SLD, Wiosna i Razem po rozmowach o koalicji. Włodzimierz Czarzasty: Nastąpiła wstępna gra miłosna

Sojusz Lewicy Demokratycznej przygotowuje się na wybory. W piątek rano lider SLD Włodzimierz Czarzasty mówił o tym, że rozpoczęło się tworzenie bloku lewicowego, który wystartuje w wyborach parlamentarnych.

Grzegorz Schetyna opowiedział w czwartek jak będzie wyglądała Koalicja Obywatelska, która w październiku powalczy o miejsca w Sejmie i Senacie. Lider PO poinformował, że wystartują w niej Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska oraz obywatele. "Kończymy z formuła partyjną" - mówił Schetyna. 

SLD tworzy lewicową koalicję na wybory parlamentarne 

W Koalicji Obywatelskiej nie znalazło się miejsce dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W piątek rano lider SLD Włodzimierz Czarzasty powiedział kilka słów o tym, jakie partia ma plany na wybory parlamentarne. 

Wczoraj nastąpiła wstępna gra miłosna, w wyniku której ustaliliśmy, że jesteśmy ze sobą dalej. Teraz będziemy planowali, dopraszali

- mówił Włodzimierz Czarzasty w Polskim Radiu. Dodał, że rozpoczęło się już tworzenie bloku lewicowego na wybory, który będzie prawdopodobnie funkcjonował pod nazwa "Lewica". Podkreślił, że czwartkowe spotkanie lewicowego bloku było bardzo dobre, a teraz jest pora na planowanie wszystkiego "centymetr po centymetrze". Powiedział, że szczegóły poznamy "w swoim czasie" - pierwsze już dziś. W piątek o godzinie 13 odbędzie się konferencja prasowa.

Wcześniej Włodzimierz Czarzasty informował, że rozpoczął rozmowy z Razem i Wiosną Biedronia. W piątek późnym wieczorem liderzy partii mówili o tym, jak poszły rozmowy o tworzeniu bloku lewicowego. - Jest super. Jest naprawdę fajna siła - mówił Włodzimierz Czarzasty. Lider Wiosny Robert Biedroń ocenił, że dzień był długi, ale owocny. 

- Rozmawialiśmy o tym, żeby była jedna lista lewicy, żeby była jedna lista na lewo od Platformy Obywatelskiej i jest chęć, jest wola. Spędziliśmy sporo czasu ze sobą i było miło, było dobrze - dodał Adrian Zandberg lider Razem.

Więcej o:
Komentarze (209)
SLD tworzy koalicję na wybory. Włodzimierz Czarzasty: Nastąpiła wstępna gra miłosna
Zaloguj się
 • lovepeacemusic

  Oceniono 78 razy 44

  Nie zagłębiając się w sprawy programowe i światopoglądowe, to na lewicy można zauważyć taką prostą radość życia - w języku, sposobie mówienia, dystans do siebie i żarty - we wszystkim. Zero nadęcia i martyrologii. Taki oddech po narodowości prawicy.

 • baby1

  Oceniono 44 razy 30

  No i dobrze, że Lewica nie pójdzie do wyborów z tym wychuchanym PO. Jak Schetyna myśli, że PO będzie miało drugi wynik w wyborach, to jest w błędzie. Nie ma sensu, aby w Polsce były dwie przykościelne partie i to na dodatek udające walkę ze sobą.

 • agaton.tona

  Oceniono 31 razy 21

  lewica jest potrzebna jak powietrze do oddychania. Mam nadzieję , że Polacy dla których wolność, demokracja , prawa kobiet, mają wartość tłumnie na nią zagłosują . Kościelny zaduch i smrodek obu partii wiodących - jest nie do wytrzymania.

 • jakbysietupodpisac

  Oceniono 15 razy 11

  Schetynie udało się coś co nikomu nie udało się od jakichś 18 lat - zjednoczył lewicę.

 • matts06

  Oceniono 16 razy 10

  Super :) Na to czekałem od dłuższego czasu, jedna lista lewicowa i jedziemy z POPiSem!

 • banan125

  Oceniono 11 razy 7

  Nareszcie ! - już wiem na kogo będę głosował - na pewno nie na PiS i PO 0 już mam dosyć tych patriotycznych wariatów i bezmyślnych niby-liberałów., którzy myslą tylko jak tu "WYGRAĆ" , a ludzi mają głeboko w Duoach .....BRAWO ! panie Czarzasty

 • krzysztof173

  Oceniono 12 razy 6

  z perspektywy ostatnich 30 lat komuchy byli najuczciwszą partią(najmniej kradli)

 • antonikarcz

  Oceniono 30 razy 6

  Schetyna wygląda na kawał kretyna, ale to cwana bestia, wie że zaczyna się stagnacja gospodarcza, więc wykombinował zabezpieczenie swoim ludziom stołków na kolejną kadencję, ale bez brania odpowiedzialności - rządzenia, poczeka 4 lata aż PiS będzie zmuszony do drukowania kasy, podnoszenia podatków lub odbierania socjalu.

 • chi-neng

  Oceniono 20 razy 4

  ..." pora na planowanie wszystkiego "centymetr po centymetrze"
  -----
  Moze zdazycie DO GRUDNIA?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX