RMF FM: Krzysztof Szczerski nie obejmie ważnego stanowiska w UE. Lepszy kandydat z Francji

W Komisji Europejskiej rozmawia się o możliwości stworzenia nowego komisarza ds. europejskiej obronności, który będzie pracował przy szefowej KE Ursuli von der Leyen. Jak podaje RMF FM, stanowiskiem miałby być zainteresowany Krzysztof Szczerski. Nieoficjalnie mówi się jednak, że tekę obejmie inny polityk.

Nowy skład Parlamentu Europejskiego wciąż organizuje swoje szyki. Niedawno pojawiła się propozycja, aby w Brukseli powstało nowe stanowisko - komisarza ds. europejskiej obrony. Osoba ta miałaby zarządzać pieniędzmi przeznaczonymi na ten właśnie cel. 

RMF FM: Krzysztof Szczerski nie obejmie teki komisarz ds. obronności

Jak dowiedziała się korespondentka RMF FM, nową tekę mógłby objąć Krzysztof Szczerski, ponieważ tematyka obronności pozostaje w zakresie jego kompetencji i zainteresowań. W kuluarach mówi się jednak, że polski polityk ma mniejsze szanse na objęcie tego stanowisko niż inny kandydat. Nieoficjalnie mówi się o tym, że teka przypadnie francuskiej minister obrony Florence Parly. Kandydatura zdaje się być bardziej odpowiednia, ponieważ Francja optuje za tym, aby obronność Europy były wzmacniania, a Polska jako kraj, który więcej uwagi poświęca Sojuszowi Północnoatlantyckiemu. 

Do doniesień RMF FM odniósł się sam Krzysztof Szczerski. Napisał na swoim Twitterze, że jest zdziwiony tym, co przeczytał. Pisze, że nigdy nie potwierdził, że w ogóle będzie się o nią ubiegał i ironicznie dodał, że w Komisji Europejskiej jest ponad 20 tek, więc będzie, o czym pisać, bo nie będzie w stanie objąć wszystkich. 

Ze zdziwieniem dowiaduję się, że rzekomo PRZEGRAŁEM walkę o tekę w Komisji Europejskiej, bez sprawdzenia czy w ogóle o nią zabiegałem, przy okazji podpowiadam, że nie obejmę też ponad dwudziestu innych tek w KE, bo mogę objąć tylko jedną , więc będzie o czym pisać

- czytamy na Twitterze Krzysztofa Szczerskiego. 

Wcześniej Krzysztof Szczerski był także kandydatem na wiceszefa NATO. Stanowisko przypadło jednak rumuńskiemu politykowi Mircea Geoanie. Zanim oficjalnie ogłoszono kto będzie kandydatem, kandydatura Szczerskiego była krytykowana. - Zastępcy sekretarza stanu, to byli ambasadorowie, giganci amerykańskiej dyplomacji, więc panu Szczerskiemu trochę takiego doświadczenia brakuje, nie był ambasadorem - mówił Tomasz Siemoniak, były szef MON w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

Więcej o:
Komentarze (457)
RMF FM: Krzysztof Szczerski nie obejmie ważnego stanowiska w UE. Lepszy kandydat z Francji
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 150 razy 142

  Lista stanowisk, których NIE OBEJMĄ mistrzowie dojnej zmiany robi się coraz dłuższa.

 • chi-neng

  Oceniono 149 razy 137

  Nie pozostaje mi nic innego jak pogratulowac temu 'geniuszowi' samych sukcesow...:)

 • acide94

  Oceniono 119 razy 111

  Szczerski nie jest politykiem europejskim, co najwyżej w takim sensie w jakim krzesło elektryczne jest krzesłem. Inna mentalność, inna skala wartości, inne emocje, inne wszystko.

 • taroudant

  Oceniono 100 razy 100

  Zderzenie prymitywnego pisowskiego aparatczyka z prawdziwym światem. Upokorzenia będą im towarzyszyć przez całą kadencję.

 • jurek4491

  Oceniono 108 razy 98

  BRAWO - PiS wstał z kolan , ha ha ha , prężą muskuły , tupią nogami , nadymają się i puszczają bąki i co z tego wychodzi , UJA wychodzi , bo PiS na arenie międzynarodowej jest PLANKTONEM .

 • tedfarmer

  Oceniono 88 razy 78

  Ten przygłup nadaje się do obsługi wiejskiego szaletu,na spółkę ze słynną szaletową Szydło !! Świetny duet !

 • atr8

  Oceniono 79 razy 73

  Unia nie potrzebuje katotalibów.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 76 razy 70

  Jak nas ponoć nie szanowano, to Polska miała kilka ważnych tek w UE, a nawet przewodniczących !!!
  Dzisiaj mamy śmierdzące gó..., więc wietrzymy. Spisek. Kolejny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX