Senator Bonkowski wyrzucony z PiS. W jego sprawie miał interweniować sam Kaczyński

Senator PiS Waldemar Bonkowski został wyrzucony z partii. Polityk miał stosować przemoc wobec żony, wdać się w romans, a także zamieszczać w mediach społecznościowych antysemickie i rasistowskie komentarze. "Jednoznaczne" rozwiązanie sytuacji miał sugerować sam Jarosław Kaczyński.

O wykluczeniu Waldemara Bonkowskiego z PiS mówiło się już na początku lipca, kiedy to polityk był zawieszony w prawach członka partii. Przyczyną miały być m.in. oskarżenia jego żony, która twierdziła, że mąż stosował wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną. Bonkowski miał też pojawiać się z kochanką na miesięcznicach smoleńskich. Kolejnym powodem jego odsunięcia na dalszy plan miały być antysemickie komentarze, które udostępniał w mediach społecznościowych.

Bonkowski wyrzucony z PiS. Rzecznik potwierdza

Jak informuje Wirtualna Polska, Bonkowski został oficjalnie wyrzucony z partii. Informację tę potwierdzili w rozmowie z portalem rzecznik PiS Anita Czerwińska i dyrektor biura Jarosława Kaczyńskiego Radosław Fogiel. Takie rozwiązanie było popierane przez partyjnego rzecznika dyscypliny Karola Karskiego. Miał je sugerować również sam Jarosław Kaczyński. 

Pod znakiem zapytania pozycja Pięty i Zbonikowskiego

Nadal nie wiadomo, co stanie się ze Stanisławem Piętą i Łukaszem Zbonikowskim. Jeszcze wczoraj "Fakt" informował, że razem z Bonkowskim mają oni zostać wykreśleni z list wyborczych PiS na jesienne wybory parlamentarne. 

Decyzje dotyczące Pięty i Zbonikowskiego, podobnie jak w przypadku Bonkowskiego, są związane z ich postępowaniem w życiu prywatnym. Pięta miał uwieść i porzucić modelkę Izabelę Pek, której miał obiecywać stanowisko w PKN Orlen. Zbonikowski, jak stwierdził sąd w 2018 roku, trzy lata wcześniej miał naruszać nietykalność żony.

Więcej o:
Komentarze (248)
Senator Bonkowski wyrzucony z PiS. W jego sprawie miał interweniować sam Kaczyński
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 94 razy 82

  Typowa zagrywka PiS - czyszczą się przed wyborami.

  Po wyborach dadzą mu jakąś synekurkę w spółce skarbu państwa, y stratny nie był.

 • lottare21

  Oceniono 85 razy 75

  Raptem zaczął im śmierdzieć. Bo wybory idą? Jakby wcześniej nie wiedzieli, że łajza. Pozorowane ruchy.

 • holgerdanske003

  Oceniono 44 razy 34

  Jestem zszokowany i wstrząśnięty (nie mieszany) ! Panie Prezesie Tysiąclecia, jak teraz żyć? Senator Bonkowski, taki przystojny i elokwentny mężczyzna wykopsany? Na bruczek? Po tylu latach wysiłków, oklejania auta wynurzeniami intelektualnymi na temat tzw. kochających inaczej. On tak kochał PiS........., uszczypnijcie mnie...... no hay justicia........... Fala szlochu obiega południowe Kaszuby. Ale....... wiem! to mądrość zabiegu taktycznego Pana Prezesa! Po wyborach odnajdzie się w Enerdze, Lotosie lub Orlenie........

 • barakuda62

  Oceniono 39 razy 33

  Pięta też??!
  O matko!!
  to biedaczysko tyle wazeliny zużył by dogłębnie kacze zakamarki penetrować a tu taki klops!🤣

 • jackanapes

  Oceniono 36 razy 32

  Decyzja przodków tego pana o porzuceniu rodzinnej kępy zarośli wydaje się dziś być zbyt pochopną.
  Obywatel Suski przy nim mięknie.

 • almagus

  Oceniono 39 razy 29

  To tylko kapelusz, grzybnia została, sieją się zarodniki.
  Wystarczy przykrywanie pedofilii parafialnej przez marginalne LGBT.

 • 1sz-truten

  Oceniono 33 razy 25

  Kaczyński , za późno , kogokolwiek byś nie wyrzucił z swojej partii , wszyscy dobrze wiemy że twoja faszystowska Pis stała sie miejscem w którym schronienie znajduja wszelkiej maści post-komunistyczne świnie , agenci , donosiciele , kolaboranci i ruska swołocz !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX