Zapadł wyrok w procesie Kaczyńskiego z Wałęsą. "Nie dam sobie zamknąć ust!"

Sąd podtrzymał wyrok w procesie między Jarosławem Kaczyńskim a Lechem Wałęsą. Były prezydent musi przeprosić prezesa PiS za wypowiedzi, w których obarczał go winą za katastrofę smoleńską. Sąd nie przystał jednak na wniosek Kaczyńskiego, by Wałęsa przeprosił go za mówienie, że "nie jest zdrowy psychicznie".

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok w sprawie ochrony dóbr osobistych, jaką Lechowi Wałęsie wytoczył Jarosław Kaczyński. SA ogłosił, że były prezydent musi przeprosić prezesa PiS za swoje wypowiedzi, w których oskarżał Kaczyńskiego o spowodowanie katastrofy smoleńskiej. Sąd odrzucił jednocześnie apelacje zarówno Wałęsy, jak i Kaczyńskiego. Wyrok jest prawomocny.

Podtrzymanie wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku z grudnia ubiegłego roku oznacza, że były prezydent ma przeprosić za sugerowanie, że Jarosław Kaczyński kazał Lechowi Kaczyńskiemu lądować w Smoleńsku mimo niesprzyjającej pogody. Takie opinie zamieszczał m.in. na Facebooku.

Chodziło też o skandaliczne zdjęcie, jakie zamieścił Wałęsa na Facebooku, które przedstawiało jego, Lecha Kaczyńskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego. Wizerunki Kwaśniewskiego i Wałęsy były podpisane "Prezydent RP", a Lecha Kaczyńskiego "smoleński morderca 95 niewinnych osób".

Natomiast Lech Wałęsa nie musi przepraszać - czego domagał się Kaczyński - za mówienie, że prezes PiS "nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie".

Wałęsa: Będę skarżył ten wyrok do Sądu Najwyższego

Do wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku odniósł się na Facebooku Lech Wałęsa, który stwierdził, że "sąd ocenił dowody w tej sprawie niewszechstronnie" i zapowiedział skargę do Sądu Najwyższego.

Wypowiadałem tylko swoje opinie, bo znałem Kaczyńskich długo i wiedziałem, kto kim kierował. Jak mogły moje wypowiedzi obrazić Jarosława Kaczyńskiego, skoro on dobrze wiedział, że chodziło mi o krytykę sytuacji, w której osoba bez funkcji państwowych kieruje Państwem i między innymi kierowała Prezydentem RP. Sąd tych kwestii nie wziął pod uwagę, dlatego wydał taki błędny wyrok. Nie dam sobie zamknąć ust! Będę skarżył ten wyrok do Sądu Najwyższego, a jak będzie trzeba, to do Europejskiego Trybunału Praw Człowiek

- napisał Lech Wałęsa.

Więcej o:
Komentarze (113)
Proces Wałęsa-Kaczyński. Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok. Wałęsa musi przeprosić
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 51 razy 31

  Wałęsa powiedział, że Kaczyński jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Nie ma na to dowodów, więc Wałęsa musi przeprosić.

  Kiedy zatem Kaczyński i Macierewicz przeproszą za wielokrotne oskarżanie o to samo Tuska i wielu innych ludzi?

  Pani Kaczyński - honoru od Pana nie wymagam, bo to byłaby gigantyczna naiwność, ale minimum konsekwencji…

 • ks-t

  Oceniono 25 razy 17

  Sąd ocenia sprawę na podstawie faktów, a dowodów na spowodowanie katastrofy przez Jarosława Kaczyńskiego nie ma. Chociaż większośc zdrowo myślących ludzi wie jak było.

 • marko_33

  Oceniono 20 razy 14

  To, że była presja na pilotów i ze strony LK i jego świty włacznie z tym fachowcem "Śmiało zmieścisz sie" to jasne jak słońce. Żaden PIS-ior tego nie podważy ale oczywiście czepiają się Arabskich itp bo to zla opozycja.
  Natomiast Wałęsa jest na przegranej pozycji w kontekście Jarosława bo nigdy tego mu nie udowodni no chyba że mityczne służby nasłuchu FR ujawnia treśc rozmowy.
  PULL UP. TERRAIN AHEAD !!! i wszystko w temacie.

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 16 razy 12

  To znaczy, że sąd przyznał, że Kaczyński jest niezrównoważony i chory psychicznie. Brawo sąd.

 • olal.bana.gw

  Oceniono 17 razy 11

  Zadne rysunki komiksow i filmy jak J.Kaczynski skacze przez plot nie zmienia histori i faktow ze to Walesa skakal przez plot a kurdupel Kaczynski spal w najlepsze. Sady zerowego nie zamaza obrazu historii.
  Ps: Wystarczy ujawnic rozmowy telefoniczne zoliborz-tutka i bedzie wiadomo kto ma racje. Suweren dal ksywke Kain Jarkowi. Suweren sie myli?

 • Andrzej Krywen

  Oceniono 27 razy 11

  To przez sympatię do ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego głosowałem w 2005 na PiS. Po raz pierwszy i ostatni. Teraz muszę niestety przyznać rację Prezydentowi Wałęsie. Prezydent Lech Kaczyński przyczynił się do katastrofy pod Smoleńskiem na różne sposoby:
  1. Nie dopuścił do dymisji gen. Błasika.
  2. Oskarżył o tchórzostwo pilotów, którzy podczas lotu do Gruzji odmówili lądowania w strefie zagrożenia.
  3. Opóźnił odlot do Smoleńska.
  4. Nie podjął decyzji akceptującej odejście na lotnisko zapasowe (dowódca załogi powinien był go o to w ogóle nie pytać, ale z uwagi na p.2. nie chciał zapewne powtórzenia sytuacji gruzinskiej).

 • epik73

  Oceniono 22 razy 10

  A jak kiedyś światło dzienne ujrzą taśmy które udowodnią że Pan Lech Wałęsa miał racje to czy kaczor odszczeka wszystko i pójdzie siedzieć za spowodowanie katastrofy ze skutkiem śmiertelnym?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX