Marek Kuchciński ogłasza: Jutro złożę rezygnację. Jarosław Kaczyński: Pan marszałek nie złamał prawa

Marek Kuchciński wygłosił w czwartek oświadczanie, w którym oznajmił, że rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. Na konferencji w siedzibie PiS wystąpił też Jarosław Kaczyński, który zapowiedział, że "skoro opinia publiczna domaga się rygorów, to te rygory obowiązywać będą".

Marek Kuchciński w czasie konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie PiS oznajmił, że postanowił złożyć rezygnację. "Nie złamałem prawa"- podkreślał.

Marek Kuchciński rezygnuje

W poniedziałek Marek Kuchciński oficjalnie przeprosił za to, że nadużywał możliwości latania rządowymi samolotami z rodziną. Ze stanowiska jednak nie ustąpił. W środę media dotarły do informacji, że marszałek państwowymi maszynami przewoził także szeregowych posłów PiS i ich krewnych. Szacuje się, że takich lotów było około 100, a ich koszt to, jak wyliczył Onet.pl około 4 mln złotych. Prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

W czwartek po południu Kuchciński oznajmił, że w swoje urodziny, czyli 9 sierpnia, złoży rezygnację ze stanowiska:

Nie złamałem prawa. Liczba lotów wywołuje kontrowersje była podyktowana licznymi spotkaniami z mieszkańcami, także małych miejscowości. (...) Ponieważ opinia publiczna negatywnie ocenia moje zachowanie, uznałem, że nie mogę dłużej pełnić tej funkcji

- powiedział.  

Jarosław Kaczyński: Marszałek nie złamał prawa. Donald Tusk podobnych lotów wykonał 1281 lotów

Chwilę potem zabrał głos prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Pan marszałek nie złamał prawa ani istniejących w tej dziedzinie obyczajów. (...) Skoro Państwo mają inne zdanie, mogę powiedzieć, że decyzja pana marszałka jest dowodem postawy związanej z naszym hasłem "Słuchać Polaków, służyć Polsce". (...)Trzeba słuchać opinii publicznej 

- powiedział prezes PiS.

Skoro opinia publiczna domaga się tutaj rygorów, to te rygory obowiązywać będą

- dodał.

Chwilę potem przypomniał także, że Donald Tusk podobnych lotów wykonał 1281 lotów do Gdańska. Oznajmił, że oczekuje od mediów i opinii publicznej, że zainteresują się nadużyciami Donalda Tuska. Zapowiedziano kontrolę wykazów lotów poprzednich rządów. Na sam koniec rzecznik rządu Piotr Muller pokazał plik dokumentów, które mają je wyliczać i dodał, że zostaną one rozdane wszystkim obecnym podczas konferencji dziennikarzom. 

Więcej o:
Komentarze (674)
Marek Kuchciński ogłasza: Jutro złożę rezygnację. Jarosław Kaczyński: Pan marszałek nie złamał prawa
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 95 razy 89

  Zwykły, szeregowy poseł zdymisjonował marszałka Sejmu... Bananowa republika.

 • jep23

  Oceniono 69 razy 61

  Piękne wystąpienie prezesa! Brakowało mi tylko za plecami czirliderek w ludowych pasiakach.

 • sobieryba

  Oceniono 75 razy 59

  Ale cyrk... Konferencja na temat lotów.. Tuska. To odwoływanie się ciągle że Tusk to to a Kopacz to tamto deprecjonuje PiS jako tych prawych i sprawiedliwych i stawia ich w jednym szeregu z aferzystami z PO...

 • atibalo

  Oceniono 64 razy 50

  Przez ostatnie 8 lat Tusk ....... panie Kaczyński , społeczeństwo tamtą ekipę oceniło w wyborach , dlatego wy dzisiaj jesteście przy korycie .
  Był czas żeby tamtą ekipę rozliczyć , nie zrobiliście tego , więc koniec tematu .
  Teraz rozliczamy was panie Kaczyński

 • tomke

  Oceniono 56 razy 50

  "Nie złamałem prawa"- podkreślał. A w instrukcji HEAD stoi, ze mus byc UZASADNIONA KONIECZNOSC przewiezienia drugiej osoby w panstwie transportem lotniczym, i ze na pokladzie moze byc wylacznie on, ochrona i czlonkowie oficjalnej misji.

  Krewni i znajomi nie byli na "oficjalnej misji" u siebie w domu. Obecnosc drugiej osoby w panstwie na powiatowych piknikach co weekend nie byla uzasadniona ani tym bardziej konieczna. Instrukcja HEAD to rozporzadzenie MON, czyli prawo.

  Jak rozumiem, zaraz okaze sie ze Kuchcinski jest krysztalowo czysty a wszystkiemu jest winien jakis pracownik kancelarii, stad to "nie zlamalem prawa"?

 • lastm10

  Oceniono 47 razy 37

  Prawa nie złamałem... jestem tylko złamanym ch....m, kłamcą i od czasu do czasu przestępcą

 • cozano

  Oceniono 44 razy 36

  Swoją drogą trzeba się pochylić przed perfekcyjnym opanowaniem dialektyki marksistowskiej przez Jarka. Najpierw wypowiada się na temat swojego wiernego psa:
  "Jarosław Kaczyński zabiera głos. - Pan Marszałek nie złamał prawa ani istniejących w tej dziedzinie obyczajów - podkreślił prezes PiS."
  Następnie nawiązuje do win Tuska:
  "Jarosław Kaczyński zaznaczył, że takie same reguły powinny dotyczyć wszystkich i podkreślił, że oczekuje od mediów i opinii publicznej, że zainteresują się nadużyciami Donalda Tuska."
  Inaczej mówiąc, za całą zaistniałą sytuację odpowiada Tusk.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 40 razy 32

  Pomyślcie trochę durnie. Przecież PO nie miało nawet takich możliwości. 6 samolotów kupili przecież dopiero oszczędni i skromni politycy PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX