Robert Biedroń chce napisać list do papieża. "Arcybiskup Jędraszewski to diabeł wcielony"

Lider Wiosny Robert Biedroń w ostatnim wywiadzie odniósł się do skandalicznych słów arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który podczas mszy świętej z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego mówił o środowisku LGBT jako "tęczowej zarazie". Lewicowego polityk oczekuje przeprosin od duchownego.

Robert Biedroń był dziś gościem RMF FM. Dziennikarz zapytał lidera Wiosny o jego komentarz w sprawie słów arcybiskupa Jędraszewskiego. Według polityka duchowny popełnił błąd i powinien przeprosić za swoje słowa dotyczące osób LGBT.

Robert Biedroń: "Ja jestem gejem. Niech mi powie to w oczy, że jestem zarazą"

Lider Wiosny uważa, że osoby o odmiennej od heteroseksualnej orientacji są kozłem ofiarnym obecnej władzy. Ostatnie wypowiedzi polityków oraz duchownych przekroczyły granice, które powinny być przestrzegane w państwie demokratycznym, a na dodatek w kraju "który jest tak doświadczony faszyzmem". Robert Biedroń skrytykował także słowa abp. Marka Jędraszewskiego, który opisał środowisko LGBT jako "tęczową zarazę":

Użycie takiego języka straszliwie piętnuje. Dzisiaj oczekuję przeprosin. I cytat z papieża Franciszka „Kimże ja jestem, żeby ich oceniać” i marzę o tym, żeby polski Kościół hierarchiczny używał języka papieża Franciszka. Bp Jędraszewski to diabeł wcielony. Od słowa nienawiści, do czynów nienawiści jest bardzo bliska droga. Ludzie odpowiedzialni nie skalują napięcia. Biskup Jędraszewski zrobił błąd.

Robert Biedroń zaproponował też spotkanie z arcybiskupem, który może zmieniłby zdanie o osobach homoseksualnych, gdyby poznał ich historie. - Ja jestem gejem i niech mi powie to w oczy, że jestem zarazą. To mu opowiem o swoim dzieciństwie i o tym, jak chciałem popełnić samobójstwo po tym, jak przeczytałem, że bycie gejem jest chorobą. Polityk Wiosny powiedział również, że zastanawia się nad napisaniem listu do papieża Franciszka, "w akcie desperacji", w sprawie traktowania osób homoseksualnych przez osoby duchowne w Polsce.

Arcybiskup Marek Jędraszewski mówi o zagrożeniu "tęczową zarazą"

Podczas mszy świętej w kościele Mariackim w Krakowie, odprawionej w ramach obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, arcybiskup Marek Jędraszewski mówił o osobach LGBT jako "tęczowej zarazie" - "Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa".

Według duchownego osoby walczące o tolerancję używają przemocy, poniżania czy szyderstwa wizerunków i symboli religijnych. Za przykład podał m.in. Matkę Boską Częstochowską w tęczowej koronie, która pojawiła się podczas jednego z Marszów Równości.

Więcej o:
Komentarze (223)
Robert Biedroń chce napisać list do papieża. "Arcybiskup Jędraszewski to diabeł wcielony"
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 25 razy 21

  Biedny ten kraj, gdzie wysoki namiestnik kościoła w XXI wieku, akurat w rocznicę Powstania Warszawskiego używa wobec komunistów, żydów i homoseksualistów dokładnie takiego samego języka ("zaraza"), jakiego używali HITLEROWCY.

 • pp230

  Oceniono 20 razy 14

  Niech Jędraszewski powie to jeszcze raz w obecności Dziwisza i jego włoskiego lokaja o którym rozpisywał się Isakowicz - Zalewski.

 • justas32

  Oceniono 21 razy 13

  Nowa metoda walki z panoszącym się Kościołem "elektoratu naiwnego" - "na papieża" ...

 • Skaut78

  Oceniono 23 razy 13

  Ten w kierownik w sukience jest tak przepełniony miłością, że aż mu się ulewa.

 • partia

  Oceniono 15 razy 9

  Niechże się antypolscy żurnaliści wezmą za śledztwo i pokażą jak sie ten księzulo prowadził. Jak dochowywał ślubów czystości, jak pomagał koleżkom w u8krywaniu gwałtów na ministrantach i ciężarnych kochanek. Bo jestem przekonany, że tylko jacyś nieliczni, bardzo nieliczniu, jeden na 1000 albo i mniej nie mają żadnych grzechów na sumieniu. Albo sa "lgbetami" i folgują swym, oficjalnie wyklinanym skłonnościom, albo, gdy hetero, polują na wszystko co sie rusza i nosi kieckę. A im wyżej w tej mafijnej strukturze stoją, tym więcej chachmęcili i ukrywali. Nie tylko swoje występki ale tez występki i przestępstwa podwładnych.

  Na miejscu "wiernych" bym postulował weryfikację wszystkich koloratkowych, z pozycji domniemania złamania ślubów czystości. Kto po złożeniu ślubów dotknął się, choćby tylko, kobiety, powinien być wywalony. Bo sakrament wyświęcający na xędza przed Bogiem jest przecież i od Boga otrzymany. I co? Można takiego zobowiązania nie dotrzymać? można, jeżeli sie je złamie jeden wiarołomca spowiada drugiego i mu absolucji udziela, a zaraz potem ten drugi tak samo rozgrzesza pierwszego? TO one mogom z łóżka nie wstawać po tym, jak ze sobą obcowali contra naturam i tak po każdym posuwaniu w kakałko uwalniać się wzajem od wiecznego ognia piekielnego. Hulaj dusza, a bozia co wszystko wie i widzi może i9m nachwistać.

 • pinio67

  Oceniono 17 razy 9

  Ktokolwiek wierzy, ze papa z Rzymu przytulający miliardy PLN wysysane z polskiego budżetu rękami "polskich" arcyhipokrytów zrobi cokolwiek? Chyba tylko pogrozi paluszkiem w tv a w zakrystii powie: "Dobra robota. Tak trzymać. A paluszkiem musiałem - ciemny lud to kupi".

 • zigzaur

  Oceniono 8 razy 8

  Diabły w sutannach nienawidzą homoseksualistów
  spoza swojego grona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX