Komentarze (600)
Najnowszy sondaż. PiS triumfuje i jest bliski samodzielnej większości. PSL poza Sejmem
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kamil847

  Oceniono 18 razy 6

  Na Czerskiej żałoba. Zaś PiS pracuje intensywnie nad większością konstytucyjną.

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 22 razy 6

  Demokracja liberalna i praworządność to najwyraźniej model cywilizacyjny, który w tym nieszczęsnym, zapaździałym kraju nie może się przyjąć z powodu niesprzyjających warunków. Osiem lat neurotycznej demokracji w czasach międzywojennych, zakończonych zamachem stanu i wprowadzeniem autorytarnego reżimu i dwadzieścia parę lat podrygów po przełomie ustrojowym w 1989 roku - i bedzie tego dobrego. Jesteśmy krajem postniewolniczym jak Brazylia. U nas nie było Oświecenia. A nasz paradygmat społeczno-gospodarczy to folwark. Zmieniają się dekoracje, ale w polskim teatrzyku grany jest wciąż ten sam spektakl. My o jedno tylko szlemy. Modły k' niebu z naszej chaty: By nam buty mogły śmierdzieć, Jak śmierdziały przed stu laty.

 • feurig59

  Oceniono 17 razy 5

  Symbolem rządu sa loty Kuchcinskiego, działki Morawieckiego, przekręty Biereckiego, Wieżowce Kaczyńskiego, nagrody Szydło, dziunie Glapińskiego i korupcyjne próby przejęcia prywatnych banków, ludzie jak Goss w radach nadzorczych spółek skarbu państwa, Kujda, można by tak wymieniać dalej i dalej wymieniać.
  A podczas tego wszystkiego nie powstał ani jeden żłobek, biblioteka, muzeum, szkoła, boisko, plac zabaw, autostrady stoją, ani jedni mieszkanie socjalne, przez 4 lata nie ZBUDOWALI NIC. Rozrzucili gawiedzi tr kasy i niszczą państwo, przyznając sobie gdzie się da funkcje i kasę.
  Szczerze? Wolę "Cipkomaryjkę" jako symbol.
  Jest słodka i milusia. Błogosławione Łono. Nikomu nie robi krzywdy, nie nawołuje do "stref" ani gett wolnych od ludzi, do pogromu ani rzucania kamieniami w Polaków.
  Ave Maria!

 • ajreneusz

  Oceniono 13 razy 5

  Dyktatura ciemnego ludu reprezentowana przez bandę pizdzielców - ciekawe ile to potrwa i kiedy to j...nie?

 • pogotowie_ortograficzne

  Oceniono 15 razy 5

  A ja myślę, że nie ma się czym martwić. Jeśli nasz duracki zacofany i przykruchtowy naród życzy sobie rządów partii, która zamienia ich państwo w siedlisko mafijnych układów pod egidą katolickiego kościoła, to niby dlaczego mu tego bronić? No przecież ta wiejska i małomiasteczkowa hołota właśnie tego chce, właśnie taka Polska im odpowiada! A że w sumie to ona jest w większości, to co nam do tego? My możemy tylko żałować tego, że na starość już w tym rynsztoku pozostaniemy, ale przynajmniej wiele naszych dzieciaków zdążyło się z tego szaleństwa uratować. Mój syn, lekarz, spakował manatki i się z Polski raz na zawsze wyniósł, jeszcze na odchodne mówiąc; "zobaczymy za 20 lat, kto będzie ten wiejski motłoch leczył i uczył, ale przecież on sam tego chce!"
  A mnie zostało już tylko rozdarte serce, kiedy widuję moich najbliższych jedynie poprzez skypa".
  Dziękuję wam serdecznie, kościelna hierarchio, za przemienienie mojej Ojczyzny w rynsztok.

 • maciejwscieklica

  Oceniono 13 razy 5

  "wolski" my narut", wolski my "rut"'
  "kruleski" szczep jarkowy
  rozmemłany, rozpity, nazarty, rozgadany
  i rozdyskutowany głupotami płynacymi
  od "oświeconego" Kur ... go
  i co nam wiecej trzeba ???
  kolejnego pincet i dobrze będzie

 • hamer007

  Oceniono 9 razy 5

  Niestety Po przegrywa na własne życzenie. Grzegorz Schetyna kompletnie nie nadaje się na lidera partii, zero sympatii w jego stronę, charyzmy. Kompletnie nie udany przywódca partii.
  Na lewicę, zagłosuje. Trójka sympatycznych liderów i rozsądnych.
  Retoryka PO- zagłosuj na nas bo inaczej wygra PiS. Nic więcej. Grzesiu gdzie byłeś jak Tusk latał co tydzień do Gdańska? Z tego co pamiętam to trzymałeś mordę w kubeł..a teraz krytykujesz innych.

 • dadelog

  Oceniono 11 razy 5

  Naród głupieje, PiS w sondażach szaleje...

 • pafdadii

  Oceniono 11 razy 5

  W GWnie "PiS blizko samodzielnej większości" oznacza, że według tych danych procentowych :
  PiS: 236 mandatów
  Ko: 140 mandatów
  SLD: 56 mandatów
  Kukiz: 28 mandatów
  Rzeczywiście, zbliżają się do samodzielnej większości :))))

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 13 razy 5

  Czerskie, mozna u was kupic cipko-maryjke w zboznym celu wsparcia opozycji ?

 • rajqu

  Oceniono 11 razy 5

  PISMAKI Z GW I ICH TYTUŁY: "PiS triumfuje i jest bliski samodzielnej większości". OTÓŻ Z TAKIM WYNIKIEM PIS MA 266 MANDATÓW. zAKŁAMAŃCY. NIE JEST ŻADEN BLISKI TYLKO TYLKO MIAŻDŻY OPOZYCJĘ

 • a.ba

  Oceniono 11 razy 5

  Lemingi są strasznie niezadowolone z tego, że przez lata rządów (PO i Balcerowiczo-podobne) gnojeni robole dostali parę groszy. Teraz te robole z radością patrzą i głosują za "dorżnięciem watahy". Jakieś rzeczywiste wybory mogą się odbyć dopiero po likwidacji PO / SLD / PSL. W tej chwili to zemsta na tych co kazali zapieprzać inwalidom za 3,50 zł za godzinę po 20 godzin przez 7 dni w tygodniu.
  Nie liczcie na cud - sam jestem 'prywaciarzem i wykształciuchem' ale na koalicję powrotu do wyzysku nie zagłosuję.

 • budegac

  Oceniono 6 razy 4

  PiS nie ma absolutnie konkurencji- cała KO, PO czy co tam jeszcze ma na twarzy wymalowane, że ich programem jest wyłącznie powrót do złodziejstwa i nieskrępowane łajdactwo. Nie słyszę od nich nawet żadnych konkretnych obietnic. Jeżeli o czymkolwiek w ogóle majaczą to jest to zawsze tylko doraźna odpowiedź na działania PiS-u. Alternatywą może być tylko Konfederacja, ale ich krytyka rządu bywa żałosna, nieuczciwa i oderwana od realnie wykonalnej polityki.

 • thadd

  Oceniono 8 razy 4

  pane polaki, to nie PIS , nie PO nie PSL czy SLD ale wy wybieracie i popieracie. To wy płacicie ++, przeloty samolotami, gas z US czy (nie) dbacie o wasza sluzbe zdrowia. Od początku polskiej panstwowosci płacicie za fanaberie władzy a dziś jestescie w punkcie w ktorym nie macie przemyslu, banków, komunikacji czy armi. W dzisiejszym swiecie zostaliście sami, samiuteńcy i to na własne zyczenie .Wasz los jest przesadzony pane polaki i nie pomoze pyskowanie na forum.

 • mapi7

  Oceniono 10 razy 4

  Żadni ankieterzy mnie nie pytali i nadal nie pytają,więc informuję:" NIE GŁOSUJĘ NA PiS!!!!"

 • dod201701

  Oceniono 4 razy 4

  1. Obecne ustawy o dostępności do wiedzy publicznej swoich wybrańców powoduje, że NIKT NORMALNY, WARTOŚCIOWY, KTO OSIĄGNĄŁ SUKCES ŻYCIOWY NIE IDZIE DO POLITYKI!. Każda zawistna osoba ma później wgląd w jego dochody, życie osobiste itd itp. To po co się mają angażowac w życie publiczne, jeśli później tracą swoje osobiste. I dlatego do polityki idą ambitne miernoty intelektualne. Co niestety widac. Zobaczcie jaki był skład sejmu w ostatnich latach PRL, wczesnych III RP, do czasu składania oświadczeń majątkowych, a jaki w obecnej kadencji sejmu. Policzcie liczbę lekarzy, inżynierów, ekonomistów, przedsiębiorców. Wyrugowano ludzi, którzy mogą wnieśc wartośc dodaną - kreatywną - pozytywną. Zmiast nich są historycy, którzy najchętniej kłócą się o przeszłośc. A nas najważniejsza jest przyszłośc.

 • eti.gda

  Oceniono 6 razy 4

  "Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący, powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych." (Winston Churchill)

  "Oni mogą być niebezpieczni - bo to zdolny naród- całe szczęście, że nie lubią myśleć i nie lubią się często fatygować. Jak raz się wysilą od wielkiego święta, to potem przez całe lata odpoczywają. Łatwo im zaprzątać głowy głupstwami i przeszkadzać w myśleniu, i trzeba to stale robić".
  Cytat z powieści Dmowskiego, Dziedzictwo, 1931

  Tu macie odpowiedź

 • zapatero222

  Oceniono 4 razy 4

  Za to wszystko odpowiedzialny jest SCHETYNA i K.KAMYSZ. WSTYD WAM ,ZA TO CO ROBICIE DLA POLSKI!

 • maks1956

  Oceniono 10 razy 4

  jednak ludzie są ograniczeni skoro im sie podoba pisowska demokratura ze na tych pisowskich złodziei oszustów głosują żebyśmy tak nie skończyli jak w Wenezueli ze do dziś nie mogą pozbyć sie dyktatora Maduro który doprowadził kraj do zapaści gospodarczej i cofnął kraj cywilizacyjnie no ale to wina jest wyborców ze głosowali za populistą

 • hegemon123

  Oceniono 10 razy 4

  Dlaczego nie ma artykułu o uchodźcy wrzucającym niemieckie dzieci pod koła pociągu??

  Właśnie za taką poprawność polityczną zostaniecie ukarani przegranym wyborami.

 • antymoher64

  Oceniono 12 razy 4

  Uwielbiam demokrację. Tipsiara, menel spod budki z piwem, nierób czy tp. maja tyle samo do powiedzenia podczas wyborów, co np. profesor ekonomii.

 • race444

  Oceniono 14 razy 4

  PiS to taki PZPR w latach 1970 - 1980 jezeli ktos chce na ten temat wiecej wiedziec to niech pogada z ludziami 60+. P.S. I jeszcze rada dla PiS-u zeby poparcie podskoczylo. Zobaczcie w podrecznikach histori jakimi metodami AH poparcie podskoczylo w latach 30-tych

 • labeo

  Oceniono 6 razy 4

  Ogólnie w Polsce nie ma czegoś takiego jak OPOZYCJA, są tylko prywatne interesy partyjek i przywódców.

 • kulalala

  Oceniono 14 razy 4

  krynolinka, fakiba - jak tam ? Znowu wpier...ol :)

 • pafdadii

  Oceniono 18 razy 4

  W GWnie myśleli, że sprzedadzą trochę nieruchomości, zwolnią trochę GWno-dziennikarzyn i jakoś przetrwają 4 lata bez państwowej kasy. A tu się okazuje że przyjdzie zdechnąć pod kolejnymi rządami PiSu :)))

 • mick1972

  Oceniono 16 razy 4

  Bliski to on jest ale większości konstytucyjnej czerscy...

 • antekpociecha

  Oceniono 14 razy 4

  Wystarczy zaproponować "program" 501+ 1001+ i od krówek i świnek ile tam było plus 1 zł

 • wiarus25

  Oceniono 7 razy 3

  Na papierze tylko. W realu przebudzenie będzie bardzo bolesne.

 • tenalg

  Oceniono 15 razy 3

  Połączone siły PO, Nowoczesnej, SLD, PSL, Zielonych i Inicjatywy Polskiej wygrywają wybory do Parlamentu. PiS jest na drugim miejscu! Już niedługo Polskę czeka historyczna zmiana !!! Kwestią tygodni jest moment, w którym PiS i Kaczyński znikną na zawsze z polskiej sceny politycznej !!! Tak! I nikt już tego nie zatrzyma !!! Koalicja Obywatelska bez trudu wygra wybory !!! Właściwie już wygrała! Bo w jutrzejszej Wyborczej będzie o tym, że Jarosław Kaczyński był jednocześnie szefem PiS, Pruszkowa i Wołomina, a austriacki biznesmen Bimberbaum sprzedał mu 15 ton koksu, za co wystawił fakturę. Kaczyński oczywiście do dzisiaj za towar nie zapłacił. Austriacki biznesmen dysponuje też podobno nagraniem, na którym znany i wiarygodny świadek koronny zaklina się, że to on – Kaczyński - osobiście odpalił w Zakopcu Pershinga, co przecież i tak jest oczywistą oczywistością, bo wszyscy w Polsce wiedzą, że Kaczyński ma pozwolenie na broń i do tego pana Pershinga nie lubił. Pan Bimberbaum dysponuje też zapisem wideo ze spotkania nocą na cmentarzu, na którym widać i słychać jak Kaczyński - przebrany za członka PO o ponadprzeciętnym wzroście, zmienionym na baryton głosem dogaduje hazardowy geszeft z niezidentyfikowanymi osobnikami o pseudonimach Rycho i Zbycho. Dodatkowo będzie o tym, że poseł Stefan N. zeznał w prokuraturze, że to Kaczyński zmuszał go biciem po głowie kopniakami z półobrotu do brania udziału w bunga-bunga, przez co on – tzn. Stefan N. - nabawił się rozstroju nerwowego, a w konsekwencji permanentnej wścieklizny. A już w poniedziałek Wyborcza zamieści nagranie - po polsku, z ukraińskim akcentem - czterech byłych więźniów Guantanamo, których Kaczyński - wystylizowany na lidera grupy Motörhead osobiście torturował grając na gitarze elektrycznej heavy metal, śpiewając przy tym japońskie kolędy. We wtorek załączy kserokopię paragonu z Biedronki, na którym czarno na białym widać, kim naprawdę jest Kaczyński!!! Na paragonie będą odciski palców kasjera, który zezna w sądzie, że to Kaczyński osobiście zrobił zakupy i celowo paragonu nie odebrał !!! I będzie jeszcze o tym co i za ile kupił Kaczyński i skąd miał na to pieniądze, bo od kiedy Wyborcza nie zamieszcza rządowych reklam, ma dużo wolnego miejsca do pisania. W środę napisze o tym, po co Kaczyński poszedł do fryzjera i o czym rozmawiali. A w czwartek ujawni kim jest fryzjer Kaczyńskiego, ile ma lat, gdzie się urodził i gdzie mieszka. Tylko Redakcja Gazety musi jakoś przeskoczyć to całe RODO. I napisze też o tym, że Donald Trump jest poczwórnym agentem i bierze pieniądze od każdego, kto daje – bo przecież nie można pisać tylko o Kaczyńskim… I nast ępny piątek - sensacja z samego rana!!! Fryzjer Kaczyńskiego i Donalda Trumpa to ta sama osoba !!!

 • abm1

  Oceniono 11 razy 3

  Przekupny motłoch za parę srebrników odda się w niewolę watażce żoliborskiemu, który zniszczy ten kraj.

 • metaxo

  Oceniono 13 razy 3

  Polska - niedługo Białoruś Zachodnia. Wolski tępy Homo Sovieticus taki sam jak w byłym Sojuzie.

 • andrzej2310

  Oceniono 7 razy 3

  Komunizm upadł bez wystrzału. PIS też upadnie, jak będą kartki na wszystko i puste półki

 • cup_of_t

  Oceniono 3 razy 3

  >Progu wyborczego nie przekroczyłoby natomiast PSL 2,8 procent

  A z PSL taki kozak jeszcze niedawno byl, co chcial dyktowac warunki. Chociaz jedna dobra wiadomosc w tym artykule.

 • fakduck

  Oceniono 7 razy 3

  Niewdzięczny narodzie. pisuarnia podniosła nas z kolan, a my im jeszcze nie daliśmy 110% poparcia. Jak tak można!!!!

 • js08836

  Oceniono 7 razy 3

  A ja nawet się cieszę, że PS ma takie poparcie wśród plebsu. bo przecież ie wśród rozumnych. Ich rozdawniczy sposób rządzenia rozbije się o skały, jak łajba w czasie sztormu. Będę stał wyżej i przyglądał się, jak toną.

 • eti.gda

  Oceniono 7 razy 3

  A co się dziwicie?
  "Zawsze było tak, że rządzi energiczna mniejszość, a nie bierna większość"
  (Adolf Hitler)

 • hubert.fun

  Oceniono 9 razy 3

  Za 4 lata niezależne media będą niszowe. Praktycznie cała władza włacznie z samorządami w rękach jednej partii. Polexit będzie dyskutowany jako "jedna z opcji". Konstytucja trwale uniemożliwi zmianę władzy. A policja będzie bez oporu tłukła "totalną opozycję", która ośmieli sie protestować. Taki mamy Naród... Gorszemu sortowi pozostanie szybki wyjazd z kraju zanim zabiorą paszporty.

 • li.mone

  Oceniono 9 razy 3

  hołota górą

 • ba_sw_ek

  Oceniono 7 razy 3

  @maks1956
  Ludzie nie wiedzą co to jest dyktatura. Nie było ich na świecie. Myślą, że to co teraz mają jest dane na zawsze, a to nieprawda. Ale każde pokolenie musi się przekonać na własnej skórze. Ponieważ jak śpiewał zespół KOMBI "Każde pokolenie ma własny czas.
  Każde pokolenie chce zmienić świat.
  Każde pokolenie odejdzie w cień.
  A nasze nie."

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 3

  Karty zostały rozdane, dzięki LGBT PiS ma kolor z ręki, jak dobrze dobierze to może i mały poker będzie.
  Po wyborach PO musi zrobić gryntowne sprzątanie i przemeblowanie, przede wszystkim zmienić administratora na kogoś mocniejszego i myślącego po gospodarsku a nie złośliwego biurkowca, no i określić jakiś plan na kilka lat do przodu, bo sprzątania będzie na co najmniej pół kadencji.

 • tenare

  Oceniono 5 razy 3

  Żegnamy PSL.
  Spróbujcie za 5 lat.

 • telewy2

  Oceniono 7 razy 3

  I bardzo dobrze, im szybciej pis porządzi tym szybciej to wszystko pierdyknie i będzie po pisie. Ja się zaasekurowałem, wszystkie oszczędności skonwertowałem na euro i umieściłem poza Polską, z sensowym oprocentowaniem. Po 27 latach pracy na całe szczęście trochę odłożyłem z mojej ciężkiej pracy. Już teraz zysk z tego kapitału miesięcznie mam lekko ponad 1400EUR nie ruszając palcem. Całość tego zysku reinwestuję więc co miesiąc jest tego coraz więcej. Do emerytury te oszczędności mam nadzieję jeszcze pomnożyć i emeryturka będzie solidna. Na zus nie liczę, tym bardziej na polityków, niezależnie z jakiej partii są. Oby tylko zdrowie dopisało.

 • zd46

  Oceniono 11 razy 3

  Jakim PRAWEM zwykły poseł, prezes jednej z partii, POMIATA Marszałkiem Sejmu a także Senatu?Jawne bezprawie uzurpatora, który wjechał na chabecie zwanej "anarchia" i teraz "każdy ch.. na swój strój"

 • czarnyminio

  Oceniono 7 razy 3

  Sen wariata śniony nieprzytomnie...

 • firestorm10

  Oceniono 9 razy 3

  W sumie ja chyba nie mam nic przeciwko zeby PIS wygral wybory, bo inaczej na PO spadnie ciezar sprzatania tego, szczegolnie jak boom gospodarczy sie skonczy. Niech oni sie przejada , na tym co rozdali. Tylko nie mozemy dopuscic zeby mieli wiekszosc konstytyucyjna, bo to juz bedzie naprawde zle, jak pod siebie konstytucje napisza

 • fajny_zajety

  Oceniono 3 razy 3

  Charakterystyka PSL: Szef - Tęczowy Władek z PSL jeszcze nie skończył liceum ,a już Tata Andrzej wkręcił go do polityki. Na wiosnę 2019 był lewkiem startował w jednym bloku z Cimoszewiczem ,Millerem, Nowacką. Na jesień chce być narodowcem i konserwatystą marzy o koalicji z PIS. Stoi w rozkroku liczy na 5 % co ogłosi jako wielki sukces... Na razie prowadzi rozmowy z PO i Kukizem ale zasadniczo przyłączy się do każdego kto wciągnie go do sejmu...

 • 2jimmy13

  Oceniono 9 razy 3

  Co musi się jeszcze wydarzyć, żeby suweren zrozumiał, że 500 zł to nie wszystko.

 • czytelnik_bez_fb

  Oceniono 7 razy 3

  To że PiS wygra wybory to oczywiste. Pytanie czy zdobędzie większość do zmiany konstytucji. Wygra bo jeszcze nie ma złych skutków ich rządów dla większości. Większość obudzi się w przyszłym roku jak dostanie po 4 literach. I teraz istotne jest pytanie czy PiS będzie w stanie zlikwidować opozycję czy jednak nie uda się spacyfikować do końca sądów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX