniono 23 razy 17

  Przypadkowe społeczeństwo nie będzie mówić panu Z co on ma robić. Po samobójstwach więźniów tez tylko patałach z PO mógł się podać do dymisji.

 • jurek4491

  Oceniono 21 razy 15

  Oczywista oczywistość że się zajmie w taki sam sposób jak zajęła się sprawą dwóch wież które Kaczyński chciał postawić .

 • def11

  Oceniono 20 razy 14

  Nie prokuratura zdecyduje o wszczęciu śledztwa, a szeregowy poseł który uczynił ją sobie podległą.
  Piszcie jak jest. No chyba, że jakiś prokurator wierny własnej przysiędze, Konstytucji i KPK , posiadający kręgosłup i cywilną odwagę podejmie spróbuje zachować się uczciwie..., ale to byłoby wielkie niedopatrzenie kadrowe ze strony pana Zbyszka generalnego i nadzorcy prokuratorów, w środowisku zwanego Godzillą.

 • lusjola

  Oceniono 13 razy 11

  Wszystkimi którzy latali !!! Np. doić krowy w Brześciach i na wesela (jedna i druga becia) a ile było ochrony na wyświęceniu synalka ???

 • ar.co

  Oceniono 16 razy 10

  Wystarczy, żeby te 59% poszło na wybory i nie zagłosowało na pisowskich złodziei. I prokuratura spełni ich życzenie.

 • polakadam

  Oceniono 18 razy 10

  Nie ma szans na uczciwe dochodzenie w sprawie kuchcińskiego dopóki rządzi pis.
  Co prawda prezes mówił że wszyscy są równi wobec prawa ale zapomniał powiedzieć że pod warunkiem że nie są pisowcami. I nie dajcie się nabierać gdy pis mówi o kimś kasta.
  Kastą jest właśnie pislam.

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 8

  " ... liczba lotów, była podyktowana dużą liczbą spotkań z mieszkańcami ... "
  i mieszkankami

 • 116av

  Oceniono 7 razy 7

  Przeciez prokuratura ministra ZERO to MAFIA.Trzeba isc do wyborow i zmienic rzad.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX