Prezydent Białegostoku złożył zawiadomienie ws. marszałka województwa. Poszło o "Piknik Rodzinny"

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie działań marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego. Zawiadomienie ma związek z organizowanym w sobotę przez marszałka "Piknikiem Rodzinnym", który miał być alternatywą dla Marszu Równości. Według Truskolaskiego, marsz poprzedzający piknik odbył się bez wymaganych zezwoleń.

Do białostockiej prokuratury trafiło zawiadomienie złożone przez prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego. Dotyczy ono możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego - informuje portal Samorzad.pap.pl.

W sobotę marszałek organizował w mieście "Piknik Rodzinny", który miał stanowić alternatywę dla odbywającego się tego dnia Marszu Równości. Piknik był poprzedzony przemarszem.

Według Truskolaskiego, marszałek zorganizował przemarsz bez wymaganego zezwolenia.Truskolaski zarzuca także Kosickiemu, że organizując marsz "nadużył władzy", a wydarzenie w efekcie doprowadziło do licznych napaści, którymi padli uczestnicy legalnego Marszu Równości. Prezydent Białegostoku twierdzi również, że padł ofiarą "publicznych pogróżek" ze strony marszałka, które miały doprowadzić do zakazania marszu środowisk LGBT. 

Dzień wcześniej zawiadomienie na prezydenta Truskolaskiego złożył marszałek Kosicki, który uważa, że włodarz miasta powinien był zakazać planowanych w sobotę marszów, w tym Marszu Równości.

Marsz Równości w Białymstoku

W sobotę ulicami Białegostoku przeszedł Marsz Równości. Kontrmanifestanci kilka razy próbowali zablokować przejście. W kierunku marszu rzucano niebezpieczne przedmioty i wykrzykiwano obraźliwe hasła. Policja musiała użyć gazu.

Podlaska Policja ustaliła już tożsamość 92 uczestników sobotnich wydarzeń w Białymstoku - poinformowało w czwartek MSWiA.  Z 68 osobami zostały wykonane czynności w związku z popełnionymi przez nie przestępstwami lub wykroczeniami.

Ustalaniem tożsamości osób, które złamały prawo, zajmuje się specjalna grupa białostockich funkcjonariuszy. Policjanci nadal intensywnie analizują materiał z monitoringu zabezpieczonego po sobotnich zajściach.

Więcej o:
Komentarze (52)
Prezydent Białegostoku złożył zawiadomienie ws. marszałka województwa. Poszło o "Piknik Rodzinny"
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 46 razy 36

  Sluszna decyzja Truskolaskiego, Kosicki i ci jego tak zwani "samorzadowcy" powinni poniesc odpowiedzialnosc karna za to co zrobili w Bialymstoku. Czy nie powinien poniesc odpowiedzialnosci karnej takze ten tak zwany "arcybiskup" Wojda, jak i ci tak zwani "ksieza" ktorzy dziekowali bandytom za "obrone wiary"? Dzisiaj prokuratura jest PIS-owska przybudowka, ale w przyszlosci wroci sie i do tej sprawy.

 • chi-neng

  Oceniono 48 razy 34

  Brawo i uznanie dla Prezydenta Bialegostoku.
  Wiecej takich wzorcow, prosimy.

 • magnacarta

  Oceniono 40 razy 30

  Kosicki wyjątkowo odrażająca postac

 • jurek4491

  Oceniono 34 razy 26

  Radni PiS- na tych zadymach grali pierwsze skrzypce to widać w przekazach medialnych JAK GANIALI Z MIKROFONAMI i dowodzili ( do mediów nie zaliczać REŻIMOWEJ ) .

 • damtek

  Oceniono 31 razy 25

  Polskie Radio promuje strefy "wolne od gejów". Na Boga, gdzie my żyjemy. Naprawdę, nie spodziewałem się, że kiedykolwiek Polska stanie się taka.
  Współczuję wszystkim przedstawicielom mniejszości seksualnej. Miejcie dużo siły.
  Janusz Schwertner/twitter Polskie radio/ Robert Tekieli

 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 25

  Tłumaczą się politycy PiS-u, że zostali poproszeni przez policjantów o pełnienie roli katalizatorów. Mieli niby wyciszać emocje wśród kiboli, stąd ich obecność.
  Jedzie mi tu pod postem czołg?

 • damtek

  Oceniono 21 razy 19

  ❗️❗️❗️@GPtygodnik musi natychmiast wycofać z dystrybucji naklejki „strefa wolna od LGBT”. SO w Warszawie wydał zabezpieczenie nakazujące powyższe. To bardzo ważne orzeczenie, szczególnie w ogólnym kontekście narastającej fali dyskryminacji 🌈

  Sylwia Gregorczk-Ab/twitter

 • damtek

  Oceniono 19 razy 15

  Wolność, równość, tolerancja!
  Wrocław solidarny z #MarszrownościBiałystok. Wrocławianie jak zawsze licznie zebrali się pod Pręgieżem <3 #StrefaWolnaOdNienawisci
  Małgorzata Tracz/twitter

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX