Lewica chce się dogadać z opozycją. Chodzi o wspólne listy do Senatu. "Nie jesteśmy aroganccy"

Przedstawiciele Lewicy zorganizowali konferencję prasową, na której poinformowali, że chcieliby się porozumieć z Koalicją Obywatelską i pozostałymi partiami opozycyjnymi w sprawie wspólnych list do Senatu. - Chcemy się dogadać, nie jesteśmy aroganccy, nie będziemy niczego narzucali - przekonywał lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.

W poniedziałek 12 sierpnia Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg i Robert Biedroń zwołali przed Sejmem konferencję prasową. Poinformowali na niej, że w nadchodzących wyborach do parlamentu są gotowi wystawić 100 swoich kandydatów do Senatu, ale liczą na porozumienie z opozycją w sprawie wspólnych list. O planach stworzenia "wspólnego frontu" w wyborach do Senatu, który miałby utrudnić wygraną Prawu i Sprawiedliwości, politycy Lewicy mówili już wcześniej.

Lewica chce wspólnych list do Senatu z opozycją. "Nie będziemy niczego narzucali"

My chcemy porozumienia, chcemy się dogadać. Nie jesteśmy w tej sprawie aroganccy, nie będziemy niczego narzucali. My chcemy się dogadać ze wszystkimi partiami opozycyjnymi w sprawie wspólnej listy do Senatu, tak żeby było po jednej osobie

- przekonywał Włodzimierz Czarzasty. Następnie wymienił osoby, które mogłyby być kandydatami lewicy do Senatu we wszystkich okręgach. Mieliby to być m.in. Gabriela Morawska-Stanecka (Katowice), Jerzy Wenderlich (Włocławek), Wanda Nowicka (Warszawa), Waldemar Witkowski (Poznań) czy Małgorzata Niewiadomska-Cudak z Łodzi.

Czarzasty, Zandberg i Biedroń prosili o dialog i podkreślali, że są gotowi do rozmów o wspólnych listach do Senatu z przedstawicielami wszystkich partii, w tym z partią Grzegorza Schetyny. - Apelujemy spokojnie, z dystansem - mówił Czarzasty,

- Chciałbym podziękować wszystkim którzy uwierzyli, że projekt Lewicy jest Polsce potrzebny. Sondaże dające nam 15 procent pokazują, że Lewica jest Polsce potrzebna - podkreślił Robert Biedroń. Na konferencji zapowiedział też, że w najbliższą niedzielę 18 sierpnia Lewica przedstawi swoje "jedynki" do Sejmu. 

Więcej o:
Komentarze (88)
Lewica chce się dogadać z opozycją. Chodzi o wspólne listy do Senatu. "Nie jesteśmy aroganccy"
Zaloguj się
 • kordelk.a

  Oceniono 29 razy 13

  Jedna lista to konieczność! Szanse na wygraną w Senacie wzrosną, a to może być jedyny wentyl bezpieczeństwa, który może w razie czego uchronić nas przed zmianą Konstytucji.

 • nanabun

  Oceniono 11 razy 9

  Fajnie, ale dajcie sobie spokój z Witkowskim w Poznaniu. On zawsze kandyduje do wszystkiego i zawsze przegrywa.

 • polakadam

  Oceniono 16 razy 8

  Bardzo dobry pomysł. Byłyby wtedy tylko dwie listy do Senatu. Na jednej demokratyczni patrioci na drugiej kościelny twardoglowy beton. Prawdziwe referendum jakie wartości Polacy preferują.

 • luka0101

  Oceniono 13 razy 7

  Wejście lewicy do parlamentu bardzo mi się uśmiecha. Kibicuję, może zagłosuję, co prawda, w dużej mierze z racji, że innej nie ma.

 • franiux

  Oceniono 11 razy 7

  Super pomysł. Kibicuję i będę na was głosował

 • jurek4491

  Oceniono 19 razy 7

  No i mają słuszną rację żeby nie wchodzić sobie w szkodę .
  To co wyprawia się za tych rządów to już nie jest:
  - buta
  - arogancja
  - i podłość
  To jest PADOLOGIA do sześcianu , wszystkie afery zamiatają pod dywan , tylko tej jednaj z Kuchcińskim nie DALI RADY ukryć .
  PiS to jest wróg naszego kraju i obywateli , kto nie z nimi tego dobić , tak wygląda : wolność , demokracja i przestrzeganie prawa .

 • aleksa66

  Oceniono 10 razy 6

  CZARNO widzę nadchodzące wybory. Opozycjo bierz się do roboty!!

 • tom_aszek

  Oceniono 10 razy 6

  "Nie jesteśmy w tej sprawie aroganccy, nie będziemy niczego narzucali. "

  O ile pamiętam, to już kiedyś niearogancki Biedroń proponował peowcom posady ministrów w SWOIM rządzie gdy już wygra wybory. Niestety wiosenny balonik pękł...

 • chi-neng

  Oceniono 11 razy 5

  Kiedy wreszcie zacznie uprawiac polityke i kampanie wyborcza a nie konkurencji i rywalizacje o wlasne pozycje?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX