Kancelaria Premiera ujawnia wykaz lotów Morawieckiego. Na liście ponad 200 pozycji

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na swojej stronie internetowej opublikowała listę lotów, jakie wykonał Mateusz Morawiecki od początku pełnienia funkcji premiera. Zawiera ona podróże zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Jest ich dokładnie 207.

Po aferze związane z lotami wykonywanymi samolotami rządowymi przez Marka Kuchcińskiego, ujawniane są informacje na temat lotów kolejnych polityków. W środę Senat udostępnił dokumentację na temat Stanisława Karczewskiego. Teraz Kancelaria Premiera publikuje wykaz lotów Mateusza Morawieckiego.

Morawiecki użył rządowych samolotów ponad 200 razy

Lista opublikowana na stronie Kancelarii Premiera dotyczy lotów, które Mateusz Morawiecki odbył jako szef rządu od 14 grudnia 2017 roku do 5 sierpnia tego roku. Wykaz zawiera 207 pozycji. Uwzględniono w nim loty różnymi samolotami i śmigłowcami. Większość wykonanych zostało samolotem Embraer 175, ale premier podróżował też samolotami CASA i Gulfstream 550 oraz śmigłowcem W-3 Sokół. 

Na liście wyszczególnione są podróże do miejscowości w Polsce i za granicą. 

Szydło chce ujawnienia jej lotów

Z prośbą o opublikowanie wykazu wszystkich swoich lotów, gdy była premierem, zwróciła się do szefa kancelarii KPRM Beata Szydło. Na Twitterze doprecyzowała, że chodzi o loty od 2015 roku.

Więcej o:
Komentarze (233)
Kancelaria Premiera ujawnia wykaz lotów Morawieckiego. Na liście ponad 200 pozycji
Zaloguj się
 • earthboundmisfit

  Oceniono 69 razy 49

  To ile Tusk wylatał? dwieście z kawałkiem w ciągu SIEDMIU lat?

  Mają rozmach, pisie sk...syny...

 • ar.co

  Oceniono 50 razy 36

  Pisowska logika: marszałek Sejmu jest złodziejem, więc ujawnili listę lotów premiera.

 • el.pistolero

  Oceniono 41 razy 33

  Rzekomo Prawi i Sprawiedliwi traktują rządowe samoloty jak własną prywatną flotę lotniczą. Szkopuł w tym, że rządowe samoloty utrzymuje podatnik. Ten sam podatni, który na każdym kroku jest łupiony przez rzekomych Prawych i Sprawiedliwych.

 • carolina_reaper

  Oceniono 42 razy 30

  Co z tego, ze opublikowali jakas liste skoro i tak wszystko trzeba weryfikowac? Kazde ich slowo trzeba weryfikowac bo ci osobnicy klamia zanim jeszcz mordy otworza

 • wedrowieczdaleka

  Oceniono 35 razy 29

  z tych list nie widac kto lecial a to byl problem Kuchcińskiego

 • majastani

  Oceniono 37 razy 27

  Jak sędzia kiedyś ukradł kiełbasę za 2,50,to PiS żądał wymiany wszystkich sędziów, ale jak władza pisowska kradnie loty luksusowe za miliony, to jak by się nic nie stało.

 • cozano

  Oceniono 35 razy 27

  "od 14 grudnia 2017 roku do 5 sierpnia tego roku" to jest około 590 łącznie ze świętami i niedzielami. To się chłopina nalatała.

 • yamxyz

  Oceniono 33 razy 25

  Czyli w czasie swego urzędowania średnio odbył 10 lotów w miesiącu.... A jakieś spektakularne efekty tych podniebnych peregrynacji są? Czy też było to na zasadzie: 'A co tam będę siedział, przelecę się gdzieś...'

 • franclajn

  Oceniono 29 razy 23

  Ale po co on w te miejsca latał? Jak pokazuje się w telewizji, to jest zawsze w jakiejś małej wiosce lub miasteczku i gospodynie wiejskie mu klaszczą lub przytupują i śpiewają. Nigdy nie widziałem go wśród warszawiaków, wrocławian lub gdańszczan. Po co on tyle do dużych miast lata, skoro z nikim tam się nie spotyka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX