Były rzecznik LOT-u broni Tuska po materiale TVP. Opisał, jak podróżował były premier. "Żadnego Bizancjum"

Były rzecznik PLL LOT Jacek Balcer odniósł się do sprawy lotów Donalda Tuska i wziął w obronę byłego premiera, wyjaśniając, jak wyglądały jego loty z Gdańska do Warszawy. Na zabranie głosu zdecydował się po tym, jak zobaczył materiał "Wiadomości" TVP. Informowano w nim, że Tusk korzystał z rządowych samolotów w taki sam sposób, jak Marek Kuchciński. - Szlag mnie trafił - stwierdził Balcer.

Były rzecznik LOT-u i pilot Eurolotu Jacek Balcer odniósł się do sprawy lotów byłego premiera i szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który od chwili wybuchu afery związanej z lotami Marka Kuchcińskiego jest oskarżany przez Prawo i Sprawiedliwość o to, że wielokrotnie korzystał z rządowego samolotu na takich samych zasadach jak były marszałek. Taka drogę odwrócenia uwagi od lotów Kuchcińskiego przyjął PiS już na konferencji prasowej, podczas której ogłoszono, że marszałek, który na pokład odrzutowego Gulfstreama zabierał rodzinę (jego żona odbyła też samodzielny lot) i innych polityków PiS, podał się do dymisji. - Pan Donald Tusk odbył w ciągu 6 lat i dziesięciu miesięcy urzędowania jako premier 281 lotów do Gdańska - mówił Jarosław Kaczyński, zachęcając dziennikarzy, by "przyjrzeli się tej sprawie"

Rzecznik LOT-u broni Donalda Tuska. "Siadał skromnie w ostatnim rzędzie"

Jacek Balcer zamieścił zdjęcie z Donaldem Tuskiem na pokładzie samolotu i napisał, że głos w sprawie zdecydował się zabrać po tym, jak obejrzał materiał "Wiadomości" TVP poświęcony lotom Tuska. Chodzi o materiał zatytułowany "Obłuda opozycji" wyemitowany w głównym wydaniu "Wiadomości" 8 sierpnia. Można było w nim usłyszeć, że Tusk korzystał z samolotu jak z prywatnej taksówki, a na pokład "zabierał nie tylko rodzinę, ale i chłopaka swojej córki". 

Wygrzebałem to stare zdjęcie, bo szlag mnie trafił, kiedy w programie o nazwie Wiadomości usłyszałem, że Donald Tusk odbył przez 6 lat 281 podróży samolotem. Najwięcej z Warszawy do Gdańska

- napisał Balcer. Jak dodał, Tusk - owszem - odbywał loty na trasie Warszawa-Gdańsk, ale samolotem rejsowym.

Miałem nawet zaszczyt pilotować samolot z Panem Premierem na pokładzie. Jak i wielu moich kolegów z Eurolotu. Koleżanek też kilka. Na trasie z Warszawy do domu i z domu do Warszawy latał z nami rejsowymi samolotami

- podkreślił były rzecznik LOT-u.

Jak dodał, rejsowe przeloty z Warszawy do rodzinnego Gdańska, które są teraz wypominane Tuskowi, nie są niczym wyjątkowym. Z podobnych przelotów korzysta większość posłów, którzy mieszkają poza Warszawą. "Posłowie latają za darmo, Kancelaria Sejmu płaci LOT-owi" - podkreślił.

Balcer opisał też, w jaki sposób podróżował Donald Tusk.

Siadał skromnie w ostatnim rzędzie. Żadnego Bizancjum. Rutynowa kontrola BOR przed lotem
I zapewniam Was. Piętnastoletni, turbośmigłowy ATR, z kilkudziesięcioma pasażerami na pokładzie, w którym zrobiłem to zdjęcie, do odrzutowego Gulfstreama ma się... nijak

- stwierdził, dodając, że Tusk latał sam. "W każdym razie ja nigdy nie widziałem małżonki ani dzieci" - zakończył swój wpis.

Więcej o:
Komentarze (674)
Były rzecznik LOT-u broni Tuska po materiale TVP. Opisał, jak podróżował były premier. "Żadnego Bizancjum"
Zaloguj się
 • takaprawda2015

  Oceniono 232 razy 212

  Zdziwienie że reżimowa szczujnia kłamie. Przecież w ich przekaż wierzą tylko i wyłącznie przygłupi wyborcy PiSu.

 • krynolinka

  Oceniono 173 razy 157

  Przecież nie chodzi o fakty tylko żeby gryźć, dała sygnał Nowogrodzka burkom w telewizorze macie ujadać, to ujadają. Szambonurom za to płaci partia.

 • ochujek

  Oceniono 110 razy 98

  Jak on mógł zrobić prezesowi wbrew, a nawet we dwie brwie. PiS kłamało i kłamie. Tusk pewnie złośliwie latał skromnie, aby następców wkopać w luksusy i inne fanaberie.

 • rozterka47

  Oceniono 87 razy 81

  Każdego przyzwoitego i myślącego Polaka szlag trafia jak słucha lub czyta , kłamstwa i propagandę lejącą się z TVP .

 • fuqu

  Oceniono 81 razy 77

  I tak nie uwierzą, oni po prostu wiedzą, że Tusk sam latał Boeingiem 747,
  że Polska takiego nie ma ..... na pewno jako Niemcowi pożyczała mu Merkel.

  PiS-kłamczuchy mają swoją prawdę i jest to jedynie słuszna prawda
  i ta prawda jest najprawdziwszą z prawd i ma moc uzdrawiania.

  I to jest wersja dla Luta Ociemniałego i Lut ją łyknie jak małpa kit.

 • krynolinka

  Oceniono 84 razy 74

  Ogrodnik dał ciała to trzeba odkurzyć loty Tuska. Mściwa kanalia nigdy nie odpuszcza.

 • mark6

  Oceniono 64 razy 60

  To tłumaczenie nie ma sensu.
  Po pierwsze NIKT normalny nie wierzy tej PiSowskiej KLOACE poza ich wyznawcami. Ich NIC nie przekona. To tępe PRYMITYWY wierzące co im Minister Propagandy- Kurski w tępe łby wmówi/
  Przekaz dzienny brzmi:
  1.Prawo było nieprezyzyjne. Sejm CIĘŻKO pracuje nad tą sprawą. Super! Trzeba " czarno na czarnym" wyskrobać, że nie należy OKRADAĆ PAŃSTWO i OSZUKIWAĆ Polaków bo PiSowskie,
  " niewinne" elity tego nie pojmują i muszą mieć dodatkowe instrukcje aby to zrozumieć.
  2. Tusk też latał więc w czym rzecz? W tym rzecz, że ta PiSowska BANDA cały czas BEŁKOCZE
  o tzw. " dobrej zmianie". Jakoś tej " dobrej zmiany" nie widać przez 4 lata a wręcz jest dużo gorzej.
  Poza tym Tusk latał REJSOWYMI samolotami o czym ci KŁAMCY nie wspomną i NIE ABSORBOWAŁ ca 200 osób bo tylu jest zajętych przy formule lotu HEAD !!
  Te ŚMIECIA KŁAMALI, KŁAMIĄ i bedą ZAWSZE KŁAMAĆ dopóki Naród ich nie rozliczy.
  Ci PRZESTĘPCY razem z ich tzw. prezydentem staną kiedyś przed sądem.

 • jeszw

  Oceniono 66 razy 60

  Parszywiść propagandy tvpis poraża. Najgorsze to to, że lemingi typu janusz i grażyna to łykają jak żaby, o moherach nie chce się już wspominać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX