To nie koniec kariery Marka Kuchcińskiego. Kaczyński: Marszałek będzie "jedynką" PiS w Krośnie

Nadużywanie rządowych samolotów do celów prywatnych i związana z tym rezygnacja z funkcji marszałka Sejmu nie kończą kariery Marka Kuchcińskiego w polityce. Jak poinformował prezes PiS, Kuchciński wystartuje w wyborach.

- Marszałek Marek Kuchciński będzie startował w jesiennych wyborach parlamentarnych; to najbardziej demokratyczna metoda oceny jego osoby - poinformował PAP Jarosław Kaczyński. Onet.pl dodaje, że ustępujący marszałek będzie "jedynką" na liście PiS w Krośnie.

Marszałek podał się do dymisji

Marek Kuchciński wygłosił w czwartek oświadczanie, w którym oznajmił, że rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. - Nie złamałem prawa. Liczba lotów wywołuje kontrowersje była podyktowana licznymi spotkaniami z mieszkańcami, także małych miejscowości. (...) Ponieważ opinia publiczna negatywnie ocenia moje zachowanie, uznałem, że nie mogę dłużej pełnić tej funkcji - powiedział.

Na konferencji w siedzibie PiS wystąpił też Jarosław Kaczyński, który zapowiedział, że "skoro opinia publiczna domaga się rygorów, to te rygory obowiązywać będą". Chwilę potem przypomniał także, że Donald Tusk odbył 281 lotów do Gdańska. 

Więcej o:
Komentarze (255)
To nie koniec kariery Marka Kuchcińskiego. Kaczyński: Marszałek będzie "jedynką" PiS w Krośnie
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 66 razy 62

  A i oczywiście, zapewne pobije rekord głosów, tak jak Szydło. Po prostu wyborcy tych kanalii zrobili by dokładnie to samo co ich reprezentant.

 • antropoid

  Oceniono 61 razy 57

  OCZYWIŚCIE, że to nie koniec - każdy polityczny przekręciarz i koryciarz znajdzie w PiS bezpieczny azyl.

 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 32

  Powinien zostać vice marszałkiem do spraw społecznych jak Szydło..Biorąca jedynka to nawet kot prezesa by ugrał ze sto tysięcy głosów.

 • antropoid

  Oceniono 34 razy 32

  kaczynski dobiera "nowom elytem" z podobnych sobie - więc z kuchty nie zrezygnuje na pewno.

 • cozano

  Oceniono 26 razy 26

  Przecież Kuchciński to jeden z najwierniejszych kundli Jarka. Wódz musiał go odwołać, bo suweren zaczął na ślepia przeglądać, co jest niezdrowe przed wyborami, ale krzywdy mu nie zrobi.

 • jac_l_w

  Oceniono 25 razy 25

  Z ich punktu widzenia to świetny ruch. Ciemny lud zagłosuje na niego z entuzjazmem, bo to najświeższy wróg lewackiej opozycji. A że trwonił państwową kasę jak szejk, że łgał prosto w oczy, ze mataczył - jakie to ma znaczenie? Przecież każdy by tak zrobił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX