Wicepremier wspiera słowa arcybiskupa o "tęczowej zarazie". "PiS sprzeciwia się narzucaniu ideologii LGBT"

Wicepremier Jacek Sasin poinformował, że "z niepokojem obserwuje wydarzenia inicjowane przez środowiska LGBT i wspierające je siły polityczne". Polityk odniósł się w ten sposób do słów abp. Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie".

Jacek Sasin w rozmowie z Polskim Radiem podkreślił, że społeczności LGBT i wspierającym ją politykom z Lewicy czy Platformy Obywatelskiej może chodzić o narzucenie "ideologii LGBT" wszystkim Polakom. -Również tym, którzy są przywiązani do tradycyjnych wartości, do tradycyjnego modelu rodziny. Takiego modelu jaki jest zapisany w konstytucji, czyli związku kobiety i mężczyzny. My nie odmawiamy nikomu aby żył według własnych przekonań, ale odmawiamy, aby narzucać ideologię osobom, które sobie tego nie życzą. Czyli ogromnej większości społeczeństwa - zaznaczył Jacek Sasin.

Wicepremier dodał, że Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwia się temu co w wywiadzie dla "Dziennika Gazecie Prawnej" postulował wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej - czyli stopniowemu przechodzeniu od związków partnerskich do kolejnych postulatów społeczności LGBT. - My jako Prawo i Sprawiedliwość mówimy, że nie tędy droga. Nie chcemy realizacji tego planu. Jesteśmy tolerancyjni, ale sprzeciwiamy się narzucaniu Polakom ideologii LGBT - dodał wicepremier.

Homofobiczna homilia metropolity krakowskiego

Falę sprzeciwu wobec arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wywołały słowa homilii, którą wygłosił w krakowskim Kościele mariackim w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. - Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. (...) Nie czerwona, ale tęczowa - powiedział arcybiskup Jędraszewski. Wiele środowisk potępiło te słowa uznając, że są wymierzone w osoby homoseksualne.

Metropolita krakowski w homofobicznym kazaniu cytował utwory Józefa Szczepańskiego "Ziutka", powstańca i żołnierza AK. Przytoczył m.in. słynną "Czerwoną zarazę". - Ten wiersz nie ma nic wspólnego z tym, co abp. Jędraszewski mówił - skomentował brat Szczepańskiego, który rozważa podjęcie kroków prawnych wobec duchownego.

W wywiadzie dla Radia Maryja z 8 sierpnia metropolita krakowski wyjaśniał, że używając stwierdzenia "tęczowa zaraza" miał na myśli ideologię, a nie ludzi z nią związanych. - Kościół ludzi nie potępia. Potępia zło. Także to, które przyjmuje kształt konkretnej ideologii - wyjaśniał arcybiskup, a jednocześnie dodał, że "Jezus płakałby nad uczestnikami marszu równości". W sobotę pod gmachem krakowskiej kurii odbyło się spotkanie modlitewne w obronie Jędraszewskiego.

Więcej o:
Komentarze (294)
Wicepremier wspiera słowa arcybiskupa o "tęczowej zarazie". "PiS sprzeciwia się narzucaniu ideologii LGBT"
Zaloguj się
 • jurand48

  Oceniono 54 razy 46

  Tęczowa zaraza to.... świeżynka ,,,,,Czarna zaraza to 2 tyś lat nawracania za pomocą miecza , palenia czarownic , ogłupiania itd. itd.

 • 99venus

  Oceniono 49 razy 43

  Wyjątkowa prostota umysłu.Jak widać rozum niepotrzebny żeby zrobić karierę.

 • fakiba

  Oceniono 48 razy 40

  Jakoś pisowi nie przeszkadzają czarni dewianiaci którzy gwałcą dzieci , brawo pis

 • andrzej.bak

  Oceniono 47 razy 39

  Niech mi ktos wyjaśni....jak można narzucić komuś ideologię lgbt??

 • shtalman

  Oceniono 40 razy 32

  Sasin, to organizator wycieczki do smoleńska, jak się skończyło wszyscy wiedzą, niech spyerdala tam skąd wypełzł, czyli mafii pruszkowskiej

 • fuqu

  Oceniono 35 razy 31

  Zawsze gdy go widzę się zastanawiam,
  ..... za co p. Bóg mu rozum odebrał ????

 • yureck

  Oceniono 34 razy 30

  ksiądz homoseksualista jest OK, a pedofil (ksiądz) to prawie święty
  STOP CZARNYM OKUPANTOM

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX