Ursula von der Leyen przyleci do Polski. Ma spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w czwartek 25 lipca przyleci do Polski. Podczas wizyty spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim.

Informację tę za pośrednictwem Twittera potwierdził rzecznik prasowy rządu Piotr Muller. Tematem rozmów mają być m.in. sprawy personalne i programowe w nowej Komisji Europejskiej. Poruszona zostanie więc kwestia kandydata na stanowisko polskiego komisarza UE.

Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim

Według dziennikarzy "Rzeczpospolitej" rząd Prawa i Sprawiedliwości rozważa siedmiu kandydatów. Wśród nich znajduje się szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, minister do spraw europejskich Konrad Szymański, minister przedsiębiorczości Jadwiga Emiliewcz, minister infrastruktury Jerzy Kwieciński oraz eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości Adam Bielan, Ryszard Czarnecki i Jacek Saryusz-Wolski.

Przed spotkaniem z premierem Mateuszem Morawieckim Ursula von der Leyen odwiedzi też Francję, gdzie odbędzie rozmowę z prezydentem Emmanuelem Macronem. Ursula von der Leyen jest pierwszą kobietą na stanowisku przewodniczącej Komisji Europejskiej. Niemiecka polityk z wykształcenia jest ekonomistką i lekarzem. W 2003 roku została ministrem spraw społecznych, a dwa lata później powołana została na stanowisko minister do spraw rodziny, osób starszych, kobiet i młodzieży w rządzie Angeli Merkel. Ostatnim stanowiskiem w rządzie było przewodzenie resortem obrony. 

  
 

Więcej o:
Komentarze (42)
Ursula von der Leyen przyleci do Polski. Ma spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 19 razy 15

  Żeby jej tylko jacyś kibole na lotnisku nie napadli za to, że mówi po niemiecku.
  Módlmy się, o narodzie ...

 • remo29

  Oceniono 12 razy 10

  Oj czuję, że będzie kolejny sukces na arenie międzynarodowej ;)

 • q1000

  Oceniono 10 razy 8

  Rozmowa będzie krótka i przykra dla Morawieckiego bo będzie zawierała jedno przesłanie : Koniec łamania praworządności w Polsce !

 • lesnojeziorska

  Oceniono 14 razy 8

  No musi przecież podziękować za wybór, przeprosić, że nie wybrali fałszydła, i przyjąć wszystkie postulaty pisobolszewii do natychmiastowej realizacji. Znaczy, tak powie Moradziecki, a on przecież by nie kłamał.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 7 razy 7

  Żadnych złudzeń Panowie - usłyszy Moradziecki

 • evergreen111

  Oceniono 12 razy 6

  Europosłowie PiS głosowali za Niemką! Rządzi nami ukryta opcja niemiecka pod dowództwem Herr Kaczyńskiego! Zgroza!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX