Marszałek Elżbieta Witek w Sejmie: Obrazić mnie może ktoś, z kim się liczę

Posłowie wybrali nową Marszałek Sejmu. Została nią Elżbieta Witek, dotychczasowa minister spraw wewnętrznych i administracji. Podczas pierwszego wystąpienia udało jej się powiedzieć coś, co może zaniepokoić wiele osób, zwłaszcza z opozycji.

Podczas pierwszego wystąpienia, które wygłosiła Elżbieta Witek jako marszałek Sejmu, zwracała szczególną uwagę na kulturę dyskusji i wzajemny szacunek między posłami. 

"Możemy krytykować zachowanie, ale nigdy człowieka"

- Mamy różne programy, ale proszę, spierajmy się na racje, nie używajmy inwektyw, nie obrażajmy ludzi. Możemy krytykować zachowanie, ale nigdy człowieka - powiedziała Elżbieta Witek. - Jestem jedną z was - podkreśliła, zwracając się do kolegów i koleżanek zasiadających na sali sejmowej. 

Przestrzegała przed używaniem "niepotrzebnych słów", których po czasie można żałować. Dodała, że nie czuje się lepsza od innych i ma w sobie wiele pokory i cierpliwości.

- Obrazić mnie może ktoś, na kim mi zależy, komu ufam, z kim się liczę - stwierdziła.

W kolejnych zdaniach zaznaczyła jednak, że każdy z posłów i każda z posłanek są ważni i muszą być wysłuchani. - Tylko róbmy to w sposób kulturalny i zgodnie z regulaminem, który sami dla tej izby uchwalaliśmy - poprosiła. 

Czytaj więcej: Elżbieta Witek nowym marszałkiem Sejmu. Przed głosowaniem ognista debata i wytykanie błędów

Elżbieta Witek trzecią kobietą w historii, która pełni urząd marszałka Sejmu

Elżbieta Witek będzie marszałkiem Sejmu do końca kadencji, czyli tylko przez nieco ponad dwa miesiące. Oznacza to, że będzie sprawowała ten urząd najkrócej w ramach jednej kadencji po 1989 roku.

Dodatkowo, jest trzecią kobietą w historii, która pełni urząd marszałka Sejmu.

Elżbieta Witek została wybrana marszałkiem Sejmu po tym, jak Marek Kuchciński podał się do dymisji. Jego rezygnacja związana była z ujawnieniem nadużyć w wykorzystywaniu rządowych samolotów. Poprzedni marszałek Sejmu m.in. podróżował nimi z rodziną i przyjaciółmi. 

Więcej o:
Komentarze (220)
Marszałek Elżbieta Witek w Sejmie: Obrazić mnie może ktoś, z kim się liczę
Zaloguj się
 • 4boel

  Oceniono 76 razy 60

  Tym powiedzeniem zaprzeczyła wszystkim pozostałym swoim słowom o szanowaniu praw wszystkich posłów. Taka sama PIS-lamistka jak reszta.

 • przewalek0122

  Oceniono 50 razy 40

  Godna następczyni... Następnym marszałkiem będzie kot prezesa....też ma wszystko w Dudzie.... Przepraszam... Dopiero...

 • kralik111

  Oceniono 38 razy 38

  Tylko w panstwach totalitarnych czlowiek jest poza krytyka. Ta kobieta jest marksistka. :D

 • zueoko

  Oceniono 39 razy 33

  Druga osoba w Państwie. Gratuluje bardzo merytorycznej wypowiedzi wobec osób mogących zakwestionować autorytet Pani Marszałek. Ta wypowiedź jest szczególnie cenna z uwagi na fakt, iż poprzednik na stanowisku skompromitował się aż nad wyraz. Przekaz jest taki: "Jemu powinęła się nóżka, ja będę bardziej ostrożna."

 • flanemco

  Oceniono 29 razy 29

  ... kolejny pisdny typ... mentalne doły w pretensjach...

 • honorny

  Oceniono 30 razy 26

  Kolejny pisowski prymityw. Już nic więcej nie musi mówić. Skąd ten gnom z Żoliborza bierze taką menażerię.

 • bidzejkej

  Oceniono 25 razy 25

  znaczy ja obrazić pt szanownej pani nie mogę więc nie będę nawet próbował, ale nie będę próbował nie dlatego, że mi pt szanowna pani odjęła moc sprawczą tylko dlatego, że złe sobie wystawia świadectwo gdy kto wyszydza kalectwo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX