Kuchciński męczył się w Sejmie z angielską nazwą. Wszystko się nagrało. "Czytamy po polsku"

Tej okazji nie mógł przepuścić Sławomir Nitras - gdy tylko noga powinęła się marszałkowi Sejmu, przeszedł do ataku. Poszło o wymowę amerykańskiego JUST Act, ale Marek Kuchciński był niewzruszony na docinki posła, bo oświadczył: - Czytamy po polsku.

Powiedzieć, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński i poseł PO Sławomir Nitras mogą za sobą nie przepadać, to jak nic nie powiedzieć. W zasadzie cała obecna kadencja przebiega im na wymianie uszczypliwości, które nierzadko kończyły się karaniem parlamentarzysty za różne występki, a poseł wielokrotnie krytykował marszałka.

W piątek konflikt obydwu znowu powrócił, tym razem zakończyło się tylko na złośliwości w wydaniu Nitrasa. Marszałek Sejmu podczas odczytywania kolejnych punktów obrad natrafił na mały problem: projekt uchwały autorstwa Kukiz'15.

Chodzi o uchwałę w sprawie ustawy JUST Act 447, którą przyjął w ubiegłym roku amerykański Kongres, dotyczącą odzyskiwania majątków żydowskich bez spadkobierców. Marszałek zaczął bez problemów, ale gdy doszło do odczytania "JUST Act", na chwilę odwrócił się i po konsultacji poprawnie wymówił pierwszy człon. Potem już jednak poszło gorzej i powiedział, literując:

A. C. T. Cztery, cztery, siedem.

Kuchciński do Nitrasa: Czytamy po polsku

Marszałek Kuchciński aż rozłożył ręce w rezygnacji, a z okazji skorzystał Nitras, co słychać dopiero na na nagraniu udostępnionym przez posła na Twitterze. Sławomir Nitras rzucił wtedy do marszałka, poprawnie wymawiając angielską nazwę:

JUST act! JUST Act! To w języku angielskim jest!

Na co marszałek szybko odparł: - Czytamy po polsku. Nitras wszystko skwitował na Twitterze słowami: "Porozmawialiśmy sobie z panem marszałkiem. Po polsku. Po angielsku".

Co ważne - posłowie nie wyrazili zgody na to, by rozszerzyć obrady o punkt, z którym tyle problemów miał marszałek.

Więcej o:
Komentarze (403)
JUST Act w Sejmie. Marszałek Marek Kuchciński z problemami o nazwie. "Czytamy po polsku"
Zaloguj się
 • yaspiman

  Oceniono 135 razy 125

  Panie Nitras wiecej wyrozumiałości. kuchciński to półanalfabeta z patologicznej rodziny. on po "polskiemu" dobrze nie potrafi, a co dopiero w zagramicznych językach :-)

 • krynolinka

  Oceniono 107 razy 101

  Kuchciński to jednak "wybitny intelektualista". Nawet caryca mu nie daje rady!

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 105 razy 97

  W rzeszowskich przybytkach uciech też czternastoletniej Ukraińce czytałeś po polsku?

 • cozano

  Oceniono 71 razy 67

  Wielu znamienitym politykom pisowskim zakres ich zdolności sprowadza się do psiej wierności wobec Jarka. Tak poza tym dużo więcej nie trzeba aby stać się elitą pisowską.

 • six_a

  Oceniono 52 razy 52

  po ukraińsku mógł przeczytać albo francusku, podobno świetnie włada.

 • lica79

  Oceniono 48 razy 48

  PiS dopuścił do władzy półanalfabetów bez żadnych kompetencji i kwalifikacji ta zbieranina miernot prowadzi nas na skraj przepaści

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX