Komentarze (556)
Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego w oświadczeniu dla Polsat News: Polska powinna uwzględnić ten donośny apel
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kkorzempa

  Oceniono 14 razy 10

  Światowa Organizacja Prostytucji Mienia Żydowskiego? Taka nazwa bardziej pasowałaby do tego żydowskiego gangu trudniącego się wyłudzeniami.

 • nazimno

  Oceniono 12 razy 10

  Co z mieniem Zydow pozostawionym na terenach bylych republik ZSRR?
  Przeciez po niemieckiej okupacji wschodnich obszarow ZSRR wskutek zbrodni i rabunkow
  mienie Zydow praktycznie zniklo, a nieruchomosci utracily wlascicieli.

  Jak ten problem zostanie rozpatrzony?

 • cezar85

  Oceniono 18 razy 10

  matołusz z andżejem dupą, skoro już klęczycie

  to zróbcie coś pożytecznego dla Polski

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 11 razy 9

  USA i UK powinny wypłacić Polsce odszkodowanie za Teheran i Jałtę. Po półtora biliona baksów od każdego. Mniej, jeśli Putin zgodzi się partycypować. Żyd zrozumiał?

 • abro345

  Oceniono 13 razy 9

  Jeśli ten zdradziecki kraj -usa - , który wtrącił naród polski w 50-letnią , komunistyczną niewolę doprowadzi do zapłaty przez niemców za kazdego zabitego Polaka i za każdy zniszczony polski dom to możemy 10% pozyskanej kwoty przeznaczyć na nieuzasadnione żydowskie żądania w trybie prowizji a nie uznania racji.

 • jml13060

  Oceniono 11 razy 9

  Sytuacja jak w piaskownicy na podwórku. Większy, silniejszy, bezwzględny, starszy chuligan zabiera fanty mniejszym dzieciom bo ... takie ustanowił zasady. Ty mi dasz scyzoryk, a ty zabawkę, a tamten lizaka, ... Silniejszy ma sprawiedliwość w d..... Prawem dla silniejszego jest jego wola. Poczekamy aż chuligan skręci sobie nogę i będzie potrzebował pomocy. Poczekamy cierpliwie, chociaż cierpliwe znoszenie upokorzeń jest już na wyczerpaniu. Jednego chuligana wygoniliśmy z baz wojskowych w Polsce. Pamiętajcie o tym.

 • rozterka47

  Oceniono 9 razy 9

  NIE , to nie Polska urządziła Żydom holokaust i nie ma powodu aby płaciła komuś za BEZSPADKOWE mienie skoro zgodnie z polskim prawem mienie takie przchodzi na skarb państwa.
  Ci Żydzi przecież byli obywatelami polskimi .

 • bindin

  Oceniono 9 razy 9

  o wypłatę odszkodowań obywatelom amerykańskim "zadbał rząd PRL". "W 1960 r. Polska zawarła umowę z Ameryką na wypłatę 40 mln USD na całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych z tytułu nacjonalizacji bądź innego przejęcia ich mienia. Spłata nastąpiła w ratach i całkowicie rozliczona 10 stycznia 1981 roku. Rząd Stanów Zjednoczonych zobowiązał się, że nie będzie popierał roszczeń swych obywateli wobec Polski, a gdyby zostały one wysunięte - mają być odesłane i zrealizowane przez władze USA" - i tyle na temat!!!

 • dert4

  Oceniono 14 razy 8

  jedyny ratunek dla nas to Iran.
  Arabski tajfun zmiecie tego żydoskiego bękarta z powierzchni ziemi.

 • jml13060

  Oceniono 8 razy 8

  .
  Czy Polska ma też płacić za ową Anatewkę (ze "Skrzypka na Dachu"), czyli zabitą spróchniałymi deskami wioskę gdzieś w obecnej Rosji (Ukrainie?, Białorusi?)?
  .
  No bo ... został tam dobrze prosperujący zakład mleczarski Tewie, szwalnia, a właściwe wybitny dom mody zięcia Tewie, ferma kur i gęsi żyny Tewie, hodowla rumaków czystej krwi należąca do Tewie, kombinat mięsno-masarski niedoszłego zięcia Tewie, agencja informacyjna należąca do swatki, itd itp. Za ten MAJĄTEK należy się kilkadziesiąt miliardów dolarów amerykańskich w złocie. Ten majątek został znacjonalizowany przez Rosję (lub Ukrainę? lub Białoruś?) więc Polska i Polacy powinni zapłacić żydowskim ziomkostwom za tę niesprawiedliwość dziejową.

 • Van der Seck

  Oceniono 10 razy 8

  Zydzi zrobili z Holokaustu maszynke do robienia pieniedzy. Maja tez koncepcje, ze Polska to ICH nowa ziemia obiecana - POLIN, wiec MY jestesmy tu zbedni.
  Zydzi nie pomogliby w 99% przypadkow ratowac innych. Zgodnie z Tora maja religijny obowiazek ratowania przede wszystkim siebie - nie tylko kosztem innowiercow (dlatego w czasie II. Wojny Swiatowej bez mrugniecia okiem wydawali na smierc polskie rodziny, ktore ich ukrywaly - sam znam jedna, ktorej czesc czlonkow zginela, wydana Niemcom przez ukrywanego przez nich Zyda). Zydzi moga tez wydawac na smierc nawet in. Zydow - to moze byc ich wlasna matka, brat, dziecko. I bedzie im odpuszczone, o ile sami wyjda calo z opresji. Zyc nie umierac. No wlasnie. Stad w czasie wojny takie zydowskie organizacje jak Judenraty i ich haniebne dzialania czy wiele znanych od tej samej, podlej strony zydowskich nazwisk. Nie bede wydluzac tresci, przypominaja to inni internauci. Nie zapominajmy tez o powtarzanym czesto przez zydowskich rabinow zdaniu, ze "goje sa po to, by pracowac na Zydow". Jakies dalsze pytania odnosnie etyki tego narodu?
  Zydzi maja tez religijny obowiazek robienia interesow, przy czym uczciwosc obowiazuje ich WYLACZNIE w stosunku do wspolwyznawcow. Innych moga oklamywac i oszukawiac na kase.
  Generalnie, nie ma podstaw, by lubic Zydow i wynika to z zydowskiego - a nie z polskiego - stosunku do swiata. Amen.
  A skad ten caly ich jazgot o majatki, czyli pieniadze?Do tego pech - Polska zrobila ustawe, ze obozy byly niemieckie. I interes diabli wzieli: na darmo kilka lat wstepnego urabiania opinii swiatowej, ze to byly "polskie obozy smierci", na darmo uczenie wlasnej mlodziezy w szkole, ze Polacy sa wspolwinni Holokaustu. Juz nie da sie wydrzec od Polski ponad 60 (czy nawet 300) mld USD zadoscuczynienia za majatki po tych, ktorzy nie pozostawili zadnych spadkobiercow i ktore to majatki - zgodnie z prawem - przeszly po wojnie  na panstwo polskie. Nawet 60 mld USD to wiecej niz wynosi polski roczny budzet na wszystko, ale o to chodzi: Polska ma zbankrutowac, by Zydzi mogli ja przejac - zgodnie z ich dawnym haslem: "wasze ulice, nasze kamienice".
  Miejmy nadzieje, ze nie uda im sie tego zrobic, skoro Polska jasno daje do zrozumienia, ze nie byla krajem-zbrodniarzem. Oby ustawa nr 447, chwalona w parlamencie amerykanskim, ze Zydzi beda mieli (ich zdaniem) prawo do takich roszczen na calym swiecie wbrew prawu poszczegolnych krajow zdechla. W czasie wojny Zydzi byli obywatelami Polski, a panstwo zydowskie jeszcze w ogole nie istnialo, wiec nie ma zadnych podstaw, by cos im zwracac - zgineli, bo Niemcy rozpetali wojne, nie my! Wiecie, o co  caly ten wrzask? Niemcy w koncu maja dosc placenia Zydom za Holokaust, co im dobitnie oswiadczono: ze 70 lat placenia wystarczy. Potrzebny byl wiec nowy jelen do dojenia, a tu goje probuja  przechytrzyc Zydow... I o to caly jazgot i zarzucanie Polakom juz nawet samego Holocaustu: o  kase, ktorej - da Bog - nam nie wydra. Z tego powodu zastopowano tez ustawe reprywatyzacyjna: zeby za moment nie pojawily sie wspomniane zydowskie organizacje, domagajac sie zwrotu kamienic - nic to, ze zniszczonych w czasie wojny wywolanej przez Niemcow! Nic to, ze nie bylo spadkobiercow, a owczesni Zydzi byli obywatelami panstwa polskiego, wiec to, co zostalo po nich, przeszlo legalnie - jak wszedzie - na panstwo. Dlatego tez nasza ustawa o IPN, uchwalona w ekspresowym tempie, mimo wszelkich niedociagniec: zeby uprzedzic ew. nieprawne (ale jednak) dzialania Zydow w sprawie przedwojennych majatkow. Tyle, ze wycofana. :(
  Tak wyglada zydowskie podejscie do innych krajow i narodow. Ps. A jak chca zwrotu majatkow, to prosze bardzo: mozemy im wyslac 1000 pociagow gruzu - bo tyle zostalo po dzialaniach wojennych ze strony Niemcow. Ps.2: Polska powinna natychmiast uchwalic ustawe o obowiazku zwrotu wszystkich zagrabionych ziem na terenie USA rdzennym mieszkancom, tj. Indianom. I domagac sie jej wykonania. Natychmiast.

 • zegrz

  Oceniono 10 razy 8

  Wolałbym jednak aby USA zajęły się zwrotem majątków Indian.

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 8

  Ten Mike Pompeo to amerykański sekretarz stanu czy "komornik" działający w interesie organizacji żydowskich?! A może to jedno i to samo?

 • stachkaz47

  Oceniono 8 razy 8

  Zobaczyli IZRAELICI że POLACY szastają FORSĄ to też chcą coś dla siebie WYDĘBIĆ.
  Jak TRUMP ogłosił na Świat ,że POLSKA buduj amerykanom instalacje wojskowe na swój koszt to jak się nie upomnieć.

 • kinio101

  Oceniono 10 razy 8

  Skąd to nagłe przyspieszenie? Przecież sprawa miała ruszyć z kopyta dopiero po wyborach!

 • morsik2

  Oceniono 9 razy 7

  Nie ma to jak być świętym Mikołajem na cudzy koszt. Prawda senatorowie USA?

 • andienerven

  Oceniono 9 razy 7

  następni w kolejce będa spadkobiercy niemieckich rodzin wypędzonych przez polskich faszystów.

 • fitt

  Oceniono 13 razy 7

  Może inaczej.
  Żyd mieszkający w Polsce nigdy nie powiedział, że jest Polakiem, to niech się wali.
  Byliśmy głupi, jesteśmy głupi, będziemy głupi.
  Należało ich wyrugować w czasach królewskich jak to zrobiła Hiszpania.
  To się nigdy nie skończy, tak jak nigdy nie skończy się chrześcijaństwo zawleczone 500 lat temu na Filipiny, które dzięki temu są najbardziej prostackim i bandyckim krajem świata

 • kibelki4

  Oceniono 11 razy 7

  Po tylu latach jeżeli nie było odwołań teren przeszedł na obecnych użytkowników. USA nie ma mocy prawnej by zmieniać prawo w Polsce, mogą co najwyżej postękać i nieoficjalnie opowiadać pierdoły.

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 9 razy 7

  co to jest:
  - wielkie, okrągłe i nienawidzi żydów?

  - cały świat

 • norbertrabarbar

  Oceniono 7 razy 7

  Polonia Christiana (pch24.pI) pisała:

  "Co dokładnie Kaczyński mówił na temat restytucji mienia żydowskiego w 2009 roku? Warto przytoczyć całą treść fragmentu notatki opisującej wypowiedź szefa PiS: „Odpowiadając na pytanie, Kaczyński powiedział, że jest „przekonany”, iż Sejm uchwali przepisy prawa, dotyczące rekompensat za konfiskaty II wojny światowej i ery komunizmu. Dodał: „Prawo będzie przyjęte. Decyzja już zapadła. Nikt wpływowy w polskiej polityce nie będzie tego kwestionował. To jedynie kwestia czasu”. Wyjaśnił też, że jeśli notowania akcji spadną, rząd RP nie będzie w stanie wygenerować odpowiednich funduszy, pochodzących z prywatyzacji dużych przedsiębiorstw państwowych. Głośno rozważał czy dwudziestoprocentowa rekompensata, przewidziana przez obecnie obowiązujące przepisy prawa, będzie satysfakcjonującą odpowiedzią. Zauważył, że jako premier spotykał się z szeroką gamą opinii ze strony zaangażowanych środowisk żydowskich. Kaczyński powiedział także, że byłoby lepiej, gdyby porozumienie z organizacjami żydowskimi zostało osiągnięte przed uchwaleniem prawa, ale przyznał, że może to potrwać od dwóch do trzech lat”."

  Skoro prezes Kaczyński tak mówił
  to Żydzi mogą się czuć jakby sprawa była już załatwiona.

 • 123kc

  Oceniono 7 razy 7

  Efekt wpuszczania emigrantów. Jak cała Europa mordowała Żydów to my im pozwoliliśmy osiąść w Polsce.

 • student_zebrak

  Oceniono 7 razy 7

  obowiazujace w Polsce i innych krajach prawo nie przewiduje rozdawania majatku bezdziedzicznego
  niech sie organizacja ........

 • a.ba

  Oceniono 7 razy 7

  Antydemokratyczny list ze 'stolicy demokracji' - żądanie przywilejów dla jednej narodowości to dyskryminacja pozostałych. Powrót do rasizmu?
  Przejęli 'kolonię' po ZSRR ale sposób rządzenia i dojenia taki sam.
  Dziękujemy za 'bratnią pomoc' i wsparcie od sojusznika ….

 • zenula58

  Oceniono 7 razy 7

  Bomba z 447 act tyka , a PIS chowa głowę w piasek!! Co za hucpa! "Gideon Taylor powiedział - Czas jest tutaj bardzo cenny." Ocaleni z holokaustu bez problemu mogą odzyskać swoje mienie, tylko niech udowodnią prawo do niego przez polskim sądem. 126 latków sądy w Polsce raczej nie powinny obsługiwać. Poza tym: amerykańcsy senatorowie (sterowani prze lobby prożydowskie) domagają się sprawiedliwości dla ofiar holokaustu (tu: Żydów), a gdzie jest sprawiedliwości dla ofiar holokaustu Polaków?! Bezczelne żydowskie organizacje odmawiają Polakom statusu ofiar WWII i tfurczo (to nie bład!) piszą historię na nowo, nie przyjmując do wiadomości , ze Powstanie Warszawskie wybuchło w sierpniu 44 , a nie w kwietniu 43.

 • cozano

  Oceniono 7 razy 7

  Ciekawe, czy usłyszymy jakieś stanowisko miłościwie panujących nam władz?

 • bjern

  Oceniono 7 razy 7

  Jeżeli ktoś ma roszczenia to niech składa pozwy do polskich sądów. W czym problem? Chcą ominąć wymiar sprawiedliwości tylko dlatego, że mają żydowskie pochodzenie? Na jakiej niby podstawie prawnej mają być traktowani inaczej...?

 • srul_szmul_bajtelman_hajfa

  Oceniono 11 razy 7

  .
  Chyba najbardzie zażydowionymi terenami dawnej Rzeczpospolitej były nasze wschodnie ziemie - Wilno, Kowno itd. Na południe i północ.
  Należy przypuszczać, że żydostwo też miało tam swoje kamienice i ziemie.
  .
  Obecnie to Ukraina i Białoruś.
  .
  Czy ten senacki pasztet coś o tym wspomina ?
  .
  Już widzę Łukaszenkę i banderowców z milionami dolarów dla syjonistycznych kasjerów.
  .
  Już nigdy nie będziemy rezerwowym Izraelem.
  Ani za gotówkę, ani na raty.
  .

 • f1909

  Oceniono 7 razy 7

  Krnąbrny żyd trafił na krnąbrnego Polaka !? -- Nic z tego dobrego nie będzie dla obu nacji !

 • wujekdolf

  Oceniono 9 razy 7

  trump jedzie do Polski na obchody 1 września 39' - pisiory już mają kilo w porach :)

 • harikata

  Oceniono 29 razy 7

  Drodzy żydowscy przyjaciele z USA pocałujcie się w swoje pachnące cebulą i czosnkiem dipy.
  Najpierw to niech Niemcy zapłacą Polsce.

 • wiktor.janowycz

  Oceniono 6 razy 6

  Bezczelna próba wyłudzenia po raz trzeci odszkodowań za majątki Polaków wyznania mojżeszowego przez zupełnie nieuprawnionych do tego bankierów, "fundatorów" itp. Hańba!

 • krioprezerwacja

  Oceniono 6 razy 6

  Tak bezczelnym można być tylko wobec wybitnie słabego kraju. Niemcom nie podskoczą Żydy bo ci od razu kominy odpalą. Ale Polskę można dziobać jak kurę. Słabe koguty w kurniku.

 • czarna_zoska

  Oceniono 6 razy 6

  A wystapili o mienie na Ukrainie, Białorusi i w Rosji?

 • ryszard_ochodzki22

  Oceniono 10 razy 6

  Restytucja mienia żydowskiego to problem Niemców i Żydów. Myślę, że jeżeli Polska otrzyma od Niemców całkowity zwrot strat materialnych i odszkodowanie za poniesione straty ludzkie w czasie II wojny światowej to proporcjonalnie pochyli się nad odszkodowaniami wobec polskich Żydów. I nie potrzebny będzie lobbing Pani ambasador USA i wszystkich 88 żydowskich senatorów USA. 12 amerykańskim senatorem bardzo dziękujemy za zrozumienie polskiej argumentacji.

 • re_x

  Oceniono 6 razy 6

  jak zwracać to wszystkim prawowitym właścicielom-zwrócić Auschwitz Niemcom,przecież to ich!

 • mazzini890

  Oceniono 6 razy 6

  Sęk tylko w tym,że Amerykanie i Żydzi wykorzystują tu durną narrację pis, który twierdzi,że skoro za PRL Polski w ogóle nie było to umowy z Niemcami (NRD) nie obowiązują i mamy prawo do odszkodowań. A więc umowy z USA w 1960 również nie było w takim razie. W polityce nie wystarczy się drzeć będąc przekonanym o swojej moralnej "wartości" Trzeba myśleć. Tym bardziej w polityce zagranicznej.

 • jac_l_w

  Oceniono 8 razy 6

  Jeśli chcesz rozwalić łańcuch, wal w najsłabsze ogniwo. Polska jest na celowniku nie z powodu szczególnej odpowiedzialności za zbrodnie na Żydach, ale z powodu osamotnienia, mierności powaszczykowskich dyplomatów, zaściankowości pisowskiego kierownictwa i ogólnego braku jakiejkolwiek koncepcji w jakiejkolwiek dziedzinie, nie licząc rozdawania kasy.

  Gdyby Polska reagowała na podobne oświadczenia i "propozycje", jak Morawiecki na koloryzowaną opowieść izraelsko-amerykańskiego dziennikarza o mamie, która w przedszkolu dostała nagrodę ministra edukacji za wybitne osiągnięcia, zapewne kto inny musiałby pełnić rolę najsłabszego ogniwa.

 • laudis2

  Oceniono 6 razy 6

  Odtąd senat USAków będzie wrogiem publicznym Rzeczpospolitej, 88 jego członków odpowiada za 50 lat żydokomuny??????

 • senioryta13

  Oceniono 6 razy 6

  a moze by gazetka, umiescila drugi artykul wyjasniajacy ta kwestie ?
  jak widac, czytelnicy sa pogubieni.

 • anna_pot

  Oceniono 6 razy 6

  Jest może jakieś oficjalne stanowisko rządu w tej sprawie?

 • stachkaz47

  Oceniono 6 razy 6

  Czyli dla POLAKÓW II wojna św. się nie skończyła.
  Żydzi ZARZĄDALI naszej Ziemi i DOBYTKU.

 • 14ar14

  Oceniono 6 razy 6

  "Podpisało się pod nim aż 88 ze 100 senatorów"

  88 ??? Złodziej Gaweł jeszcze nie pisze o faszyzmie?
  :D :D :D

 • wacmax

  Oceniono 8 razy 6

  Jak się zaprasza stejtowieckie wojska okupacyjne (po raz pierwszy od czasu Targowicy), chce się - na nasz koszt - budować "tarczę", która będzie broniła Stejtowiety kosztem Polski, płaci się odszkodowania za tortury stejtowieckich miłośników "wolności", to trzeba zapłacić miliardy stejtowieckim Żydom, choć jest to w wypadku majątku bezspadkowego niezgodne z polskim prawem !
  O take Polskie....

 • leninnus

  Oceniono 8 razy 6

  Najpierw sprzedali Polskę w Jałcie a teraz nakładają kontrybucję - jak to z przegranym krajem bywa. Polska była i JEST ofiarą II wojny. Tak wygląda prawda - warunki dyktują zwycięzcy.
  Nie znaczy że mamy się od razu poddać. Tylko stwierdzam fakty.

 • kontra.punkt

  Oceniono 12 razy 6

  Senatorom należy przypomnieć, że jest Umowa indemnizacyjna pomiędzy USA i PRL podpisana 16 lipca 1960 r Polska wypłaciła USA odszkodowanie i to USA zobowiązały się do przyjęcia dalszych roszczeń od Żydów. Pytanie dlaczego POprzednia ekipa - personalnie Radosław S. - tego nie uczyniła?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX