Małgorzata Gosiewska: marsze LGBT i kontrreakcje to w wielu miejscach skutek działania służb rosyjskich

Małgorzata Gosiewska twierdzi, że agresja, jaka pojawiła się podczas Marszu Równości w Białymstoku ze strony kontrmanifestujących, może być skutkiem działań rosyjskich służb. Według niej jest tak m.in. w Gruzji i Mołdawii, więc może być i w Polsce.

Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu z PiS, na antenie Polskiego Radia 24 skomentowała sobotnie wydarzenia podczas Marszu Równości w Białymstoku. Według niej zamieszki były próbą "przedstawienia Polski opinii publicznej państw zachodnich jako kraju zacofanego, nacjonalistycznego i brutalnego w stosunku do niektórych środowisk".

- Dochodzi do wywołania konfliktu poprzez kwestie światopoglądowe i moralne po to, by doprowadzić za wszelką cenę do konfrontacji, destabilizacji i chaosu oraz oczernienia ugrupowania rządzącego - stwierdziła.

Zamieszki były skutkiem działania służb rosyjskich?

Co więcej, według Gosiewskiej wydarzenia z Marszu Równości w Białymstoku mogą być skutkiem działań służb rosyjskich. Podkreśliła, że tak dzieje się m.in. w Gruzji i w Mołdawii, gdzie tworzone są specjalne ugrupowania, mające reagować w brutalny sposób na różnego rodzaju działania ugrupowań LGBT. 

- Marsze LGBT i kontrreakcje to w wielu miejscach skutek działania służb rosyjskich - mówiła Gosiewska. Nie wiem kto kierował agresją podczas zamieszek w Białymstoku, ale nie wykluczone, że to również tego typu działania - stwierdziła wicemarszałek Sejmu - dodała.

Białystok. Marsz Równości spotkał się z agresją kontrmanifestujących

W sobotę po raz pierwszy w Białymstoku przeszedł Marsz Równości. Spotkał się on jednak z wieloma agresywnymi reakcjami, w mieście doszło wręcz do zamieszek. Kontrmanifestujący rzucali w uczestników marszu m.in. petardami, a w policjantów, którzy zabezpieczali wydarzenie - kostką brukową. Z doniesień mediów wynika, że były osoby ranne. Policja zatrzymała już ponad 30 osób, związanych z wydarzeniami.

Więcej o:
Komentarze (522)
Małgorzata Gosiewska: marsze LGBT i kontrreakcje to w wielu miejscach skutek działania służb rosyjskich
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 123 razy 111

  Ktoś pani Małgosi w pustej przestrzeni między uszami namieszał, czy to nowy przekaz dnia? Sami, żeście tych kiboli uruchomili. Nikt nie musiał z zewnątrz się angażować.

 • 1moja

  Oceniono 95 razy 79

  "...może być skutkiem działań rosyjskich służb.." Niech pani sobie nie nadwyreza glowki, za tym bandytyzmem staly watykanskie sluzby, ktore z kosciolkow rozancem i krzyzem zachecaly tych dumnych i prawdziwych katonazioli do pogromu.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • vasilij_konopkin

  Oceniono 83 razy 73

  Następny gigant myślowy!
  Suski ma konkurencję na tytuł Naczelnego Debila.

 • puuchatek

  Oceniono 74 razy 58

  Akurat to, że polskie środowiska "narodowców" są na pasku Rosji (czy świadomie, czy nie - to inna kwestia) to sprawa dość oczywista…

 • michktt

  Oceniono 65 razy 57

  Czy Pani Wicemarszałek sugeruje, że jej obecny rząd pozwala działać obcej agenturze na terenie kraju ? Czy może jest zbyt nieudolny be te działania powstrzymywać ? Może trzeba było pomyśleć przed likwidacją wojskowych służb wywiadowczych ?

 • latozradiem

  Oceniono 46 razy 36

  To, ze się wjechało do Sejmu na trumnie, nie czyni człowieka predysponowanym do wypowiadania opinii. Na pohybel pisowi i dojnej zmianie!

 • dziadekjam

  Oceniono 42 razy 34

  "Małgorzata Gosiewska twierdzi, że agresja, jaka pojawiła się podczas Marszu Równości w Białymstoku ze strony kontrmanifestujących, może być skutkiem działań rosyjskich służb. Według niej jest tak m.in. w Gruzji i Mołdawii, więc może być i w Polsce."
  ============================================
  Cóż za wnikliwy analityczny umysł..:-)
  PS. Ta jest po "Peronie" Gosiewskim wdową "cywilną" czy "kościelną", bo się w tym gubię..:-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX