Georgette Mosbacher skrytykowała homofobiczne naklejki. Rzecznik rządu PiS: niepotrzebna wypowiedź

Piotr Müller, rzecznik rządu, uważa, że ambasadorka USA Georgette Mosbacher nie powinna wypowiadać się na temat homofobicznych naklejek, bo "nie jest kwestia związana z relacjami między Ameryką a Polską".

Do nowego numeru "Gazety Polskiej" ma zostać dołączona naklejka z napisem "Strefa wolna od LGBT". Pomysł skrytykowała ambasadorka USA Georgette Mosbacher. W opublikowanym na swoim Twitterze wpisie wyraziła swoje rozczarowanie i zaniepokojenie tym, że tygodnik promuje w ten sposób "nienawiść i nietolerancję". 

Piotr Müller: wypowiedź ambasador USA "niepotrzebna"

Szanujemy wolność słowa, ale musimy wspólnie stać po stronie takich wartości jak różnorodność i tolerancja

- napisała na Twitterze Mosbacher.

Do sprawy kontrowersyjnych naklejek odniósł się w piątek rano rzecznik rządu Piotr Müller. Uznał, że ambasador Georgette Mosbacher nie powinna wypowiadać się na ten temat. 

Wydaje mi się, że to nie jest kwestia związana z relacjami między Ameryką a Polską. Wydaje mi się, że to jest niepotrzebna wypowiedź

- powiedział rzecznik rządu w porannej rozmowie w Polsat News. Zapewnił jednak, że sam nie nakleiłby takiej naklejki. - Generalnie jestem krytyczny wobec tego, co robi część środowisk LGBT, ale jestem zwolennikiem tego, aby w sposób konstruktywny podchodzić do tego i nie nakręcać jakiejś atmosfery napięć między różnymi grupami politycznymi czy środowiskami, co często robią same środowiska LGBT - powiedział Piotr Müller. 

Naklejki wzbudziły duży sprzeciw społeczny. Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej zapowiedział, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, a Robert Biedroń obiecał, że jego partia Wiosna nie zostawi tego bez odpowiedzi. "Obrzydliwe; nie ma naszej zgody na szerzenie nienawiści" - powiedział Biedroń. 

Więcej o:
Komentarze (354)
Georgette Mosbacher skrytykowała homofobiczne naklejki. Rzecznik rządu PiS: niepotrzebna wypowiedź
Zaloguj się
 • 600ps

  Oceniono 77 razy 57

  "Wydaje mi się, że to nie jest kwestia związana z relacjami między Ameryką a Polską. Wydaje mi się, że to jest niepotrzebna wypowiedź" takie slowa wypowiedzial rzecznik rzadu PiS. Cóz mozna powiedziec !!!!. Pisowcy to rzeczywiscie glupki a nie politycy.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 68 razy 48

  Ciekawe, jak czuli by się "katolicy" gdyby ich zaczęto lać w tramwajach i wyzywać na ulicy ????

 • diesel_poznan

  Oceniono 55 razy 39

  Wydaje mi się, że komentarz rzecznika do ambasadorki USA to nie jest kwestia związana z relacjami między Ameryką a Polską.

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 37

  Będą pisiory się miały z pyszna gdy zaczną ich zawracać z lotniska JFK do ciemnogrodu jaki tworzą.

 • fakiba

  Oceniono 44 razy 30

  Niedorzecznik znowu się odezwał , tylko po co , acha pis mu kazał się ośmieszać

 • polakadam

  Oceniono 40 razy 28

  I co teraz? Pis zerwie współpracę z USA?
  Tym bardziej że Donald Trump także napisał na tweeterze : "Celebrujemy Miesiąc Dumy LGBT i przypominamy o ogromnym wkładzie osób LGBT w tworzenie naszego wspaniałego Narodu. Solidaryzujemy się też z osobami LGBT żyjącymi w krajach, gdzie za orientację seksualną karze się, osadza w więzieniach, a nawet zabija. Moja administracja zainicjowała światową kampanię na rzecz dekryminalizacji homoseksualności i namawiamy wszystkie kraje, by przyłączyły się do naszych starań" - napisał Trump.

 • bankier.1

  Oceniono 47 razy 27

  Kluczowy jest tu fragment : " wydaje mi się...Nie jedna rzecz ci się wydaje, niedorzeczniku.

 • marc.pl

  Oceniono 32 razy 24

  Po ujawnieniu szokującej i skandalicznej afery pedofilii wśród polskich duchownych PiS oraz kościół szybko wyciągnęli gruby dywan z napisem LGBT i dokładnie tym dywanem przykryli pedofilie w kościele - szczególnie zaangażował się Kaczyński strasząc polską ciemnotę sodomią jaka zagraża naszemu państwu przez LGBT. O pedofilach w sutannach zapanowała całkowita cisza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX