Robert Biedroń napisał do papieża. "Przedstawiciele Kościoła gloryfikują stosowanie przemocy"

"Atmosfera dyskryminacji oraz rosnącej nienawiści - prowadząca do aktów fizycznej przemocy - stoi w konflikcie z podstawowymi wartościami humanistycznymi oraz chrześcijańską ideą miłości bliźniego" - napisał w liście do papieża Franciszka europoseł Wiosny Robert Biedroń. To reakcja na niedawne wypowiedzi duchownych dotyczące osób LGBT.

Europoseł Wiosny Robert Biedroń napisał list do papieża Franciszka, w którym na początku nawiązał do ostatnich wydarzeń w Białymstoku. 20 lipca na pierwszym Marszu Równości organizowanym w tym mieście doszło do ataków na uczestników wydarzenia ze strony kontrmanifestantów.

"W moim przekonaniu atmosfera dyskryminacji oraz rosnącej nienawiści - prowadząca do aktów fizycznej przemocy - stoi w konflikcie z podstawowymi wartościami humanistycznymi oraz chrześcijańską ideą miłości bliźniego" - napisał Biedroń.

"Wiem, że Wasza Świątobliwosć jest sojusznikiem wszystkich tych, którzy walczą o równość, szacunek i świat wolny od przemocy" - dodał polityk.

Robert Biedroń: Przedstawiciele Kościoła gloryfikują stosowanie przemocy

Europoseł przypomniał ogłoszenie parafialne księży z parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku, dziękujących tym, którzy "włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich".

W liście Roberta Biedronia pojawił się również cytat z wypowiedzi abp. Marka Jędraszewskiego, mówiącego o "tęczowej zarazie", a także słowa bp. Mirosława Milewskiego o "chorej ideologii LGBT".

"Chciałbym przekazać Waszej Świątobliwości wyrazy głębokiego zaniepokojenia faktem, że przedstawiciele Kościoła Katolickiego w Polsce gloryfikują stosowanie przemocy" - napisał polityk Wiosny.

Zwrócił się do papieża "z prośbą o wyraźne potępienie powyższych i wszelkich podobnych stanowisk przedstawicieli Kościoła Katolickiego oraz reakcję, która zmieni nie najlepsze dzisiaj oblicze polskiego Kościoła".

Więcej o:
Komentarze (96)
Robert Biedroń napisał do papieża. "Przedstawiciele Kościoła gloryfikują stosowanie przemocy"
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 26 razy 14

  Najśmieszniej będzie, jak Franek zareaguje i Kpinomir Jędraszewski będzie musiał zjeść własny plugawy jęzor.

 • polakadam

  Oceniono 19 razy 9

  Dla mnie sam kościół katolicki jest największą profanacją chrześcijaństwa. Najmniej chrześcijan jest w kościele

 • polakadam

  Oceniono 20 razy 8

  Dobrze że napisał. Ale nie sądzę żeby Franciszek coś z tym zrobił. Nie będzie odcinał koryta z którego kościół się pasie już dwa tysiące lat. To ludzie muszą zrobić porządek a nie szef tego burdelu. On nie może sobie poradzić nawet z gejami w Watykanie.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 21 razy 7

  To tak jakby ktoś napisał list do Adolfa Hitlera ze skarga na używanie komór gazowych w Kl Auschwitz...
  Tych kolesi tak jak komune należy jak najszybciej wywalić na śmietnik historii,
  A jak ktoś na serio wierzy w to że nasze życie to jedno wielkie gó... a dopiero będzie super po śmierci to po jakiego wała lata z lekami, za pieniądze podatnika Podkarpackim liniami lotniczymi Kuchciński +???

 • bjern

  Oceniono 12 razy 6

  Biedroń pisze do papieża...? Kiedy list do wielkiego muftiego i naczelnego rabina?

 • polakadam

  Oceniono 12 razy 6

  Donald Trump napisał na tweeterze : "Celebrujemy Miesiąc Dumy LGBT i przypominamy o ogromnym wkładzie osób LGBT w tworzenie naszego wspaniałego Narodu. Solidaryzujemy się też z osobami LGBT żyjącymi w krajach, gdzie za orientację seksualną karze się, osadza w więzieniach, a nawet zabija. Moja administracja zainicjowała światową kampanię na rzecz dekryminalizacji homoseksualności i namawiamy wszystkie kraje, by przyłączyły się do naszych starań" - napisał Trump.

 • valdi61

  Oceniono 15 razy 5

  Pisowcy i katolicy sa psychicznie chorzy czego dowodem są ich wpisy na tym forum.

 • swietyszczur

  Oceniono 7 razy 3

  Ale tu PiSowskich milosnikow koscielnej pedofilii sie zlecialo .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX