"Air Force Two wylądował", "Wina Tuska!" - komentarze po dymisji Marka Kuchcińskiego

Marek Kuchciński podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział, że w piątek 9 sierpnia złoży dymisję z funkcji Marszałka Sejmu. Decyzja podyktowana jest m.in. głosami opinii publicznej, która krytycznie odnosiła się do informacji medialnych ws. lotów marszałka rządowymi samolotami m.in. z rodziną.

Marek Kuchciński podczas konferencji prasowej z prezesem Prawa i Sprawiedliwości poinformował o swojej rezygnacji ze stanowiska Marszałka Sejmu. Według Jarosława Kaczyńskiego swoimi działaniami polityk nie złamał prawa ani obowiązujących obyczajów. 

"Zasłanianie się Tuskiem jest żałosne" - komentarze po dymisji Marka Kuchcińskiego

Na komentarze dotyczące dymisji marszałka Kuchcińskiego nie trzeba było długo czekać. Jednym z bardziej popularnych jest wpis posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Neumanna, który domaga się także dymisji szefowej Kancelarii Sejmu i szefa Centrum Informacyjnego Sejmu, którzy przekazywali mediom nieprawdziwe informacje na temat lotów Marka Kuchcińskiego.

Politycy komentowali także wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który sugerował, że media powinny przyjrzeć się także lotom polityków z poprzedniego rządu. Za przykład po raz kolejny posłużył były premier Donald Tusk, którego ewidencję lotów przedstawiono dziennikarzom podczas konferencji. Joanna Scheuring-Wielgus uważa, że był to kolejny przykład zasłaniania swoich afer Tuskiem. 

Z kolei publicysta Marcin Celiński zastanawia się dlaczego wykazy lotów marszałka Kuchcińskiego były trudniejsze do ustalenia niż wykazy lotów byłych premierów Donalda Tuska czy Ewy Kopacz. - Mam rozumieć, że porządek w papierach skończył się wraz z poprzednim rządem? - pyta Celiński. 

Konferencja prasowa dla niektórych polityków była także okazją do podsumowania kadencji Marka Kuchcińskiego na stanowisku Marszałka Sejmu. O to pokusił się m.in. poseł PO Arkadiusz Myrcha.

Marek Kuchciński "ofiarą" niepisanych reguł - Żadnych reperkusji nie będzie, poza złamaniem kariery marszałkowi 

Z drugiej strony profesor Andrzej Gil w rozmowie z dziennikarzami Polskiego Radia powiedział, że dymisja Marka Kuchcińskiego nie przyniesie żadnego skutku poza "złamaniem kariery marszałka". Historyk dodał również, że - Marszałek stał się"ofiarą" pewnego obyczaju i niepisanych reguł. Jest egzemplifikacją całego problemu - nadużywania majątku samorządowego i państwowego przez całą naszą klasę polityczną. 

Niezrzeszony samorządowiec z Białegostoku Ireneusz Lewkowski jest jednym z nielicznych głosów na polskich portalach społecznościowych, które chwalą Marka Kuchcińskiego. Według polityka podjęcie decyzji o dymisji jest godne szacunku i jest dowodem odwagi, jakiej (w domyśle) brakowało byłym rządzącym:

Więcej o:
Komentarze (306)
"Air Force Two wylądował", "Wina Tuska!" - komentarze po dymisji Marka Kuchcińskiego
Zaloguj się
 • pdppdp

  Oceniono 115 razy 111

  Zgodnie z demokratycznym obyczajem, regułami prawa i najlepszymi demokratycznymi zasadami marszałek Kuchciński udał się na ulicę Nowogrodzką, gdzie złożył swoją dymisję na ręce posła Kaczyńskiego. Poseł Kaczyński rezygnację przyjął. Wyjaśnił też przyczyny ustąpienia marszałka. Wśród nich najważniejsze są te, że marszałek Kuchciński nigdy prawa ani obyczaju nie złamał, a także był najlepszym oraz najbardziej kompetentnym, skromnym, honorowym i charyzmatycznym marszałkiem w historii. Ogólnie rzecz biorąc, w sposób oczywisty, wszystkiemu winny jest Tusk. Ponadto poseł Kaczyński, zgodnie z demokratycznym obyczajem, regułami prawa i najlepszymi demokratycznymi zasadami, wyznaczył kogoś na drugą osobę w państwie. O tym, kto to jest, poinformuje jutro.

 • mam1956

  Oceniono 88 razy 84

  Była Premier Ewa Kopacz na pocątku tej kadencji sejmu mówiła: Panie Pośle Kuchciński był Pan normalnym człowiekiem, i co się z Panem stało chłopie?

 • 6ch66

  Oceniono 82 razy 78

  a gdzie filmy marszalka z burdelu? nie dajcie sie otlumanic jakas dymisja.

 • karolhenryk

  Oceniono 69 razy 67

  Chyba większość obstawiała, że spróbują zrobić z tego "winę Tuska".

  Ten Tusk musi Kaczyńskiego bardzo mocno boleć.

 • janzi

  Oceniono 56 razy 56

  Gdyby Polska była państwem prawa a nie pisowską oligarchią, to o tym czy Kuchciński prawo złamał czy nie decydowałby sąd a nie szeregowy poseł z Żoliborza.

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 51 razy 51

  dobra zmiana = goovno w poidle
  Za Tuska woda w Janowie była czysta.

 • rybka9915

  Oceniono 53 razy 51

  Wazne, ze ladowanie mendocioty kuchcinskiej - pisbolszewickiego zlodzieja - zakonczylo sie solidnym jebnieciem o glebe.

 • jurek4491

  Oceniono 51 razy 49

  Wielkie DZIĘKI dla Gazety która kupiła radio Zet :
  - tą stację chcieli kupić Karnowscy
  - gdyby kupili afera zostałaby zamieciona pod dywan na amen
  - to Zet - ka jak pierwsza położyła papiery na stole i lawina ruszyła
  - kancelaria sejmu i cały PiS murem stanęli za marszałkiem ale UJA z tego wyszło
  - PATOLOGIA tej władzy ujrzała światło dzienne , to jest MIODZIO dla naszego SUWERENA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX