Kuchciński nie mieszka w sejmowym hotelu. Zajmuje apartament w budynku opłacanym przez Kancelarię Sejmu

Marek Kuchciński w przeciwieństwie do swoich poprzedników nie korzysta z mieszkania w sejmowym hotelu. Jak ustalił portal wp.pl, marszałek zajmuje czteropokojowy apartament w prezydenckim budynku niedaleko Belwederu. Koszt wynajmu ma być pokrywany ze środków Kancelarii Sejmu.

Marek Kuchciński mieszka w prezydenckiej nieruchomości nieopodal Belwederu. Uwagę na temat miejsca zamieszkania marszałka Sejmu zwrócił były minister rolnictwa Marek Sawicki na antenie radia TOK FM.

>>"Rzeczpospolita": Prokuratura zajmie się sprawą lotów Marka Kuchcińskiego<<

Marek Kuchciński nie mieszka w sejmowym hotelu

Marszałek Marek Kuchciński od ponad dwóch lat zajmuje jedno z mieszkań w nieruchomości na ulicy Bacciarellego - donosi Wirtualna Polska. Budynek położony jest niedaleko Belwederu, należy do Kancelarii Prezydenta i ma powierzchnię 300 mkw, podzielony jest na sześć mieszkań. Jak z kolei donosi "Fakt", apartament zajmowany przez Kuchcińskiego ma powierzchnię około 100 mkw. Zgodnie z informacjami od Centrum Informacyjnego Sejmu, miesięczny koszt wynajmu to 4145 zł, a pokrywany jest z budżetu Kancelarii Sejmu. Jak informuje WP, w tym samym budynku mieszkają także szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski i szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska.

W takich warunkach mieszka marszałek Sejmu razem ze swoim synem. Jako pierwszy zwrócił na to uwagę były minister rolnictwa, Marek Sawicki w trakcie Poranka radia TOK FM. W trakcie rozmowy z Dominiką Wielowieyską powiedział:

Jeżeli dzisiaj dyskutujemy o demoralizacji marszałka Kuchcińskiego, to może warto by było zapytać, gdzie mieszka pracujący syn marszałka. Czy w mieszkaniu sejmowym, które marszałek Kuchciński ma ze środków sejmowych, nie zamieszkuje cała jego rodzina. Zapytajcie państwo, czy przypadkiem w mieszkaniu służbowym Kuchcińskiego nie mieszka cała jego rodzina. Jeśli osoba pracująca, korzysta z mieszkania, które należy do posła, to jest kolejne nadużycie władzy.

Na to odpowiedział sam Marek Kuchciński na Twitterze:

Mój syn uczy się w Warszawie, w tym roku zdał maturę, nie pracuje i jak każdy nastolatek ma prawo mieszkać z ojcem. Atakowanie członków rodziny oponentów politycznych uważam za niestosowne.

Centrum Informacyjne Sejmu w rozmowie z WP podkreśliło, że marszałek zajmuje lokal zgodnie z prawem - "Informujemy, że art. 5b ust. 2 ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe uprawnia cztery osoby w państwie: prezydenta, marszałków obu izb parlamentu oraz premiera do korzystania z lokali służących do celów zarówno mieszkaniowych, jak i reprezentacyjnych - niezależnie od faktu, czy osoby te korzystają także z innych lokali. Marszałek Sejmu korzysta w tym zakresie z uprawnień ustawowych". 

Marek Sawicki z kolei w rozmowie z WP dopytywał: "Czy przypadkiem nie jest tak, że marszałek Kuchciński zajmuje zarówno sejmowy apartament i mieszkanie w prezydenckiej willi?".

Więcej o:
Komentarze (313)
Kuchciński nie mieszka w sejmowym hotelu. Zajmuje apartament w budynku opłacanym przez Kancelarię Sejmu
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 112 razy 104

  Temu prostaczkowi „ woda sodowa „ uderzyła do pustego łba.
  Co za maniery,pozy zachowanie. Znalazła się „ druga osoba” w państwie,k......
  Biedna ta Polska. „ Pierwsza osoba” - ewidentny przestępca.”Druga” - PROSTAK z prowincji.
  „Trzecia” - oborowa z zadupia.
  Jaka Polska takie „ elity” ?

 • hrkukus

  Oceniono 93 razy 89

  "Atakowanie członków rodziny oponentów politycznych uważam za niestosowne."
  Chodzi o rodziny polityków PiS. Syna Tuska można atakować stosownie.

 • krynolinka

  Oceniono 70 razy 60

  Konstatując, to polecą urzędasy z kancelarii sejmu, że "wprowadzały" pana Kuchcińskiego w błąd co do jego uprawnień w kwestii lotów i mieszkania też. Grzegrzółka pakuj tobołki!

 • ona_ona_80

  Oceniono 56 razy 52

  Wszystkim wielbicielom obecnego nierządu przypominam, że naśladownictwo jest najwyższą formą pochlebstwa. Skoro PiS lata, bo latał Donald Tusk, to nie pozostaje nam nic innego jak serdecznie wam podziękować za uznanie dla tego, skądinąd, bardzo sympatycznego i porządnego człowieka.
  Kołacze mi się tylko po głowie jakaś "dobra zmiana" czy coś takiego, ale nie wiem może źle usłyszałam. Pytam, bo nie wiem czy przypadkiem nie zostaliście zrobieni w...trąbę

 • owrank

  Oceniono 47 razy 45

  100m2 w takiej lokalizacji za 4100 zł miesięcznie ? biorę w ciemno od razu

 • 2majtek1

  Oceniono 52 razy 44

  No kochany ciemny ludzie co ty na to?
  Łykasz ślinki wszak dostałeś bonus i to ci powinno wystarczyć a teraz do budy kundelki.

 • fakiba

  Oceniono 48 razy 38

  Marszałkowi się należy to mieszkanie i wiele innych , bo on jest "pan" z pisu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX