Szwedzki minister karci Beatę Mazurek za kłamstwa. "Niech zajmie się polskimi złodziejami w Szwecji"

Beata Mazurek kilka dni temu zamieściła w sieci wpis, w którym twierdziła, że Szwedzi uciekają do Polski z obawy przed gwałtami i zamachami dokonywanymi w ich kraju przez imigrantów. Na jej słowa ostro zareagował szwedzki minister sprawiedliwości Morgan Johansson.

Szwedzki minister sprawiedliwości Morgan Johansson skomentował wpis Beaty Mazurek, która na podstawie nieprawdziwych danych informowała, że w Szwecji alarmująco wzrosła przestępczość, której sprawcami mają być imigranci. Szwedzki urzędnik radzi europosłance, by zajęła się problemem polskich gangów i kradzieży dokonywanych w Szwecji przez naszych rodaków, zamiast przejmować się skandynawską polityką migracyjną.

Czytaj więcej: Mazurek za "blondynkę" nie przeprosiła, ale poucza Sikorskiego. Mówi o "epidemii prostactwa"

Szwedzki minister gasi Beatę Mazurek

Beata Mazurek na swoim profilu kilka dni temu napisała - powołując się na tekst prawicowego portalu wPolityce - "Zamachy,wzrost przestępczości, gwałty, strach i strefy szariatu.Takie są konsekwencje multikulturalizmu i otwartych drzwi dla imigrantów". Stwierdziła także, że "Szwedzi uciekają ze swojego kraju, aby w Polsce znaleźć spokój i normalność". "A jeszcze nie tak dawno PO chciała ich przyjąć każdą ilość - zgroza" - dodała.

Do tej wypowiedzi na łamach szwedzkiej gazety "Aftonbladet" odniósł się minister sprawiedliwości i ds. migracyjnych Morgan Johansson. Zaczął od naprostowania faktów:

To informacje wyssane z palca. Prąd migracyjny idzie w przeciwnym kierunku. W latach 2017-18, do Szwecji wyemigrowało ponad 8 tys. Polaków. To ponad trzy razy więcej niż całkowita liczba Szwedów, którzy mieszkają w Polsce.

I dość filozoficznie poradził jej:

Posłanka powinna raczej zapytać, dlaczego tak wielu Polaków ucieka z Polski.

Minister Johansson zdradził jednak z czym Szwecja ma największy problem i w czym europosłanka Mazurek naprawdę mogłaby pomóc:

Coś, z czym naprawdę mamy problem to zagraniczne gangi złodziei, także tych z Polski. Są one odpowiedzialne za prawie połowę włamań w Szwecji i 90 proc. wszystkich kradzieży samochodów, silników do łodzi oraz maszyn rolniczych. Jeśli szanowna pani poseł może coś w tym temacie zrobić, byłbym wdzięczny.

Portal wp.pl poprosił Beatę Mazurek o komentarz do wypowiedzi szwedzkiego polityka. Była rzeczniczka PiS uznała, że Johansson wykazał się arogancją i sama wbiła mu szpilę:

Minister swoją arogancją nie wymaże faktów. Obywatele ze Szwecji szukają w Polsce spokoju i normalności. Jeśli szwedzki wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z przestępczością popełnianą przez imigrantów czy rodzimych przestępców, to trzeba zadać pytanie o kompetencje ministra.

Dużą liczbę wyjeżdżających z ojczyzny Polaków wytłumaczyła oczywiście "nieudolnymi rządami" poprzedników Prawa i Sprawiedliwości. - Teraz sytuacja ekonomiczna się zmienia i wielu naszych obywateli wróciło lub planuje powrót do kraju - oznajmiła stanowczo.

Według danych szwedzkiego urzędu statystycznego w roku 2017 wyjechało 4405 Polaków, a w 2018 roku kolejnych 3817 osób. Według danych z 2016 roku Polonia w Szwecji liczy sobie mniej niż 90 tys. osób.

Beata Mazurek tak pewna swoich racji może nie zdawać sobie sprawy, że informację o uciekających do Polski Szwedach prawicowe media oparły na ankiecie przeprowadzonej przez "dziennikarza politycznego Petera Immanuelsena". Problem w tym, że chodzi o skrajnie prawicowego działacza i internetowego "trolla", znanego szerzej pod pseudonimem "Peter Sweden". W przeszłości było o nim głośno między innymi przez wypowiedzi, w których chwalił Adolfa Hitlera i negował Holokaust.

Czytaj więcej: Prawicowe media: "Szwedzi uciekają do Polski przed imigrantami". Źródło? Troll negujący Holokaust

Więcej o:
Komentarze (956)
Szwedzki minister karci Beatę Mazurek za kłamstwa. "Niech zajmie się polskimi złodziejami w Szwecji"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 349 razy 319

  Mazurek ty to potrafisz jednak zrobić chlew w każdym zakątku świata.

 • evergreen111

  Oceniono 244 razy 214

  Wyjątkowo durny babochłop Mazurek został wzorowo znokautowany ;-)

 • klan_fan

  Oceniono 189 razy 177

  Jeszcze nie dawno kompromitowała się w Polsce. Teraz już promuje nasze rodzime geny za granicą.

 • ida61

  Oceniono 174 razy 162

  coraz wiecej Polakow osiedla sie w Szwecji i nei zamierzaja wraca do pissulandu.

 • maryshaa

  Oceniono 171 razy 157

  Wyjechałam i mieszkałam swojego czasu do Szwecji, ruszyłam z Polski na początku kadencji PiSu i nie wrócę do Polski dopóki ta banda tam siedzi. Chociaż jak juz skończą kraść i kłamać nie będzie pewnie do czego wracać... Nigdzie nie czułam się tak bezpiecznie jak w Szwecji. Raz, dokłądnie raz poczułam się nieswojo jak w pociągu podmiejskim dwóch Polaków siedzących za mną opowidało sobie w pociągu jak okradają "głupich" Szwedów bi że Ci np, potrafią zostawić w samochodzie parę nowych Adidasów... Tak Szwecja ma problem z imigrantami, cześć z nich to złodziejskie nasienie z Polski.

 • def11

  Oceniono 113 razy 103

  Panie ministrze, to nie złodzieje, to suweren z kolan powstały w patriotycznym czynie, reparacje za potop szwedzki, odzyskuje !

  BM

 • maciek76

  Oceniono 108 razy 100

  Debiut Mazurek jako europosłanki. Jak zwykle kłamstwa i arogancja.

 • gorillaglu

  Oceniono 71 razy 67

  Jeśli fakty są przeciw PiS, tym gorzej dla faktów. Rzeczywistość to spisek wymierzony w Prawicę i Kościół!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX