Polacy nie chcą Jarosława Kaczyńskiego na premiera po wyborach. Mają innego faworyta

Jak wynika z najnowszego sondażu dla rp.pl, zaledwie 13 proc. Polaków widziałoby Jarosława Kaczyńskiego w funkcji premiera, jeśli PiS wygrałby tegoroczne wybory parlamentarne. Zamiast niego woleliby Mateusza Morawieckiego.

Jeżeli po jesiennych wyborach parlamentarnych to PiS tworzyłby rząd, zaledwie 13 proc. Polaków chciałoby, aby jego szefem został Jarosław Kaczyński - wynika z sondażu SW Research przeprowadzonego dla portalu rp.pl.

Dużo lepiej w zestawieniu wypadł Mateusz Morawiecki - jego w roli premiera widziałoby 26,3 proc. respondentów. Niewiele mniej osób, bo 26,1 proc., chciałoby, aby szefem rządu został ktoś inny. Aż 34,7 proc. biorących udział w badaniu nie ma zdania w tej kwestii.

Politycy PiS chcieliby premiera Kaczyńskiego

Wyniki sondażu dla rp.pl są podobne do wyników badania Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" z początku lipca. W nim aż 57 proc. badanych stwierdziło, że Jarosław Kaczyński nie powinien zostać premierem.

Tymczasem politycy PiS, w tym Mateusz Morawiecki, są innego zdania. - Na pewno Kaczyński to nasz naturalny lider i naturalny kandydat na premiera we wszystkich możliwych odsłonach kadencji - stwierdził aktualny szef rządu w rozmowie w Polsat News.

Więcej o:
Komentarze (204)
Polacy nie chcą Kaczyńskiego na premiera. Szefem rządu mógłby być Morawiecki lub inny polityk
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 49 razy 39

  Czy ktoś może wyjaśnić, kim jest te prawie 30% Polaków, którzy najwyraźniej nie ufają na tyle Kaczyńskiemu, żeby dopuścić go do premierowania, a jednocześnie uparcie popierają partię, którą rządzi on w sposób absolutny i dyktatorski, decydując o wszystkich poczynaniach władz państwowych? Oczywiście poza tym, że najwyraźniej są idiotami.

 • glencok

  Oceniono 38 razy 26

  no i co z tego? ale ileś procent zagłosuje na jego popychadła i pozwoli mu tak jak teraz sprawować władzę i łamać prawo bez żadnej odpowiedzialności. I będą nas rydze i kuchcińskie doić dalej na miliony, a nam będa zamykać szpitale i fundować drożyznę na wszystko.

 • christomoltisanti

  Oceniono 26 razy 24

  Ten durny lud wybrałby kulawego jednookiego szympansa chorego na syfilis , byleby tylko zapłacił im "pińcset" z ich własnych pieniędzy ...

 • chi-neng

  Oceniono 35 razy 21

  "Polacy nie chcą Kaczyńskiego na premiera. Szefem rządu mógłby być Morawiecki lub inny polityk"
  -----
  Czy ci poddawani sondazow w Polsce z tego rodzaju pytniami sa najczesciej 'urznieci w sztok' czy po prostu panuje tam jakas epidemia porazajaca trzezwosc mozgow?

 • herchinez

  Oceniono 19 razy 19

  przynajmniej król okazałby nagość w pełnej krasie zamiast kierować z tylnego fotela jak jakiś konfident

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 17 razy 17

  Do wyborów Rząd ukrywać bedzie wszystkie ekonomiczne porażki i swoje łgarstwa. Po wyborach zacznie liczyć straty i zabierać plusy złotówkowe.Najpierw bogatszym,potem mniej ubogim itd. Czytajcie ludzie raporty ekonomistów niezależnych.Tam jest prawda .

 • siwywaldi

  Oceniono 17 razy 17

  Wcale się nie dziwię, bo KAŻDY widzi, że Matousz lepiej łże. :-)

 • hipo krater

  Oceniono 19 razy 15

  Matołuszek kłamczuszek? O! Chyba lubimy bajki ?

 • paulhandhman

  Oceniono 16 razy 14

  SONDAZ: Kto z czytajacych widziałby Kaczyńskiego po jesiennych wyborach w ZK we Wronkach ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX