Sondaż Kantar: PiS z dużą przewagą nad PO. Do Sejmu dostałyby się tylko trzy partie

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lipcu, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 39 proc. - wynika z sondażu Kantar. Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska, do Sejmu weszłoby także ugrupowanie Wiosna.

Zjednoczona Prawica (PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) jest zwycięzcą najnowszego sondażu Kantar - informuje Polska Agencja Prasowa, którą cytuje portal Dziennik.pl. Chęć oddania głosu na ZP deklaruje 39 proc. badanych, którzy jednocześnie chcą wziąć udział w wyborach do Sejmu. Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 26 proc. respondentów, a na Wiosnę - 5 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lipcu, pod 5-procentowym progiem wyborczym znalazłyby się ugrupowania: Kukiz'15 (4 proc.), SLD (3 proc.), Nowoczesna (3 proc.), PSL (2 proc.), Wolność (2 proc.), Razem (1 proc.) i Zieloni, których poparcie według sondażu wynosi mniej niż 1 proc.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 12-17 lipca na ogólnopolskiej próbie 974 dorosłych mieszkańców Polski.

CBOS: W Sejmie PiS, PO i PSL

W sondażu, który 12 lipca opublikował CBOS, Zjednoczona Prawica zdobyła z kolei 44 proc. poparcia. Drugie miejsce należało do PO (21 proc.), a trzecie do PSL (6 proc.). Pozostałe ugrupowania znalazły się pod progiem wyborczym.

Data tegorocznych wyborów parlamentarnych nie jest jeszcze znana. Prezydent musi ją wyznaczyć do sierpnia. Pierwszy możliwy termin to 13 października, a najpóźniejszy - 10 listopada.

Więcej o:
Komentarze (553)
Sondaż Kantar: PiS z dużą przewagą nad PO. Do Sejmu dostałyby się tylko trzy partie
Zaloguj się
 • spyderman2

  Oceniono 104 razy 56

  w rosji otwierają szampana, ich TW jarosław Balbina i anatolij macierewicz wykręcili na ciemnym ludzie niezły wynik

 • krynolinka

  Oceniono 88 razy 44

  Sondaż zrobiony przed połączeniem się lewicy. Jaki jest sens jego publikacji? Chyba tylko żeby zamęt robić.

 • polakadam

  Oceniono 68 razy 36

  Sondaż nie uwzględnia koalicji które się właśnie tworzą. Wtedy te wszystkie partie które są pod progiem wyborczym by weszły do sejmu. A to już daje zupełnie inny obraz. Może nawet pis by nie rządził.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 54 razy 30

  Z jednej strony pracownicy w Gliwicach będą naprawiać gaziki GAZ 69, za miliardy złotych, które trafią do kieszeni dziwnych dyrektorów. Z drugiej strony będą mieli pracę, jak pracownicy Autosanu.
  Produkując coś. PRL się odrodziło.....Jedni zbierają miliony prowizji a reszta ciszy się że pracuje...

 • ja.szela

  Oceniono 48 razy 28

  Jak wziąć pod uwagę ile PIS wydało na kiełbasę wyborczą i że trafili na hossę w gospodarce to te 39% jest ich kompletną porażką. Orban czy Erdogan brali ponad 50% przy dużo mniej sprzyjających okolicznościach. Jak się weźmie od uwagę koalicje to może się okazać że nawet większości nie będą mieli.

 • dadelog

  Oceniono 59 razy 27

  Masakra. Ten naród już kompletnie stracił rozum i poczucie własnej godności, skoro za socjalne rozdawnictwo jest gotów oddać swoje głosy na pisobolszewików...

 • kris0104

  Oceniono 45 razy 23

  i tak wyladuje w szambie Historiii ,razem ze swoimi przydupasami, szkoda tylko zmarnowanego przez Polske czasu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX