Senat opublikuje listę lotów HEAD marszałka Stanisława Karczewskiego. "Ze względu na liczne pytania"

Senat ujawni listę lotów Stanisława Karczewskiego. To konsekwencja afery związanej z lotami Marka Kuchcińskiego. Pełna lista lotów o statusie HEAD marszałka Senatu zostanie opublikowana na stronie internetowej.

Loty Stanisława Karczewskiego również zostaną wzięte pod lupę. Kancelaria Senatu poinformowała o tym, że w czwartek opublikowana zostanie lista lotów zagranicznych i krajowych marszałka Senatu, które miały status HEAD od 1 stycznia 2018 roku.

Loty Stanisława Karczewskiego będą ujawnione

Biuro prasowe Senatu informuje, że taka decyzja została podjęta "w związku z licznymi pytaniami dziennikarzy". Pytanie mnożą się ze względu na liczne loty Marka Kuchcińskiego. W lipcu dziennikarze ujawnili, że marszałek Sejmu zabierał na pokłady rządowych samolotów członków swojej rodziny oraz innych posłów PiS z ich rodzinami

Rządowe loty ze statusem HEAD są związane ze specjalną procedurą. Dowódca bazy, z której będzie leciał polityk powołuje komisję złożoną z pilotów i techników, którzy przygotowują do lotu dwa samoloty i sprawdzają ich stan techniczny. Aby samoloty zostały dopuszczone, trzeba wykonać próbę silnika i próbny oblot, które trwają ok. 30 minut. Drugi samolot z załogą czeka gotowy do startu w krakowskich Balicach. To samolot zapasowy. Podobne procedury związane z próbnymi lotami przechodzą inne maszyny. 

Więcej o:
Komentarze (110)
Senat opublikuje listę lotów HEAD marszałka Stanisława Karczewskiego. "Ze względu na liczne pytania"
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 43 razy 35

  Tym szystkim osobnikom, którzy z racji pełnionych funkcji powinni strzec Konstytucji, wyraźnie pomyliła się Konstytucja z PROSTYTUCJĄ.

 • parapsychopatolog

  Oceniono 31 razy 29

  Spoko, zobaczycie co będzie się działo w piątek w sejmie i TVPis. Już trwają podsumowania i produkcja grafik ze słupkami przelatanych kilometrów Tuska i Borusiewicza. Idę o zakład!

 • alex123

  Oceniono 28 razy 24

  a Karczewski kazał nauczycielom i innym pracować dla idei, arogant i prostak

 • terazjakinick

  Oceniono 30 razy 24

  Obawiam się, że Caritas nie udźwignie nadmiaru gotówki w najbliższym czasie.... :D

 • hakatumbatsumani

  Oceniono 20 razy 18

  Już kilka lat temu, kto miał rozum ten wiedział, że pisiory to kłamcy, manipulanci i złodzieje udający prawych i sprawiedliwych.

 • polakadam

  Oceniono 20 razy 18

  Która to już wersja listy lotów ? Jak na razie to w każdej próbowali coś ukryć.
  Pewnie i teraz tak będzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX