Nowa szefowa KE bez ogródek. Na konferencji z Morawieckim przyznała, że się z nim nie zgodzi

- Będziemy mówili również o trudnych tematach, co do niektórych pewnie się nie zgodzimy - mówiła przed rozmowami z premierem przyszła szefowa KE Ursula von der Leyen. Jak przyznała, takimi tematami są sprawy praworządności i migracji.

Wybrana niedawno na przewodniczącą Komisji Europejskiej (jeszcze formalnie nie objęła stanowiska) Ursula von der Leyen powiedziała w Warszawie, że przyjazd do stolicy Polski po odwiedzeniu Berlina i Paryża był dla niej bardzo istotny.

Dodała, że z polskim premierem będzie rozmawiać między innymi o zrównoważonym rozwoju - a więc o polityce klimatycznej oraz o inwestycjach w regionach Wspólnoty, które potrzebują transformacji w dziedzinie energetyki.

Von der Leyen przed rozmową z Morawieckim: Będziemy mówili o trudnych tematach

Von der Leyen wymieniała też, że będzie rozmawiać o ucyfrowieniu Unii Europejskiej, ale nie ukrywała również, że zapewne będzie mieć odmienne zdanie w niektórych kwestiach.

W tym kontekście szefowa KE wymieniła sprawy migracji i praworządności:

Będziemy mówili o trudnych tematach. Co do niektórych tematów zgodzimy się, co do niektórych pewnie się nie zgodzimy. To tematy takie jak kwestie migracyjne i kwestie praworządności. Ważne jest, by się wysłuchać i darzyć się wzajemnym szacunkiem.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał z kolei, że będzie dyskutował na temat personaliów, a także kwestii obsady komisarza i jego ewentualnych kompetencji w KE.

Więcej o:
Komentarze (195)
Ursula von der Leyen w Warszawie. Nowa szefowa KE przyznała, że nie zgodzi się z Morawieckim
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 79 razy 73

  Ostro zaczyna kobitka. Brawo.
  Morawiecki pewnie chciał by powiedzieć, że przyjechała przepraszać. A tu masz.
  Przyjechała opieprzać. Jeszcze raz. Brawo.

 • laik404

  Oceniono 64 razy 54

  Pinokio, czy Merkel już dzwoniła do ciebie z przeprosinami za tą niezgodę Ursuli von der Leyen?

 • jurand48

  Oceniono 61 razy 45

  Niemka to inny poziom i klasa polityka , szybko zorientuje się że nasz Pinokio to marionetka w rękach prezia a komunały czy wręcz głupstwa podobnie brzmią w każdym języku!

 • kroliklesny

  Oceniono 45 razy 35

  Morawiecki moze sie wypowiadac (jeszcze wciaz) do upojenia. Ale Pani von Leyen uprzejmie go poinformuje (po konsultacjach z Prezydentem Macronem), ze jezeli Polska (niestety, nie PiS tylko Polska wlasnie!) nie wyluzuje, to bedzie bleee.. z doplatami. Ja wiem, PiS sie wyzywi, ale cierpiec beda wszyscy Polacy, takze ci zafascynowani i szczesliwi, ze im PiS daje extra kase z ich wlasnych podatkow, bo przeciez nie od siebie!

 • wujekdolf

  Oceniono 29 razy 25

  ale sobie pisiory dorobiły :) "sukces" :)))

 • e.olsen

  Oceniono 29 razy 25

  No i nadzieje oraz euforia PiS po posunięciu Timmermansa poszły się paść...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX