Morawiecki potępia agresję podczas Marszu Równości. "Każdy ma prawo demonstrować"

- W Polsce jest miejsce dla każdego, ale nie ma na pewno miejsca na takie barbarzyńskie traktowanie drugiego człowieka - powiedział Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji prasowej. Zapewnił też, że jego rząd chce zapewnić bezpieczeństwo wszystkim Polakom.

W sobotę po raz pierwszy przez Białystok przeszedł Marsz Równości. Uczestnicy wydarzenia zostali zaatakowani przez kontrmanifestujących - rzucano w nich m.in. petardami. Z nagrań, które pojawiły się w sieci, wynika, że doszło również do co najmniej kilku pobić. Zaatakowani zostali również policjanci, którzy zabezpieczali marsz. Rzucano w nich m.in. kostką brukową. 

Morawiecki: W Polsce jest miejsce dla każdego

Do sobotnich wydarzeń w Białymstoku odniósł się podczas wtorkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. - Potępiamy, ja potępiam, te chuligańskie, agresywne zachowanie, które mieliśmy okazję zaobserwować w Białymstoku - powiedział zdecydowanie, po czym kilkukrotnie to powtórzył. - W Polsce jest miejsce dla każdego, ale nie ma na pewno miejsca na takie barbarzyńskie traktowanie drugiego człowieka - podkreślił.

Dodał, że "w kodzie genetycznym PiS jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom". Zaznaczył, że prezydentem, który zajął się tą kwestią po latach 90., był Lech Kaczyński i tę ideę kontynuuje partia jego brata.

"Nie tolerujemy chuligańskich zachowań"

Zachowanie kontrmanifestujących Morawiecki ocenił jako niedopuszczalne i naganne. - Każdy ma prawo demonstrować, policja ma zapewniać bezpieczeństwo - stwierdził. Poinformował, że policja ciągle prowadzi działania, które mają doprowadzić do ujęcia wszystkich "agresorów", również tych, którzy nie zostali ujęci na nagraniach, i do tej pory zatrzymała ponad 30 osób.

- Będziemy prowadzili wszelkie działania, żeby ukrócić takie patologie, z jakimi mieliśmy do czynienia. Nasz rząd nie toleruje w najmniejszym stopniu takich chuligańskich zachowań - podsumował premier.

Więcej o:
Komentarze (143)
Morawiecki potępia agresję podczas Marszu Równości. "Każdy ma prawo demonstrować"
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 21 razy 17

  Dla każdego poza gorszym sortem, niższą półką i mordami zdradzieckimi.
  A w ogóle to nie jest tak, że chuligan zawsze bije tego dobrego, a księża gwałcą tylko grzeczne dzieci.
  Nie popieram, ale rozumiem.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 19 razy 15

  Nie tolerujemy chuligańskich zachowań , my im błogosławimy.

 • donmarek

  Oceniono 21 razy 15

  Krzywogęby Matole, to co teraz się dzieje w kraju, to jest wasza i tylko WASZA zasługa. A prowodyrem tego wybuchu nienawiści jest wasza guru, ten żoliborski impotent !!!

 • takkietam

  Oceniono 16 razy 14

  wasz pisowski elektorat hipokryto, najpierw dajecie "ciche" przyzwolenie - mlodziez patriotyczna, obroncy wartosci chrzescijanskich itp itd - a potem wielkie oburzenie. Tak to się właśnie zaczyna historyku od siedmiu boleści , żydów w Niemczech tez nie od razu gazowano...

 • ona_ona_80

  Oceniono 14 razy 14

  Taaaaa, jasne. Bujać to my, a nie nas.
  Pinokio, idź już sobie, bo przynudzasz. I zastanów się co mówisz, bo jeszcze od tych "prawilnych Polaków" dostaniecie zje...kę za tą politykę miłości. Prawdziwy suweren tolerancji nie toleruje.

 • franclajn

  Oceniono 14 razy 14

  Potępia i nic z tym nie robi. Miał pokazać majątek swój i żony, a nie pokazał. Miały być fabryki samochodów elektrycznych, dronów i promów, a jest tylko wykarczowana Mierzeja Wiślana oraz rosnący import węgla od Ruskich; także sprawa afery KNF nadal niewyjaśniona, taśmy prawdy z niemieckim kuzynem prezesa i jego dwoma wieżami zamiecione pod dywan, spółka Srebrna i jej prezes z esbecką przeszłością oraz koperta dla księdza - też cisza.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 18 razy 12

  A co Morawiecki powie na wypowiedzi Piontka? Bo Piontek oficjalnie odmówił mniejszościom prawa do demonstracji.

  Na razie odmówił prawa tylko LGBT, ale że to nazista - okultysta z Opus Dei za chwilę zakaz rozszerzy na wszelkie inne mniejszości, także wyznaniowe.

  A później wypędzenie braci polskich pod karą śmierci i edykt z Alhambry, bo tak nakazuje rzymskokatolicka tradycja.

 • vater1958

  Oceniono 14 razy 12

  A czy ponieśli już karę bandyci z ONR i MW, którzy pobili w Radomiu Andrzeja Majdana???
  facebook.com/photo.php?fbid=10209668032936216&set=a.1203697911203&type=3
  Właśnie pobłażliwość w takich przypadkach doprowadziła do białostockich pokazówek bandytyzmu...
  Panie Premierze MM (szkoda czasu na pełne nazwisko) - czy skończy się tak samo, jak w Radomiu?!?
  Czy pobitym zostaną przez prokuraturę postawione zarzuty udziału w bójce wzajemnej??????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX