Prezydent Białegostoku składa zawiadomienie do prokuratury na polityków PiS za blokowanie Marszu Równości

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez kilku lokalnych polityków, w tym przez marszałka województwa podlaskiego. Mieli być oni zaangażowani w blokowanie sobotniego Marszu Równości w stolicy Podlasia.

Podczas konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wyraził swoje oburzenie atakami na uczestników białostockiego Marszu Równości.

- Uczestnicy zostali zaatakowani przez zorganizowane grupy. Na tego rodzaju ekscesy nie może być zgody. Przemoc i pogarda nie mogą być akceptowane i usprawiedliwiane - słowa prezydenta Białegostoku relacjonuje portal Onet.pl.

Tadeusz Truskolaski zawiadomi prokuraturę. Politycy PiS na czele blokady Marszu Równości?

Polityk zapowiedział także, że złoży zawiadomienie do prokuratury. Truskolaski podejrzewa, że marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, podobnie jak inni członkowie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, mogli popełnić przestępstwo. Prezydent Białegostoku powiedział, że na materiałach dostępnych w internecie, które przedstawiają sobotnie wydarzenia, widać czynny udział samorządowców w ustawianiu blokad dla Marszu Równości.

- Jest to drastyczne nadużycie demokratycznego mandatu i zaprzeczenie misji samorządowej - powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Marszałek podlaskiego wskazuje winnego przemocy na Marszu Równości. Jest nim... Tadeusz Truskolaski

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki uważa, że odpowiedzialność za ataki na uczestników Marszu Wolności ponosi m.in prezydent Białegostoku. Jego zdaniem wina Truskolaskiego polega na tym, że nie zablokował organizacji sobotniego Marszu. 

Zwykłym białostoczanom jest wstyd za to, do czego dopuścił Pan wczoraj. Zrobiliście wszystko żeby Marsz LGBT przeszedł przez centrum miasta. Wznieciliście emocje na niespotykaną skalę. Takiej promocji chcieliście? Jesteście dumni?

- napisał na Twitterze Kosicki.

Więcej o:
Komentarze (252)
Prezydent Białegostoku składa zawiadomienie do prokuratury na polityków PiS za blokowanie Marszu Równości
Zaloguj się
 • rgfm

  Oceniono 155 razy 133

  Pisowska hołota i ptopedofilski kościół swoimi kibolami niszczy Polskę. Tak czyni jedynie okupant.

 • rejestr1

  Oceniono 93 razy 93

  Posługując się logiką pana Kosickiego można powiedzieć, że w 1939 roku Niemcy hitlerowskie zaatakowały Polskę, bo zostały do tego sprowokowane?

 • owca888

  Oceniono 84 razy 76

  Brawo, panie prezydencie, warszawiacy są z panem.

  Wyciąć kadry z samorządowcami, powiększyć faszolskie gęby i upublicznić szeroko.

 • lkolesio

  Oceniono 65 razy 65

  Kulawy i inne faszystowskie śmieci z pis nie pozwolą skrzywdzić faszystowskiego lumpenelektoratu.

 • bladortograficzny11

  Oceniono 62 razy 58

  " Nie dziwi mnie wrogosc kk wobec LGBT, bo jak LGBT wychodzi z ukrycia, to maleje liczba powołań kapłańskich. Legalność, a raczej tolerancja LGBT oznacza, że dość duża liczba osób o takich skłonnościach nie widzi sensu ukrywania się w stanie kapłańskim, bo rodzina/znajomi czy nawet sąsiedzi ze wsi będą oswojeni, że "przyjezdza do domu bez baby". tedek1

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 50 razy 50

  Ten diskopolowy tańcowniś marszałek zapewne maczał w tym swoje paluchy

 • j21p

  Oceniono 52 razy 50

  pis z klerem chca wojny domowej?

  chca "wyspy wolnosci"?

  Polacy, kiedy sie obudzicie??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX