Rząd ureguluje kwestię lotów urzędników z rodzinami. To reakcja na sprawę Kuchcińskiego

- Nie ma żadnych regulacji, które by mówiły, kto może latać z tymi osobami [VIP-ami - red.]. Rozważamy unormowanie tej kwestii, żeby na przyszłość takie sytuacje nie miały miejsca i by nie było dyskusji, jaką właśnie przechodzimy - mówił w Polsat News wicepremier Jacek Sasin. To reakcja na informację o lotach marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, w których miała uczestniczyć również jego rodzina.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wpłacił 15 tysięcy złotych na cele charytatywne za 23 przeloty samolotem specjalnym na trasie Warszawa-Rzeszów i z powrotem - taką informację przekazał mediom dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

W ubiegłym tygodniu Radio ZET opublikowało dokumenty, z których wynikało, że wśród pasażerów znaleźli się członkowie rodziny Marka Kuchcińskiego.

 Ta wpłata kończy sprawę, jeśli chodzi o kwestię przelotów pana marszałka, a raczej członków jego rodziny. Pan marszałek zrobił to, czego nie musiał zrobić, ale poczuł się do tego, że powinien tak postąpić i dobrze, że tak postąpił

- skomentował w Polsat News wicepremier Jacek Sasin.

Jak dodał, nie ma żadnych regulacji, które mówiłyby, kto i na jakich zasadach może latać z VIP-ami. - Nie można kupić biletu na samolot specjalny - podkreślił Jacek Sasin.

 -  Rozważamy rzeczywiście w tej chwili unormowanie tej kwestii, żeby na przyszłość takie sytuacje nie miały miejsca i by nie było dyskusji, jaką w tej chwili przechodzimy - dodał, mówiąc jednocześnie, że na razie nie zostały doprecyzowane szczegóły nowych regulacji.

Więcej o:
Komentarze (180)
Rząd ureguluje kwestię lotów urzędników z rodzinami. To reakcja na sprawę Kuchcińskiego
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 50 razy 36

  Jeszcze uregulujcie kuchcińskiemu procedurę korzystania z ukraińskich dziewczyn.

 • swru

  Oceniono 41 razy 31

  W normalnym kraju złodzieje podają się do dymisji. Ale Hunowie dewastują kraj bez opamiętania a ludzi traktują jak upośledzone bydło

 • hipokryzja

  Oceniono 35 razy 25

  A co tu jest do regulowania? Latasz z rodziną, to wypad na zbity pysk z rządu.

 • jxl82

  Oceniono 26 razy 22

  Kuchciński to niepohamowany cwaniak. Zabierał żonę z rodziną do Rzeszowa, potem proponował jej wycieczkę z zaprzyjaźnionym działaczem wraz zakupami. A w tak zwanym międzyczasie mówił jej że musi coś załatwić i biegł korzystać z usług nieletnich Ukrainek. Okłamujesz, żonę, dzieci, bliższą i dalszą rodzinę, wyborców, sam siebie już okłamujesz Łgarzu.

 • owca888

  Oceniono 23 razy 21

  To żarty jakieś chyba.
  15 tysięcy to kwota na waciki i krem na dziobaty ryj dla Sasina. Niech Sasin sprawdzi ceny biletów, do cholery!!!! I kasa ma wrócić DO BUDŻETU!!!

 • 116av

  Oceniono 24 razy 20

  Jakim prawem zwrocil na Caritas? Oszukal Panstwo czyli wszystkich obywateli/podatnikow i tam powinien zwrocic pieniadze po wydaniu wyroku przez sad.A ile tych podrozy bylo moze 123 a nie 23.PIS to dojna zmiana jak powiedzial Dlugopis.

 • kazimierz111

  Oceniono 23 razy 19

  Np. w cywilizowany kraju jakim sa Niemcy Merkelowa leci na urlop, czy w sprawie państwowej rzadowym samolotem, a jej mąż zasuwa też samolotem ale cywilnym i za swoje euro. No, ale to się dobrozmianowym wsańkolanowym w głowach nie mieści że tak można i trzeba. Teraz w nocy pisole uchwalą że Kuchciński i spółka może latać gdzie i z kim chce.

 • nutka7.17

  Oceniono 22 razy 18

  "Ta wpłata kończy sprawę, jeśli chodzi o kwestię przelotów pana marszałka, a raczej członków jego rodziny."
  Tak tłumaczy złodziej złodzieja.

 • bzzbzzbzz

  Oceniono 26 razy 18

  Rodzina +, Rodzina na swoim, Nam się to po prostu należy, 50.000+ .....

  Jak tak LOT'em na własną wieś lecieć ? Bez konfetti ? Bez SOP'u ? Jeszcze by żona jakąś Ukrainkę piętnastoletnią spotkała .... Nie Kuchta .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX