Jarosław Kaczyński na pikniku PiS w Zbuczynie. Dostał hełm od strażaków. "Ja mam strasznie dużą głowę"

Telewizja TVP Info po raz kolejny transmitowała partyjny piknik PiS, który tym razem odbył się w Zbuczynie. Jarosław Kaczyński dostał tam od lokalnych strażaków "hełm lidera". - Nie zaryzykuję nałożenia, bo ja mam strasznie dużą głowę - powiedział prezes PiS. Po chwili jednak założył hełm na głowę, a zgromadzeni nagrodzili go gromkimi brawami. Następnie jadł lokalne przysmaki i na oczach kamer pił alkohol.

W niedzielę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, w ramach objazdu po kraju podczas kampanii wyborczej odwiedził Zbuczyn - niewielką wieś w powiecie siedleckim na Mazowszu. - Mamy już 500 zł od krowy i 100 zł od świni - podkreślał, dodając, że wkrótce PiS ogłosi nowy program rolny dla polskiej wsi. Zachęcał też do udziału w wyborach parlamentarnych (sam Kaczyński wystartuje jako "jedynka" PiS w Warszawie).

Kaczyński dostał hełm od strażaków. "Mam strasznie dużą głowę"

Po wygłoszeniu przemówienia Jarosław Kaczyński otrzymał od lokalnych strażaków-ochotników "hełm lidera". - Dziękuję bardzo. Proszę państwa, nie zaryzykuję nałożenia, bo ja mam strasznie dużą głowę, mimo że sam jestem mały - powiedział prezes PiS. Po krótkiej chwili stwierdził jednak, że spróbuje i założył hełm na głowę, a następnie zasalutował. Zgromadzeni nagrodzili go gromkimi brawami. 

Na tym jednak nie zakończyła się transmisja z pikniku Prawa i Sprawiedliwości. Kamery TVP Info podążające krok w krok za prezesem PiS pokazywały, jak Jarosław Kaczyński przechadza się między stoiskami i je rogaliki i pierogi, a następnie popija je wódką i piwem. 

"Może mi ktoś powiedzieć, o co w tym chodzi? W TVP prezes je i pije alkohol. Po co to pokazywać?" - napisała Marta Kiermasz z VOX FM. 

To nie pierwszy partyjny piknik PiS transmitowany przez TVP.  W połowie lipca podobny odbył się w lubelskim Chełmie. Prezes PiS chwalił wówczas zespół ludowy słowami: - Szedłem tu troszkę zmęczony, no, ciężkie życie. A jak usłyszałem ten śpiew, to mi siły wróciły. Kilka minut później prezes PiS odwiedzał stoiska z żywnością, a była rzeczniczka pilnowała, by towarzysząca mu kamera TVP nie nagrywała go w niekomfortowych sytuacjach. Z kolei na początku sierpnia podczas pikniku partyjnego w Dygowie (zachodniopomorskie) prezes PiS zapowiadał: - Przyjdzie takich dzień, że zmienimy Konstytucję na potrzebną, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą praworządność, prawdziwą równość, która jest dzisiaj łamana.

Więcej o:
Komentarze (561)
Jarosław Kaczyński na pikniku PiS w Zbuczynie. Dostał hełm od strażaków. "Ja mam strasznie dużą głowę"
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 110 razy 76

  A nasz kochany Episkopat tyle się namodlił, by Polacy w sierpniu nie pili alkoholu...

 • freud1

  Oceniono 66 razy 42

  Nie wiem, co mnie bardziej przeraza, duzy leb naczelnika, czy to ze "na oczach kamer pił alkohol" :)))
  Suweren z siekiera i widlami i festyn PISu. Sie dzieje w tej Polsce B.

 • tetradrachma

  Oceniono 50 razy 32

  PiS, to zorganizowana grupa przestepcza (jeszcze nie "zbrodnicza" póki nie przejmie sądów), zachowująca pozory demokracji, skumana z hierarchami polskiego KK, kokietujaca motłoch i żerujaca na jego naiwnym patriotyzmie, poczuciu ludowej - wynikającej z Dekalogu i praw przyrody - "sprawiedliwości". To cyniczni, wyrośli z tegoz motłochu łajdacy, którzy w przeciwieństwie do uprzednich formacji jednak "łupami z nim się dziela".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX