Jedna z liderek Wiosny nie wystartuje z listy lewicowej. Zapowiada odejście z zarządu partii

Monika Gotlibowska, członkini zarządu Wiosny i jedna z najbliższych współpracowniczek Roberta Biedronia, nie wystartuje do Sejmu z listy lewicowych ugrupowań (SLD, Razem i Wiosna) - dowiedział się portal Gazeta.pl. - Ze strony lidera partii nie było reakcji. I myślę, że dużo to mówi na jego temat - skomentowała działaczka ugrupowania.

Przedsiębiorczyni, członkini zarządu Wiosny i jedna z najbliższych współpracowniczek Roberta Biedronia - Monika Gotlibowska - nie będzie kandydatką partii w jesiennych wyborach do Sejmu - dowiedział się portal Gazeta.pl.

- Na pewno nie będę startowała z list koalicji lewicowej [SLD, Wiosna, Razem - red.]. Połączenie na czas wyborów z SLD i Razem nie odzwierciedla moich wartości. Gospodarka socjalistyczna dla wolnorynkowca jest nie do przyjęcia. To nie byłaby koalicja, w której byłabym wiarygodna - powiedziała działaczka w rozmowie z Gazeta.pl.

- To niekomfortowa sytuacja - dodała.

Monika Gotlibowska z Wiosny: Nie było reakcji ze strony Roberta Biedronia

Jednocześnie Monika Gotlibowska zapowiedziała, że najprawdopodobniej zrezygnuje też z funkcji członka zarządu Wiosny. - Nie umiem w tej chwili odpowiedzieć na pytanie, czy całkowicie odejdę z ugrupowania. Nie opuszczam partii, to jeszcze nie jest ten moment - zaznaczyła.

O swoich wątpliwościach związanych ze startem w wyborach członkini zarządu Wiosny miała poinformować szefa partii Roberta Biedronia. - Nie było z jego strony reakcji. I myślę, że to dużo mówi na temat samego lidera - skomentowała.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal Gazeta.pl, trwają rozmowy Moniki Gotlibowskiej z Platformą Obywatelską ws. ewentualnego startu do Sejmu z okręgu toruńskiego. - Nie mogę tego potwierdzić. Rozmawiamy, ale jaki będzie finał, trudno powiedzieć - zaznaczyła, nie ujawniając jednocześnie, z którym ugrupowaniem prowadzi negocjacje.

Pod koniec czerwca z funkcji wiceprezesa Wiosny odszedł Marcin Anaszewicz, prawnik, dyrektor Biura Gabinetu Prezydenta Słupska za czasów prezydentury Roberta Biedronia.

Więcej o:
Komentarze (82)
Jedna z liderek Wiosny nie wystartuje z listy lewicowej. Zapowiada odejście z zarządu partii
Zaloguj się
 • urian

  Oceniono 34 razy 22

  Się k...a tasuja byle bliżej do koryta. Jak z tej partii sie nie da to może z drugiej. Banda partyjnych cwaniaków. Jest ich parę tysięcy i chcieliby decydować o życiu milionów Polaków, a przede wszystkim by im było dobrze.

 • Motocyklowa TV

  Oceniono 22 razy 12

  "nie było z jego strony reakcji". Ech - Ten moment kiedy zrobisz coś dla rozgłosu, a tu - jak na złość - rozgłosu nie ma. A myślałam że padnie na kolana i będzie prosił, bym została i zmieniła zdanie...

 • jurand48

  Oceniono 19 razy 11

  Chyba ja poj..,.. ło , dotychczas najbardziej liberalną politykę gospodarczą prowadziło SLD za swoich drugich rządów z Millerem i dlatego przerżnęło wybory !!!

 • ubrana_prawda

  Oceniono 20 razy 10

  PiS = narodowy socjalizm.
  Lewica = socjalizm ideowy.
  Koalicja = udawany liberalizm (zakamuflowany socjalizm bezideowy).
  Reszta = różne odcienie faszyzmu i pospolitego cwaniactwa.

  Generalnie jedna wielka polityczna klapa.

 • bi1234

  Oceniono 13 razy 7

  Biedroń ujął ludzi swoim początkowym wystąpieniem przed wyborami do PE. Teraz okazuje się, że zrobił już wiele zwrotów, zmienił wielokrotnie zdanie i nie wie już do którego parlamentu swoją d... wsadzić. Z pięknych deklaracji niewiele pozostało, a poparcie spada.

 • lukszam

  Oceniono 23 razy 7

  I bardzo dobrze. Nie ma Pani nic wspólnego z lewicą. Z liberałami walczącymi z prawami pracowniczymi - owszem.

 • oloros11

  Oceniono 17 razy 7

  Pani jest chyba w niewlasciwym miejscu - proszę ich zapytać jakie oni maja propozycje co do podatkow a szybko Pani zrozumie ze przedsiebiorca tam w ogole się nie miesci -
  poza tym partie w Polsce to sa tylko ludzie władzy - tam nie ma znaczenia program a już Idea - a skad - chodzi tylko o cwaniakow którzy w normalnym zyciu - przedsieobiorstwei neie dadza sobie rady sa za glupi i leniwi - oni chcą tylko rzadzic tzn po prostu nas okradać i w tym sa dobrzy - tylko w tym

 • jac_l_w

  Oceniono 7 razy 5

  Teraz się zorientowała, ze Wiosna jest lewicowa????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX